UEFA Europa League 2014-15

Статус
Затворена за нови мислења.

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.991
Аууу Дњипро...СВАКАЧАСТ !

Кога и ние вака а ? Никогаш..

Алал им вера. Рафа можеби треба да менува па екипа пошто оваа екипа не е амбициозна според мене..

Дњипро-Севиља...интересна работа..ај со среќа нека им е на Дњипро добро е да се гледаат Cinderella stories
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.076
Поени од реакции
16.248
Секоја чест за Дњипро, секоја чест, мадиња на терен изваја. Првиот меч мислев дека УЕФА ги турка во финале со тој голот од офсајд поради парите кои ги имаат Руските/Украинските тајкуни ама небитно е мадиња покажаја поголеми од сите оние пичињата во Наполи.

Коќе ми текни онај Хамшик дека го споредваја со Џерард, па како бил 60м вреден играч. А пак Бенитез успеа да го уништи Наполи во овие години и да ги сфуцка парите, еј замислете Мацари > Бенитез во Наполи и се е јасно. Шпанската колонија си ја донесе во Наполи а имаше паришта на располагање и се посра...
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.991
Да да, видов прееска :pos:
Уште ли постојат луѓе низ светов што мислат дека копилето е добар тренер. :facepalm:
Ако му се погоди тимот..добар е..онака за краткотрајно да ти е менаџер..не е лош (не алудирам на Челзи со ова)

Онака..да речеме некоја екипа како..шо знам..Дортмунд..паднаа сезонава..ако си отиде Клоп..да остане 2 сезозни гарантирам дека пак ќе биде во топ 2 екипи во Германија пак Дортмунд со Бенитез...и после 2 години..ќе заебе ептен работа..така да Рафа се потпишува на година 2 и..тоа е тоа :D
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Selesznyov se uplasi od navivacite i dim da go njama..:pos:
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.076
Поени од реакции
16.248
Ако му се погоди тимот..добар е..онака за краткотрајно да ти е менаџер..не е лош (не алудирам на Челзи со ова)

Онака..да речеме некоја екипа како..шо знам..Дортмунд..паднаа сезонава..ако си отиде Клоп..да остане 2 сезозни гарантирам дека пак ќе биде во топ 2 екипи во Германија пак Дортмунд со Бенитез...и после 2 години..ќе заебе ептен работа..така да Рафа се потпишува на година 2 и..тоа е тоа :D
На 2 дена не го потпишвам не на 2 години. Ебате неспособњакот.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Ако му се погоди тимот..добар е..онака за краткотрајно да ти е менаџер..не е лош (не алудирам на Челзи со ова)

Онака..да речеме некоја екипа како..шо знам..Дортмунд..паднаа сезонава..ако си отиде Клоп..да остане 2 сезозни гарантирам дека пак ќе биде во топ 2 екипи во Германија пак Дортмунд со Бенитез...и после 2 години..ќе заебе ептен работа..така да Рафа се потпишува на година 2 и..тоа е тоа :D
Не е добар.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Днипро еј.
Какви само тимови имаше од Германија,Франција,Италија.
 

_predator_

Студент\Џаболебар
Член од
17 декември 2012
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.461
Од потенцијално италијанско финале,до ова .... :facepalm:

Ако сме реални Днипро мина со крајно нерегуларен гол од 2метаркси офсајд постигнат на Сан Паоло.
Сeпaк, Наполи се сјеба што дома не оствари победа, а и вечерва неизигра нишо конкретно.Севкупно заслужено одат украинциве у финале.
Даглас и Конопјанка најдобри на теренот, Конопјанка се спрема за голем трансфер, и Даглас исто, се чудев како од Твенте не се пресели во некоја од топ 5 лигиве кога замина у Украина.

Севиља убедливо ги здроби Фиорентина у двомечот,италиљаниве не им беа дораснат противник

И да се знае, Мацари џигерот зацрвен, со овој Наполи подобри резултати ќе имаше од Крофнитез :D
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
3.831
Поени од реакции
3.616
Види ги бе сегде ме тагнале :pos:

Јас Рафа по добри работи го памтам.Неможам критика да му давам кога мене ми донел радост и уживање повеќе години.:)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom