UEFA Champions League - Season 2023/24

Кој ќе освои?


  • Вкупно гласачи
    67
  • Гласањето е завршено на .
Член од
17 декември 2019
Мислења
1.933
Поени од реакции
3.424
Ти арно доритос си отвори, јас како тргнав едино можам инфузија утре на ургентен да си отворам :ROFLMAO:
Edino nesto zaboraviv sosče za da go macam čipsov, ama sfativ deka mozam da go topam i vo solzive na interasive :icon_lol:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.476
Поени од реакции
17.120
Дали сега сфаќаш зошто Чоло зема толкава плата или пак треба да цртам ? :rolleyes:
@Syn
Автоматски споено мислење:

Дали го приметивте овај момент ?
Тука се свртија цел универзум и сите звезди кон мене, Стефи тарот, Стефи Клеопатра :D
Не се плашете не касаме :D



Ќе го носам на профилна до реваншот за инкер :icon_lol:
Прегледај го приврзокот 401341
 
Последно уредено:

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.449
Поени од реакции
42.689
Дали сега сфаќаш зошто Чоло зема толкава плата или пак треба да цртам ? :rolleyes:
@Syn
Dali sfakas deka sezonava so 0 tituli ke zavrsite i deka rizikuvate plasman vo LS sledna godina? Kadiz od Septemvri pobeda nemaa, pobedija vikendov so Atletiko.
Prolaz vo 8 najdobri ako ja opravduva ovaa plata na Cholo, Gvardiola nedelno treba tolku da zima, Anceloti isto, ne se blamiraj, najde ofci pa gi istrizi Cholo, me interesira samo dali ke go toleriraat ako zavrsi 5to mesto vo liga, i dali ke mu dadat uste pogolema plata od taa sto ja ima.

Cestitki za plasmanot dalje ali namali so glupiov muabet deka Cholo ja zasluzuva platata, nikoj ne zasluzuva tolkava plata u fudbalov, a najmalce Simeone koj nisto spektakularno ne napravil i nevideno u ovoj sport realni da bideme, nit e nekakov fudbalski inovator, neguva mozda najlos fudbal za oko u cela Evropa, nit pa na konto ima ogromen broj na tituli osvoeni so Atletiko. Ovie rezultati i trofei i Emeri mozese da vi gi donese za tolkav vremenski period kolku sto e Simeone tuka, duri i poveke evropski tituli od nego ima, a pritoa da zima 4 pati pomalce, a trener ko Anceloti ili Gvardiola toj broj sigurno ke go duplirase, i sto e najbitno, bez timot da mu igra kancerogen fudbal.

Smanji si dozivljaj i uzivaj vo ovoj golem uspeh, za kratok vremenski period ke ti splasne euforijata i valjda ke sfatis deka Simeone e eden od najprecenetite treneri u fudbalot momentalno, so ogled na toa deka e ubedlivo najplaten, a svetlosni godini daleku od onie najdobrite. Taka da toa sto crtas ne go pravi crtezot pod difolt dobar, realno konkretno za ovoj muabet, i slepo kuce bolji crtez ke naprai so ogled deka se obiduvas da ne ubedis deka Cholo zasluzuva da e ubedlivo najplateniot trener vo istorijata na fudbalot. Nikad nema da se soglasam so ova, sto ne znaci i deka ne go respektiram covekot, naprotiv.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.476
Поени од реакции
17.120
Dali sfakas deka sezonava so 0 tituli ke zavrsite i deka rizikuvate plasman vo LS sledna godina? Kadiz od Septemvri pobeda nemaa, pobedija vikendov so Atletiko.
Prolaz vo 8 najdobri ako ja opravduva ovaa plata na Cholo, Gvardiola nedelno treba tolku da zima, Anceloti isto, ne se blamiraj, najde ofci pa gi istrizi Cholo, me interesira samo dali ke go toleriraat ako zavrsi 5to mesto vo liga, i dali ke mu dadat uste pogolema plata od taa sto ja ima.

Cestitki za plasmanot dalje ali namali so glupiov muabet deka Cholo ja zasluzuva platata, nikoj ne zasluzuva tolkava plata u fudbalov, a najmalce Simeone koj nisto spektakularno ne napravil i nevideno u ovoj sport realni da bideme, nit e nekakov fudbalski inovator, neguva mozda najlos fudbal za oko u cela Evropa, nit pa na konto ima ogromen broj na tituli osvoeni so Atletiko. Ovie rezultati i trofei i Emeri mozese da vi gi donese za tolkav vremenski period kolku sto e Simeone tuka, duri i poveke evropski tituli od nego ima, a pritoa da zima 4 pati pomalce, a trener ko Anceloti ili Gvardiola toj broj sigurno ke go duplirase, i sto e najbitno, bez timot da mu igra kancerogen fudbal.

Smanji si dozivljaj i uzivaj vo ovoj golem uspeh, za kratok vremenski period ke ti splasne euforijata i valjda ke sfatis deka Simeone e eden od najprecenetite treneri u fudbalot momentalno, so ogled na toa deka e ubedlivo najplaten, a svetlosni godini daleku od onie najdobrite. Taka da toa sto crtas ne go pravi crtezot pod difolt dobar, realno konkretno za ovoj muabet, i slepo kuce bolji crtez ke naprai so ogled deka se obiduvas da ne ubedis deka Cholo zasluzuva da e ubedlivo najplateniot trener vo istorijata na fudbalot. Nikad nema da se soglasam so ova, sto ne znaci i deka ne go respektiram covekot, naprotiv.
Абе те цитирав оти му ги поду мадињата во фан клуб Интер како овој натпревар се доби на искуство и најмногу заради Чоло а тука ми верглаш дека не ја заслужил платата, мислам одлучи се.
За пласман на ваков натпревар газдите договори даваат и бонуси брдо пари колку да знајш ;)
 
Последно уредено:

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.449
Поени од реакции
42.689
Абе те цитирав оти му ги поду мафијата во фан клуб Интер како овој натпревар се доби на искуство и најмногу заради Чоло а тука ми верглаш дека не ја заслужил платата, мислам одлучи се.
За пласман на ваков натпревар газдите договори даваат и бонуси брдо пари колку да знајш ;)
Pa ne ja zasluzuva, toa ti zboram, ako ova ti e reper deka zasluzuva tolkava plata, ondak apla delusional si, ja ne vikam deka e losh, velam deka ne e dobar do toj stepen da bide najplaten vo istorija, nikad nit bil nit ke bide.
Togas kinezot na Inzagi 300m godisno trebase da mu dade sto lani finale igrase so toj tim, toa ti e glupata logika sto sega tuka si ja pretstavuvas samata na sebe, zasto ne veruvam deka postoi drug normalen na forumov na koj ova sto ti go zboris, bi mu imalo bilo kakva smisla.

Ne, ne ja zasluzuva, nikad ne ja ni zasluzil, toj sto mu go iznudil dogovorot e bog, agent, sto i da mu e,

Za 10 godini kolku sto e tuka, prilicno sum ubeden deka ovie rezultati od podole mozea da gi dostavat edno 7-8 treneri sto se so vtororazreden status momentalno u fudbalot, i pritoa da se plateni 5 pati pomalku otkolku sto e on platen. Nisto spektakularno za parite sto gi zima a koi go pravat ubedlivo najplaten vo istorijata na ovoj sport.

1710380015801.png
 
Член од
14 август 2022
Мислења
1.041
Поени од реакции
1.140
Интер се заебаа што завршија втори во скапана група со Салзбург, Сосиедат и Бенфика. Ама пак е тоа кривица на Инзаги кој правеше глупи ротации и заврши втор у група. Како год да окренеш Инзаги им ја еба сезоната во ЛШ, а можеа далеку да стигнат.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.476
Поени од реакции
17.120
Пардон мадињата мислев
И? Атлетико 2 финалиња има играно со истиот тренер и едно 10 сезони во ЛШ, и ростерот ако ги споредуваш head to head, многу повеќе години играње во ЛШ имаат они од Интер, нарочито во нокаут фаза.

Во овој тим на Интер, ова е трет пат мислам Лаутаро да игра во нокаут фаза, Барела исто, трет пат во нокаут фаза сезонава им е, Фратези дебитира во ЛШ, Ачерби на толку долго играње фудбал исто мислам дека втор пат му е ова да игра во нокаут фаза, Димарко втор пут, или трет не ми текнува првата сезона на Инзаги дали играше, Бисек дебитира во ЛШ, Турам мислам дека општо ова му е втора сезона во ЛШ и прва во нокаут фаза и тн и тн. Да не набројувам сеа премалце е тоа иако има исклучоци, ланската сезона беше поклапање на многу коцки, Порто, Бенфика, па Милан, све тоа за нас беше преидално, да наидевме на Реал порано, или Сити, или некој друг од големиве и поискусниве тука, тешко дека пролаз ќе имавме, ете пред 2 години на Пул одма паднаа.

Најискусни ЛШ играчи ни се Класен и Алексис, а реално и двајцата се скоро безвредни за нас годианва.

И тренер вс тренер, каде каде поголемо искуство има Чоло од Инзаги тука, огромна е разликата, и денес тоа најдобро се виде, абе да беше обратно, они да бранеа резултат, ќе исцрташе аргентинецот како се брани, со еден напаѓач кој ќе играше ко задњи везњи, и лежење намерно на терен и нервирање на противникот, оноа школско бранење што го фрустрира противникот. Од друга страна Интер исцрта како не треба да се чува резултат денес, со оставање на уморни играчи на терен, непојачување на средина на сметка на напад, и буквално ниту еден обид да се задржува времето на оној перфиден педерски начин, ова ако не е одраз на неискуство, не знам што е.
Стек, друже, колку светски шампиони имаат ако е за тоа Атлетико, и аргентинци и еден француз имаат, можда и двајца не знам за Лемар, не е ни битно.
Така да кул муабет, али ти паѓа у вода зашто кај овие се наталожени повеќе такви.

А за head to head на искуство нивно во нокаут фаза, и тренер и играчи, со она нашето, ете ти погоре, непсоредливо е, тука заостануваме премногу од нив, а да не зборам од некои други тимови.

Нашето неискуство најмногу се виде тука

Еве и дечково спомнал, едноставно несвојствено и абнормално беше она што го игравме во задњи 10 минути, нереално е вака да брани некој резултат а притоа да фрли све на една карта.

Слично ко и со Пул првата година на Инзаги, добри бевме и све ок, ама ете дома од нигде никаде 2 гола примивме, искуството за вакви натпревари е од круцијално значење, ние сеуште го немаме, не дека тоа е одлучувачки фактор нити пак под дифолт у спортов значи дека ете сигурно губиш, ама за жал денеска исплива на површина бајаги, евидентно беше и не кошташе многу. Нека дојде следно коло Чоло у ваква ситуација со било кој, да видиш како ќе ги постави работите на терен и како ќе се чува тоа водство во задња фаза од меч, со перфидни провокации, виткања на терен, сечење на игра за да му одморат играчите, какви измени ќе прави, колку напаѓачи ќе остаи на терен и слично ...

Абе се знае како се фрла све на една карта, ја не знам како планираше Инзаги со толку изморени играчи и иста формација да го прави истото, и ко капак на све да не изнудат еден подолг прекин за да земат душа. Абе ко шо реков, абнормално беше ова све, недопустливо.
Pa ne ja zasluzuva, toa ti zboram, ako ova ti e reper deka zasluzuva tolkava plata, ondak apla delusional si, ja ne vikam deka e losh, velam deka ne e dobar do toj stepen da bide najplaten vo istorija, nikad nit bil nit ke bide.
Togas kinezot na Inzagi 300m godisno trebase da mu dade sto lani finale igrase so toj tim, toa ti e glupata logika sto sega tuka si ja pretstavuvas samata na sebe, zasto ne veruvam deka postoi drug normalen na forumov na koj ova sto ti go zboris, bi mu imalo bilo kakva smisla.

Ne, ne ja zasluzuva, nikad ne ja ni zasluzil, toj sto mu go iznudil dogovorot e bog, agent, sto i da mu e,

Za 10 godini kolku sto e tuka, prilicno sum ubeden deka ovie rezultati od podole mozea da gi dostavat edno 7-8 treneri sto se so vtororazreden status momentalno u fudbalot, i pritoa da se plateni 5 pati pomalku otkolku sto e on platen. Nisto spektakularno za parite sto gi zima a koi go pravat ubedlivo najplaten vo istorijata na ovoj sport.

Прегледај го приврзокот 409642
Абе имаш екипи со реноме како Јунајтед, Арсенал, Милан и ред др кои паузираат од ЛШ неколку години со ред и го имаш Чоло кој константно е во топ 4, има неколку Европски титули, има две титули во Шпанија покрај гиганти како Реал и Барселона, две финалиња во ЛШ изгубени на пенали и ти ми викаш дека не заслужил окккк
Автоматски споено мислење:

Апсолутно ништо посебно Атлетико, има Серија А тимови кои играат подобар бункер од ова, една од полошите утакмици на Интер во последно, а пак имаа сериозни шанси за комотно 2 разлика да победат.

Само Тирам да не отсуствува предолго.
Подобар противник бевте цел натпревар и заслужено победивте
Само да знајте дека ако го прашавте и Чоло си две раце ќе потпишеше ваков резултат, на Метрополитано спремете се за пекол и скроз подруг Атлетико.
1:0 е резултат кој можи да се анулира уште во првите 20 минути на тој стадион.
Само се надевам дека Гризман и Хименез не се сериозно повредени.
Да ти се насерам во тренерот што би потпишал ваков резултат.
Не, Чоло ќе потпишеше 0-0, за што и беше дојден во Милано.
Со мртви играчи ко Коке кој 15 години ви игра во тим и Савич кој само господ знае зашто е уште фудбалер једино нешто што ке анулираш е мрсните шатирани фризури на Де Паул и Гризман.

2 поста пиша на темава 5 пати се усра , ај гит.
Вервај дека и со овој резултат е задоволен, поготово после изданието од натпреварот.
Вечерва да беше некоја друга екипа посериозна во нападот Атлетико не си бегаше без 3 гола, сега ги оставивте со активен резултат на реваншот кој можи лесно да се надохнади.
А може и да се дуплира за 20 минути.
Видовме на крај у крупен кадар колку е задоволен… црвен у очите ко 8мо одделенец после прв дим цигара.
Aбе чоек 30м годишно зима, како може со ова да е задоволен, не ми е јасно, не е задоволен нема шанса, идеше на 0-0, со реми ќе беше задоволен, со пораз никој не е задоволен макар и минимален, невозможно е тоа.

Ништо не е решено, ама овде точно 0 причини имаше Симоене да е задоволен со било што, изгуби 1-0, реално требаше барем 3 гола да прими, му потфрли одбраната во неколку наврати а идеше на 0, така да врие гарант сеа у соблекувални.

Прекини сеа да се ставаш у неговата глава, ок е, умрен фудбал ти игра моменталниот омилен тим, за греота е ова, истово може да ви го понуди и капчето на Џузепе Јачини, моментално тренер у Бари.
Дајте Атлетико да се играмоооо, играаааммооооо :icon_lol:
Гледајте хајлајтс Билбао-Атлетико. Ако испаднеме од овие треба да се убиеме.
Тоа е на гостински баки, дома се најјаки на сФет. Не си ја читал ти чолисимо, гледам ја.
А ти што очекуваше? Дека ќе влезеш на форумов и ќе не видиш испаничени од големиот Атлетико Мадрид?
Атлетико ќе дојде до потокот да се напие вода ама нема да успее. ;)
20240314_025546.jpg
Ај добра ноќ сеа, ме уморивте, доста е за вечерва.
Турам нека ги сонва мадињата на Савиќ, единствено тој си замина со полна рака :backa:
 
Последно уредено:

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.449
Поени од реакции
42.689
Абе имаш екипи со реноме како Јунајтед, Арсенал, Милан и ред др кои паузираат од ЛШ неколку години со ред и го имаш Чоло кој константно е во топ 4, има неколку Европски титули, има две титули во Шпанија покрај гиганти како Реал и Барселона, две финалиња во ЛШ изгубени на пенали и ти ми викаш дека не заслужил окккк
Ok i kako go pravi ova kadaren za da e najplaten u istorijata na sportov.
Koja ti e ovaa sporedba glupava pa sea, so Junajted, Arsenal, Milan. Koj da e vo top 4 od Spanija pokraj Atletiko, Real i Barsa? Pa Atletiko finansiski e mokjen klub, go ima eden od najmodernite stadioni u svet, napravija transfer od 100m evra so Felix, redovno trosat mnogu poveke od Valensija na primer, Real Sosiedat, Atletik Bilbao, Betis, jedino Sevilja da im parira nekako, koj eve da e na 3to ili 4to mesto, a da ne e Atletiko. Top 4 plasman vo takva liga, so takvi uslovi vo koi egzistira Atletiko, ti rekov, i Emeri bez nikakov problem sekoja godina istoto ke ti go dostavuva, i pritoa ke zima 10 pati pomalce, i sigurno mnogu poveke ke uzivas vo fudvalot sto ti go igra ekipata.

Sto mi gi spominjas Arsenal ili United, u taa liga ima edno 6 tima so podednakvi sansi za LS, site bogati, site top uslovi, site sposobni da praat jaki transferi i pritoa imaat jaki igraci, samo Siti i Liverpul sto otskoknuvaat. Bukvalno so nisto od ova tvoe crtanje ti mene ne me ubeduvas u sprotivnoto, bas naprotiv, ko sto i ti rekov, istovo moze komotno da ti go dostavi bilo koj trener so sto so svoe CV zasluzuva zarabotka od 4 do 8m evra godisno, i toa bez nikakov problem. Wowowowowo Cholo redovno e u top 4 u konkurencija na Betis, Valensija i Rajo Valjekano, e toa ti e argumentot za negovata plata. Smesno :)

Tie 2 tituli, svaka cast, istoto i Rafa Benitez so Valensija go napravil, ne izmislil topla voda Cholo, dobra organizacija, finansiski stabilen klub, sve imase Atletiko za da atakuva na uspeh i dostavi, ama 2 tituli za 10 godini vo vakvi uslovi u kakvi sto Cholo egzistira u Spanija, zar si sigurna deka e jedini covek na planetava sto moze da gi ima so Atletiko, i nema drug trener sposoben za istoto? Pak ke ti kazam, praime muabet za najplaten u cela fudbalska istorija, ene go Xabi Alonso, 2 godini e trener ke lapa prva titula u istorija na Lever u liga, spored tvoevo razmisluvanje utre gazdata treba da mu dade 40m godisno sto e lucidno sekako.

Ti ova go ednacis so muabetot deka velam za Cholo deka e los, a toa ne e slucaj, sum pisuval na forumov mnogupati i deka go sakam u Inter, ama sve sto ti vikam e deka apsurdno e on da e najplaten trener u fudbalska istorija, a pritoa da e mnogu daleku od status na najdobar vo istata, i deka koj i da uspeal da go izvlece ovoj dogovor za nego, zavrsil nevidena i maestralna rabota.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.476
Поени од реакции
17.120
Ok i kako go pravi ova kadaren za da e najplaten u istorijata na sportov.
Koja ti e ovaa sporedba glupava pa sea, so Junajted, Arsenal, Milan. Koj da e vo top 4 od Spanija pokraj Atletiko, Real i Barsa? Pa Atletiko finansiski e mokjen klub, go ima eden od najmodernite stadioni u svet, napravija transfer od 100m evra so Felix, redovno trosat mnogu poveke od Valensija na primer, Real Sosiedat, Atletik Bilbao, Betis, jedino Sevilja da im parira nekako, koj eve da e na 3to ili 4to mesto, a da ne e Atletiko. Top 4 plasman vo takva liga, so takvi uslovi vo koi egzistira Atletiko, ti rekov, i Emeri bez nikakov problem sekoja godina istoto ke ti go dostavuva, i pritoa ke zima 10 pati pomalce, i sigurno mnogu poveke ke uzivas vo fudvalot sto ti go igra ekipata.

Sto mi gi spominjas Arsenal ili United, u taa liga ima edno 6 tima so podednakvi sansi za LS, site bogati, site top uslovi, site sposobni da praat jaki transferi i pritoa imaat jaki igraci, samo Siti i Liverpul sto otskoknuvaat. Bukvalno so nisto od ova tvoe crtanje ti mene ne me ubeduvas u sprotivnoto, bas naprotiv, ko sto i ti rekov, istovo moze komotno da ti go dostavi bilo koj trener so sto so svoe CV zasluzuva zarabotka od 4 do 8m evra godisno, i toa bez nikakov problem. Wowowowowo Cholo redovno e u top 4 u konkurencija na Betis, Valensija i Rajo Valjekano, e toa ti e argumentot za negovata plata. Smesno :)

Tie 2 tituli, svaka cast, istoto i Rafa Benitez so Valensija go napravil, ne izmislil topla voda Cholo, dobra organizacija, finansiski stabilen klub, sve imase Atletiko za da atakuva na uspeh i dostavi, ama 2 tituli za 10 godini vo vakvi uslovi u kakvi sto Cholo egzistira u Spanija, zar si sigurna deka e jedini covek na planetava sto moze da gi ima so Atletiko, i nema drug trener sposoben za istoto? Pak ke ti kazam, praime muabet za najplaten u cela fudbalska istorija, ene go Xabi Alonso, 2 godini e trener ke lapa prva titula u istorija na Lever u liga, spored tvoevo razmisluvanje utre gazdata treba da mu dade 40m godisno sto e lucidno sekako.

Ti ova go ednacis so muabetot deka velam za Cholo deka e los, a toa ne e slucaj, sum pisuval na forumov mnogupati i deka go sakam u Inter, ama sve sto ti vikam e deka apsurdno e on da e najplaten trener u fudbalska istorija, a pritoa da e mnogu daleku od status na najdobar vo istata, i deka koj i da uspeal da go izvlece ovoj dogovor za nego, zavrsil nevidena i maestralna rabota.
Чоло е најплатен во Атлетико оти пред Чоло Атлетико беше клубче, му продолжија договор оти вакви натпревари како вечерва ги има во ноктите, со овој пласман Атлетико си инкасира кеш во касата кои нема да бидат инвестирани во клубот ами во џебот на Хил и Церезо.
Јбг стварно зема многу пари ама се шо има направено за клубот тоа му е награда.
Атлетико му го напрај договорот, најплатен тренер е по нивна замисла а не дека е најдобар тренер во свет.

Не го следиш Атлетико и не знаеш во каква ситуација се наоѓа затоа така викаш, за трансфери буџетот му е лимитиран, нема одврзани раце и со оглед на играчите со кои располага ова е премија.

