UEFA Euro 2024 (Европско Првенство)

Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.735
Поени од реакции
4.339
Ми се огади првенството од цела политика што се форсира на секоја утакмица. Вака одвратно не било никогаш, а се чини дека само бетер ќе биде. Уште палестински знамиња не сум видел али и тоа ќе биде сигурно.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.564
Поени од реакции
17.246
Ми се огади првенството од цела политика што се форсира на секоја утакмица. Вака одвратно не било никогаш, а се чини дека само бетер ќе биде. Уште палестински знамиња не сум видел али и тоа ќе биде сигурно.
На која друга утакмица се форсираше политика ?
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.735
Поени од реакции
4.339
На која друга утакмица се форсираше политика ?
Озбилна си? Секоја утакмица на балкански тимови ти е ко мало собрание. Те голема Албанија те Косово е Србија па романците против Украина скандирање Путин Путин, црепон Мбапе гласајте за Макрон. Се осеќа тензија од последните години што се случува и само на бетер ќе иде во спортот. Очигледно на луѓево не им е до спорт веќе. И онаа олимпијада за кој к ќе ја праат незнам.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.564
Поени од реакции
17.246
Озбилна си? Секоја утакмица на балкански тимови ти е ко мало собрание. Те голема Албанија те Косово е Србија па романците против Украина скандирање Путин Путин, црепон Мбапе гласајте за Макрон. Се осеќа тензија од последните години што се случува и само на бетер ќе иде во спортот. Очигледно на луѓево не им е до спорт веќе. И онаа олимпијада за кој к ќе ја праат незнам.
Само на Хрватска и некни на натпреварот Романија Украина кога извадија парола Косово је Србија.
Не знам како ја вметнаа таа парола, се шо е со политички содржини не смее да е внесено на стадион.
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.735
Поени од реакции
4.339
Само на Хрватска и некни на натпреварот Романија Украина кога извадија парола Косово је Србија.
Не знам како ја вметнаа таа парола, се шо е со политички содржини не смее да е внесено на стадион.
Не се само банерите, општо е тензија. Твитерон не се отвара се користи секоја шанса да се испровоцира ефтин национализам од сите страни. Среќа олимпијада има гледаност ко документарец за скакулци во недела поручек иначе и таму ќе беше исто.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.814
Поени од реакции
13.481
Не се само банерите, општо е тензија. Твитерон не се отвара се користи секоја шанса да се испровоцира ефтин национализам од сите страни. Среќа олимпијада има гледаност ко документарец за скакулци во недела поручек иначе и таму ќе беше исто.
Тоа е до твојот алгоритам изгледа :D
Кај мене на твитер се жнее позитивна енергија за првенството, генерално се рангира како подобро од Катар, еуро 2021, Русија 2018 и Франција 2016. Политички тензии стварно не осетив, та голем кур Албанија и Хрватска играле и се скандирало националистички. Што да се очекува друго? Генерално насилство нема за разлика од 2016 кога русите, а и пољаците беа дојдени да ја разрушат Франција.
Скандирањето за путин ако не се лажам беше монтажа, @KaWa Беше на таа утакмица кажа дека атмосферата била чиста десетка. Еве нека каже дали имало такво нешто.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.564
Поени од реакции
17.246
Не се само банерите, општо е тензија. Твитерон не се отвара се користи секоја шанса да се испровоцира ефтин национализам од сите страни. Среќа олимпијада има гледаност ко документарец за скакулци во недела поручек иначе и таму ќе беше исто.
Јас не гледам така на ова првенство, тензии не се ако некоја будала дофрли од трибини, ги имало и секогаш ќе ги има.
Како шо пишаа погоре ова првенство е нивоа погоре од претходните, кај мене на твитер е позитивна атмосфера, ќе прелета некое видео со тепачка ама во главно многу добро првенство
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.860
Поени од реакции
9.126
Види ги бе белгијциве... не знам со кој памет дозволиле да излезе видеово у јавност. :LOL:
Кој ти е овој прием бе друже, 4 пати допре топка дур наместиш шут.

 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.564
Поени од реакции
17.246
Види ги бе белгијциве... не знам со кој памет дозволиле да излезе видеово у јавност. :LOL:
Кој ти е овој прием бе друже, 4 пати допре топка дур наместиш шут.

И овие професионални фудбалери и земаат грдна пара, ех животе скоте :place:
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.448
Поени од реакции
4.936
Доживотен бан од фудбал, јавно бичување до 100 камшика за играчот. Исто и бан на Албанија и Косово за фудбал во следните 10 години.
Зошто да не и ликвидирање пола мапка популација?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom