UEFA Europa League 2016/17

  • Креатор на темата Џонтра Волта
  • Време на започнување

Шампион сезонава е..


  • Вкупно гласачи
    67
  • Гласањето е завршено на .
Член од
16 април 2014
Мислења
7.071
Поени од реакции
11.052
Не е за потценување да се освои европа лига и со тоа место што води во лш можеби и дава поголем мотив и тежина,ама каква радост и дуење со статуси имаше како ЛШ и Премиер да освоиле во 3 дена.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Титула у ЛЕ против Ајакс. Страшна работа.:toe:
Те мислев за поинтелегентен, ме разочара. Ај да провоцираш пред финалето разбирам, ама послем пораз ти уште коментираш.
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Те мислев за поинтелегентен, ме разочара. Ај да провоцираш пред финалето разбирам, ама послем пораз ти уште коментираш.
Викаа сум се скрил у дупка. Сеа им смета Сморчесер.:toe:
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.523
Поени од реакции
62.388
Тапа си. Дури веќе не знаеш и што збориш. Назив кој го добил според фудбалот што го игра сезонава се вика ФерГејсон?!
Не, тоа е само болен излив на неконтролирани емоции кои што колуминирале овие денови поради некоја непозната причина.

Ја имам теорија ама, мислам не и е местото тука па ќе си приќутам...
:toe:

Како ве сиска Џими Флојд Хасалбанк. :cuc:
Ајде, можеш и подобро. Таман ќе влезиш во потесен круг за трол на годината. (y)
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.459
Поени од реакции
10.156
Тоа што изнатреска тон глупости се изнатреска,но факт е дека ЕЛ е секонд таер јуропијан компетишен ко шо викат убавите енглези и за големи екипи е никаков трофеј.Едино позитивно е што сега се фаќа влез во ЛШ,ништо друго.И сега што ќе си го гледат тимот во Ск. :) Иначе тое е безначаен трофеј за големите,факт,втора лига и тоа е факт.

Честитки за фановите на Јунајтед,треба да се среќни што ќе си го гледат тимот во ск.:)

Или оти сум фан на Арсенал немам право на збор за европски такмичења.:pos:Ама за обратна страна тоа е глуп муабет:icon_lol:

Догодина редно е некој фан на Арсенал да ја отвори темата(@Makedonec_7 )... или хејтер како донев.:cool:
 
Последно уредено:
Член од
13 март 2015
Мислења
210
Поени од реакции
138
Не знам што не е во ред да се слави Лига Европа, тоа натпреварување беше бесмислено се додека не носеше ЛШ. И единствен интернационален трофеј што му фалеше на Јунатед, сега и тој го донесоа.

Сега се кренати и наградите, бидејќи се откупуваат заедно и ЛШ и ЛЕ, не можи поединечно.

Јунајтед имаше огромен притисок, утакмица на сезоната, ако победат земаат 80 милиони евра, влегуваат ЛШ, и се отвараат неколку одлични трансфери, Матуиди, Гризман, Бернардо Силва како за почеток. Ако изгубеа, тоа ќе беше полоша сезона и од онаа на Мојс. Голем влог беше, одлична тактика на Мурињо, што уште подобро ја пренесоа играчите, сосема рутинирана победа.

Mou:There are lots of poets in football, but poets, they don't win many titles.:cuc::cuc::cuc:

На крајот излезе сосема добра сезона, 3 трофеи, ЛШ. Да подсетам дека со Карлинг купот и оваа ЛЕ Јунајтед и официјално му избега 2 трофеи на Ливерпул, и е најтрофеен клуб во Англија.

После Челзи најдобра сезона од Англиските тимови, па не е толку лошо а??????

Haters gonna hate.
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Значи овде на темава јас колку што следам никој не напнуваше како демек сме освоиле ЛШ и сеа сме богови, заврши финалето, пишаа некои членови од други фан клубови свои ставови за утакмицата и тоа е тоа. Никој не дигаше никава фама и немаше никаков курч. Од друга страна овој дебилов што цел ден замара со некои глупи досетки како Сморчестер и што ти ја знам само се бламира и све повеќе и повеќе тоне.
Тонам као Сморчесер.:icon_lol:
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.391
Поени од реакции
5.861
Уставникот.
Нема шанси, владе-мкд и валволине се во мртва трка за најмтров глупак во темиве, среќа ете не пратат изгледа фудбал :)
Уопште не сум се радувал, тоа е натпреварување за екипи од втората класа на Европа и нема што да ме радува. Титули ко Карлинг купови и Лига Европи може да радуваат екипи кои тешко доаѓат до трофеи, клубови кои немаат јак буџет и Сморчесер.:toe:
Овде гледам Челзи три пати освоил Лига куп со Мурињо, ама тоа е за ситни клубови...како Челзи.

Winners (5): 1964–65, 1997–98, 2004–05, 2006–07, 2014–15
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Нема шанси, владе-мкд и валволине се во мртва трка за најмтров глупак во темиве, среќа ете не пратат изгледа фудбал :)


Овде гледам Челзи три пати освоил Лига куп со Мурињо, ама тоа е за ситни клубови...како Челзи.

Winners (5): 1964–65, 1997–98, 2004–05, 2006–07, 2014–15
И во сите 3 сезони освои и ПЛ. Сам утврди која е разликата.:misticen:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Не е за потценување да се освои европа лига и со тоа место што води во лш можеби и дава поголем мотив и тежина,ама каква радост и дуење со статуси имаше како ЛШ и Премиер да освоиле во 3 дена.
Pa normalno, ke si ja gledame ekipata vo zivo. Strasna rabota, da ne mozes da se izraduvas. A i ne gledam na temava koj se izraduva kako da sme osvoile sve a na fb da pocneme da pisuvame nie kakvi sve retardi ima od drugi timovi, ke ne razdeni.
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.391
Поени од реакции
5.861
И во сите 3 сезони освои и ПЛ. Сам утврди која е разликата.:misticen:
Не освои во сите три туку во две од трите.
Сега муабетот твој е дека Лига куп освојуваат мали клубови. Челзи има освоено три такви со Мурињо. Сега викаш дека само ако освои ПЛ истовремено тогаш е во ред да се освои и Лига куп.
Во 2007 Челзи освоил ЛК без да земе ПЛ. Готово е, спрема твои стандарди Челзи е мал клуб.:) Ти си фан на мал и безначаен клуб.
 
Член од
13 март 2015
Мислења
210
Поени од реакции
138
Погба има изгубено Европско првенство финале, изгуби ЛШ финале, Мики лани испадна од Ливерпул во 90+, Ерера изгуби ЛЕ финале пред 3-4 сезони, Рашфорд прво Европско финале, Фелаини, Валенсија, Смолинг, Блинд, Дармијан и Ромеро исто.

Сите 11 играчи имаја огромен мотив, плус трагедијата во Манчестер, ама сеуште ќе се најди некој и ќе речи како тоа се радуваат, па само ЛЕ е :LOL:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom