UEFA Europa League 2014-15

Статус
Затворена за нови мислења.

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
19.907
Поени од реакции
41.135
Финaле без Бенфикa. Ќе не oлaбaвaт мaлку oд муaбетите зa прoклетствoтo. :D

Си зaслужувa Севиљa титулa. Дoстa тешки прoтивници имaa вo нoкaут фaзaтa, нo дoбрo се спрaвијa сo сите.
Јaс кoгa немaм фaвoрит, oбичнo зa пoслaбите нaвивaм. Сегa ќе нaпрaвaм исклучoк и ќе ги пoддржaм Шпaнциве :D
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.430
Едно прашање. Дали сега ако Севиња освои, Шпанија ќе има 5 претставници во ЛШ догодина или четвртиот во Шпанија ќе извиси?
 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
2.978
Едно прашање. Дали сега ако Севиња освои, Шпанија ќе има 5 претставници во ЛШ догодина или четвртиот во Шпанија ќе извиси?
5 екипи во ЛШ, ако Севиља заврши 5-та и освои ЛЕ.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
28.778
Поени од реакции
63.075
Финaле без Бенфикa. Ќе не oлaбaвaт мaлку oд муaбетите зa прoклетствoтo. :D

Си зaслужувa Севиљa титулa. Дoстa тешки прoтивници имaa вo нoкaут фaзaтa, нo дoбрo се спрaвијa сo сите.
Јaс кoгa немaм фaвoрит, oбичнo зa пoслaбите нaвивaм. Сегa ќе нaпрaвaм исклучoк и ќе ги пoддржaм Шпaнциве :D
И ќе освојат послабите. :icon_lol:
 

Peja989

Супер модератор
Член од
22 јули 2010
Мислења
29.029
Поени од реакции
71.393
Дојдов да ве замолам да кажете по некој збор за Бенитез кај нас во фан клуб за да прочита дечкото ама гледам веќе сте го натегнале.
Благодарам :Д
 
Член од
21 јануари 2013
Мислења
231
Поени од реакции
144
Некој доволно луд како мене со планови да оди на финалето во Варшава? Да сподели некои инфомации за превоз случајно, како да се организира... :pipi:
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.110
Поени од реакции
4.782
Некој доволно луд како мене со планови да оди на финалето во Варшава? Да сподели некои инфомации за превоз случајно, како да се организира... :pipi:
А зошто мора да е луд ? :D
бтв. Незнам зошто уште вчера не го шутнаја крофната , ти ебам кретенот само од него тренер не бива , го кренаа во облаци кога освои титула во ЛШ со Ливерпул против Милан во тоа епско финале , и само се шеташе и правеше глупости во тимовите што ги водеше , можда е најзаслужен што го гледаме Интер каков што е денес .
 

Peja989

Супер модератор
Член од
22 јули 2010
Мислења
29.029
Поени од реакции
71.393
А зошто мора да е луд ? :D
бтв. Незнам зошто уште вчера не го шутнаја крофната , ти ебам кретенот само од него тренер не бива , го кренаа во облаци кога освои титула во ЛШ со Ливерпул против Милан во тоа епско финале , и само се шеташе и правеше глупости во тимовите што ги водеше , можда е најзаслужен што го гледаме Интер каков што е денес .
Има освоено 11 поголеми трофеи меѓу кои ЛШ, два пати УЕФА, два пати Шпанско, два суперкупа, купови во Италија и Англија, така да...

Во врска со болдот, не би рекол :)
Тоа мислам дека може да ти го потврди секој навивач на Интер.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.110
Поени од реакции
4.782
Има освоено 11 поголеми трофеи меѓу кои ЛШ, два пати УЕФА, два пати Шпанско, два суперкупа, купови во Италија и Англија, така да...

Во врска со болдот, не би рекол :)
Тоа мислам дека може да ти го потврди секој навивач на Интер.
Тој пристигна после Моу и ги осакати , измена све од формација до игра ...
Иначе сега гледам Хоџсон им бил 2 пати тренер ... :pos::pos:
 

Peja989

Супер модератор
Член од
22 јули 2010
Мислења
29.029
Поени од реакции
71.393
Тој пристигна после Моу и ги осакати , измена све од формација до игра ...
Што не ги осакати Челзи после ДиМатео? Таму си освои ЛЕ за пар месеци менаџирање...
 
Член од
21 јануари 2013
Мислења
231
Поени од реакции
144
Доволно луд затоа што, мајке ми, тешко било да се организира превоз :) А што убаво се погодува, понеделник неработен, петок неработен... полесно за земање одмор од работа - здравје :)
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.110
Поени од реакции
4.782
Доволно луд затоа што, мајке ми, тешко било да се организира превоз :) А што убаво се погодува, понеделник неработен, петок неработен... полесно за земање одмор од работа - здравје :)
Неработен за кого како , за нас угостителиве од Охрид нема неработен :D
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Дојдов да ве замолам да кажете по некој збор за Бенитез кај нас во фан клуб за да прочита дечкото ама гледам веќе сте го натегнале.
Благодарам :Д
Иди у Серија А ѕирни. :D
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
29.316
Поени од реакции
34.158
Интересен факт, Севиља ако слави во финалето на 27ми ќе стане најтрофеен тим во ова натпреварување со 4 титули. :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom