UEFA Europa League

Член од
5 март 2018
Мислења
15.144
Поени од реакции
16.658
Na junajtet se lesniim se pagaat
Во слободен пад се Сосиедад ама сепак 0:3 да изгубиш дома нема изговор.
Не памтам некогаш Шпанските екипи да биле толку понижени во едно коло во Европа.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Во слободен пад се Сосиедад ама сепак 0:3 да изгубиш дома нема изговор.
Не памтам некогаш Шпанските екипи да биле толку понижени во едно коло во Европа.
Ама не ме интересира мене каков пад имале, јбг, ни Јунајтед периодов нема најбрилијантни резултати. Кога се паднаа Сосиедад читајќи ја темава помислив дека на ждрепката некако успеале Баерн да ни паднат. :D
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.540
Поени од реакции
62.421
Играат Сосиедад своја игра по секоја цена, со висока одбрана. Кога би му дале на Солкаер да бира против каков противник сака да игра секоја недела, баш овие би ги одбрал. Самоубиствена тактичка поставеност.
 
Член од
5 февруари 2021
Мислења
398
Поени од реакции
1.043
Во слободен пад се Сосиедад ама сепак 0:3 да изгубиш дома нема изговор.
Не памтам некогаш Шпанските екипи да биле толку понижени во едно коло во Европа.
Кој бара изговор за Сосиедад? Сосиедад е селска, провинциска екипа и игра против еден од најголемите клубови на светот. Му треба изговор да изгуби? Најнормално е да изгуби.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.967
Поени од реакции
35.600
Оваа сезона домашен/гостински терен е апсолутно небитен фактор, без притисок од публика исто е и во Катар да играш.

А зошто Сосиедад игра на стадионот на Јуве појма немам, нема никакви рестрикции за патување во Шпанија, ПСЖ гостуваше на Камп Ноу.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Ама не ме интересира мене каков пад имале, јбг, ни Јунајтед периодов нема најбрилијантни резултати. Кога се паднаа Сосиедад читајќи ја темава помислив дека на ждрепката некако успеале Баерн да ни паднат. :D
Европскиве натпреварувања секогаш биле мерка за јачина, колку и да се бунат некои. Јас искрено немав претстава дека шпанскава лига е до толку падната, за реал и барса да, но другиве изненадија, пред се севиља. Ливерпул паднаа и Сити не беше толки јак до скоро и делуваше дека и премиер е послаба, ама грешка било. Очекувам и челзи да го елиминира атлетико. Италијанските дупка и тие, пл па бундес годинава.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.144
Поени од реакции
16.658
Оваа сезона домашен/гостински терен е апсолутно небитен фактор, без притисок од публика исто е и во Катар да играш.

А зошто Сосиедад игра на стадионот на Јуве појма немам, нема никакви рестрикции за патување во Шпанија, ПСЖ гостуваше на Камп Ноу.
Затоа што не им е дозволен влез на Англачаните во Шпанија, такви рестрикции имаат.
Има улога затоа што на пример Атлетико ќе игра на стадион кај шо нема никогаш со нога стапнато, ќе се води како домаќин а уствари нема да е домаќин :)
Нормално без публика не менва многу ама сепак, непознат терен, плус патувањето од една држава во друга, безврска во секој случај.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Затоа што не им е дозволен влез на Англачаните во Шпанија, такви рестрикции имаат.
Има улога затоа што на пример Атлетико ќе игра на стадион кај шо нема никогаш со нога стапнато, ќе се води како домаќин а уствари нема да е домаќин :)
Нормално без публика не менва многу ама сепак, непознат терен, плус патувањето од една држава во друга, безврска во секој случај.
Уживај дека не менува, играчите секоја педа ја знаат од своите стадиони и секако друго е чувството кога си во твојот град и држава.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.489
Поени од реакции
16.136
Ако бе, така си ги промовираат клубовите и јачаат што повеќе луѓе да почнат да ги следат, навиваат и гледаат.

Арена ТВ е пример за тоа како треба да се промовира и пренесува домашно првенство. Иако ги покриваат сите балкански лиги, ама српската лига им е стварно професионално покриена со преноси на повеќето утакмици, вклучувања во живо, интервјуа пред и после утакмица, емисии, квизови и слично.

Истото важи и за српските клубови во европските натпреварувања.
Џонтра нема да се сложам. Се фаворизира звезда, Партизан не. Да не идам со оф топици, повели у ПП ако сакаш да ти објаснам.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Европскиве натпреварувања секогаш биле мерка за јачина, колку и да се бунат некои. Јас искрено немав претстава дека шпанскава лига е до толку падната, за реал и барса да, но другиве изненадија, пред се севиља. Ливерпул паднаа и Сити не беше толки јак до скоро и делуваше дека и премиер е послаба, ама грешка било. Очекувам и челзи да го елиминира атлетико. Италијанските дупка и тие, пл па бундес годинава.
Такви постови се штанцаат кога нешто ќе пратиш само на резултати.ком. Испаднаа од група со ПСЖ и по автоматизам, Сосиедад ќе бил мачење.

Мене јасно ми е дека има во натпреварувањево екипи кои ќе му зададат главоболка на Јунајтед ама една од нив сигурно не е Сосиедад со издишаниот Монреал и Јанузај вечниот талент. Види го Џејмс што терен не може да помириса во ПЛ, им изиграва Анри цела утакмица.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.489
Поени од реакции
16.136
Такви постови се штанцаат кога нешто ќе пратиш само на резултати.ком. Испаднаа од група со ПСЖ и по автоматизам, Сосиедад ќе бил мачење.

Мене јасно ми е дека има во натпреварувањево екипи кои ќе му зададат главоболка на Јунајтед ама една од нив сигурно не е Сосиедад со издишаниот Монреал и Јанузај вечниот талент. Види го Џејмс што терен не може да помириса во ПЛ, им изиграва Анри цела утакмица.
Зашто менталниов го држел Бруно до 83 минута?
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Ама си ги плесна Јанг Бојс фармацевтиве. Да ми кажеше некој дека ќе изгубат од нив будала ќе го направев. Овие па слепциве Милан сакаат да освојат титула ,а не можат една Ѕвезда да ја победат. Ебати екипата.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.144
Поени од реакции
16.658
Уживај дека не менува, играчите секоја педа ја знаат од своите стадиони и секако друго е чувството кога си во твојот град и држава.
Па зато реков има улога не е исто на стадион кај шо играш секоја недела и некаде успич.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom