UEFA Champions League - Season 2023/24

Кој ќе освои?


  • Вкупно гласачи
    67
  • Гласањето е завршено на .
Член од
17 декември 2019
Мислења
1.895
Поени од реакции
3.305
Сега после радостите од вчера :icon_lol: , треба да се каже со ладна глава дека пеналите се среќа.. Ниеден момент во двомечов Интер не беше издоминиран од Атлетико, едноставно имаа шанси и на гостинскиов меч, додека на Меаца дури и беа подобри.. Сума сумарум, баш 50-50 двомеч, нешто што го спомнав и во предвидувањата пред да почне 1/8 фаза... Башка сакам @Mondonico да го реплицирам и да му кажам дека претерува, ептен го имаат понесено емоциите и треба да збори реално за двомечов, а не да го прави интер инфериорен и класа доле од Атлетико М. ...
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.396
Поени од реакции
17.010
Сега после радостите од вчера :icon_lol: , треба да се каже со ладна глава дека пеналите се среќа.. Ниеден момент во двомечов Интер не беше издоминиран од Атлетико, едноставно имаа шанси и на гостинскиов меч, додека на Меаца дури и беа подобри.. Сума сумарум, баш 50-50 двомеч, нешто што го спомнав и во предвидувањата пред да почне 1/8 фаза... Башка сакам @Mondonico да го реплицирам и да му кажам дека претерува, ептен го имаат понесено емоциите и треба да збори реално за двомечов, а не да го прави интер инфериорен и класа доле од Атлетико М. ...
Ти цртани имаш гледано со децата гарант, ни фудбал ни бутур

Го вратија резулататот и тоа со пресврт, имаа шанса да ги решат уште во 93 минута да не се избламираше Рикелме. Исто и Гризман зицер промаши.
Депај само колку шанси имаше откако влезе
Средината ја издоминираа, не постоеа Интер во тој дел.
Атлетико не е никаква класа за Интер оваа сезона поготово ама дека беше издоминиран вчера беше и те како
 
Член од
26 септември 2023
Мислења
65
Поени од реакции
188
So ne im podripna na Atletico? Nema vrska toa se sto trebase da se desi vcera za Atletico da projde se desi i toa e toa. Lautaro e sekako serko koga treba najveke kako za repka taka i za klub kolku i da e prejak kako igrac.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.344
Поени од реакции
108.655
So ne im podripna na Atletico? Nema vrska toa se sto trebase da se desi vcera za Atletico da projde se desi i toa e toa. Lautaro e sekako serko koga treba najveke kako za repka taka i za klub kolku i da e prejak kako igrac.
Лајк ти ставив за подрипнувањето на топката. Глупости се ова, буквално да земеме секој пенал да го зумираме истото ќе го приметиме, природно е изведувачот нешутерската нога да ја стави до топката и со тоа гази силно на земјата, нормално е во суперслоумоушн да изгледа дека се поткрева теренот, а уствари тоа си е нормален процес. За Лаутаро не си во право, не е серко, едина замерка во играта му се пеналите кои веќе ни во Интер не ги изведува затоа што стварно е лош во тој сегмент. Знам дека мислењево ти е ради финалето на СП, ама искрено по еден меч не можеш да заклучиш дали еден играч е серко или не, пошо истиот Лаутаро му донесе Скудето на Интер после 11 години, а еве и годинава ќе земе Скудето, најдобар стрелец и најдобар играч во Серија А предводејќи го Интер како капитен.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.786
Поени од реакции
63.371
Лајк ти ставив за подрипнувањето на топката. Глупости се ова, буквално да земеме секој пенал да го зумираме истото ќе го приметиме, природно е изведувачот нешутерската нога да ја стави до топката и со тоа гази силно на земјата, нормално е во суперслоумоушн да изгледа дека се поткрева теренот, а уствари тоа си е нормален процес. За Лаутаро не си во право, не е серко, едина замерка во играта му се пеналите кои веќе ни во Интер не ги изведува затоа што стварно е лош во тој сегмент. Знам дека мислењево ти е ради финалето на СП, ама искрено по еден меч не можеш да заклучиш дали еден играч е серко или не, пошо истиот Лаутаро му донесе Скудето на Интер после 11 години, а еве и годинава ќе земе Скудето, најдобар стрелец и најдобар играч во Серија А предводејќи го Интер како капитен.
Како е истото кај секој пенал, кога го нема истото кај Санчез? Ова ми делува дека е трева која ја поставуваат со оние топови што се одмотуваат како тепих, каде што потоа се поставува на терен, па затоа левата нога успева да ја помести топката, зашто го туркаш тепихот. Теорија нема на природна трева раснета на стадион ова да го повториш, каде сакаш стави ја левата нога.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.344
Поени од реакции
108.655
Како е истото кај секој пенал, кога го нема истото кај Санчез? Ова ми делува дека е трева која ја поставуваат со оние топови што се одмотуваат како тепих, каде што потоа се поставува на терен, па затоа левата нога успева да ја помести топката, зашто го туркаш тепихот. Теорија нема на природна трева раснета на стадион ова да го повториш, каде сакаш стави ја левата нога.
Во ред еве нека е така, ама истото беше и за играчите на Атлетико, нели? Тоа ми беше поентата, нема потреба да бараме изговори во тревник, редари, готвачи и слично. Да не бидеме Чави. :D
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.396
Поени од реакции
17.010
Не постои појако нешто од нокаут фаза во ЛШ, поготово кога дуелот е неизвесен до сам крај, после победата нема спиење цела вечер од возбуда и адреналин, другиот ден треба да станиш за на работа, буквално секое ковче од телото те боли, очите ти паѓаат ама чувството после победа не се опишува.

Синоќа и на трибини беше прејако, Интерашите во голем број, очекувано.
Ова на почеток е кога До Марко отвори, после две минути само нивната трибина не светеше :)
Вакво нешто се бара и на дербињата во Шпанија ама за жал го нема оти даваат некои смешни бројки за гостински карти
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.258
Поени од реакции
21.488
Да ми извини лџбт заедницата, многу педерски ми е ова со блицевите од телефоните на трибини.
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.358
Поени од реакции
3.136

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.182
Поени од реакции
56.684
So ne im podripna na Atletico? Nema vrska toa se sto trebase da se desi vcera za Atletico da projde se desi i toa e toa. Lautaro e sekako serko koga treba najveke kako za repka taka i za klub kolku i da e prejak kako igrac.
Taка е реално гледано мада ако ги погледнеш и нивните пенали, сите беа на граница од промашување, 2 од 4 пенали погодија у пречка играчите на Атлетико. Не дека ова е оправдание за поразот на Интер, далеку од тоа ама дефинитивно белата точка не беше идеална за изведување пенали. Не верувам дека е намерно така напраено, ете се десило да пропадне бусенот тука.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.258
Поени од реакции
21.488

Kajgana Shop

На врв Bottom