Да изгубиш од последниот на табела кој нема победа од Септември и после неколку дена да го елиминираш тимот кој нема пораз исто така од Септември, е то ви е Атлетико Мадрид дечки, притисоците споени секој трет ден, оштета ќе барам
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.929
Поени од реакции
13.925
Simeone e eden od najprecenetite treneri u fudbalot momentalno, so ogled na toa deka e ubedlivo najplaten, a svetlosni godini daleku od onie najdobrite. Taka da toa sto crtas ne go pravi crtezot pod difolt dobar, realno konkretno za ovoj muabet, i slepo kuce bolji crtez ke naprai so ogled deka se obiduvas da ne ubedis deka Cholo zasluzuva da e ubedlivo najplateniot trener vo istorijata na fudbalot. Nikad nema da se soglasam so ova, sto ne znaci i deka ne go respektiram covekot, naprotiv.

Симеоне е Атлетико Мадрид, овој што го знаеме деценија и нешто. Тоа дека и други тренери сега би имале исти или подобри резултати, сигурно е точно.

Но, дали други тренери ќе направеа од Атлетико Мадрид ваков клуб е вистинското прашање, кога се зборува за неговата плата.


Дека е преголема се сложувам, иако според тоа што го направил има логика да биде меѓу најплатените тренери.

Како и дека има доста аргументи дљ го променат. Но, можеби се плашат дека со друг тренер, транзицијата која веќе им е во тек, би била полоша, бетер и од таа на Манчестер.


Нему му се погоди, тој циклус на растење, достигнување пик, па паѓање и повторно градење на нешто ново, да се подудара до некаде со тој на Барса, а Реал нивниот процес на транзиција го поминаа многу безболно, па немаше ни простор за подобри резултати. Тим како Атлетико, мора да чека пад на Барса и Реал за да направи нешто, а притоа тоа да им се погоди тој пад, кога тие се во пикот. Немаше премногу такви сезони.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.092
Поени од реакции
17.887
Леееелеееее аман, разбирам и сеир и ситење и се, ама даааај бе со коментаров сериозен ли си? Мислам, точно е тоа за умрената лига, ама кое преценување на сопствени квалитети извини? Па ЛШ е ова бе дечко, Сити од Лион испадна пред некоја година па не гледам да се прецениле Сити или нешто слично, едноставно фудбал е, двомеч е, ете пар моменти го решија истиот. Можеше и многу подруг муабет да правиме ако искористеше Интер некој од зицерите денес или на првиот меч ама тоа веќе е што би било кога би било муабет така да нема потреба да вергламе џабе.

Истиов Интер лани играше финале ЛШ и играше егал меч со Сити, верувам дека и тогаш ги преценија своите можности?? Глуп ти е коментарот али ајде таков е моментот, се фаќа сеир од ривалите.
Да испаднеше Интер од Барса, Реал, Баерн Минхен, Сити или Арсенал (од овие кои беа во 1/8 финале ЛШ) немаше да кажам и пишам ниту збор, оти овие се или големи/квалитетни клубови кои може да изиграат секогаш на високо ниво без разлика на тековна форма.

Ама за ваша жал Интер испадна и објективно вчера беше надигран од Атлетико, без разлика тоа што натпреварот стигна до пенали. Мислам, зборуваме за Атлетико Мадрид кој секогаш играл дефанзивен/повлечен фудбал, кој секогаш има проблеми кога треба да брка резултат, за Атлетико кој е 4то место во Ла Лига и кој се мачи со противници од типот на Кадиз и Алмериа и многу веројатно ќе се пакува во 1/4 финале и тоа ќе им биде максимумот за оваа сезона.

Очајната лига (која стварно е очајна сезонава, како речиси никогаш досега) има негативно влијание и врз Интер кој што буквално нема шанса да игра против квалитетен противник и да се тестира во текот на сезоната, па кога излегоа на терен против Атлетико на гости изгледаа како од небо да паднале, особено откако влезе Депај и во 3-4 наврати им направи проблеми какви што не виделе во 30 меча во Серија А. Доволно е да погледнеш колку шанси вчера створи Атлетико, даде 2 гола и имаше чисти шанси од изградена игра (не од контри) да го реши уште во регуларен дел, а од друга страна да видиш дека во Серија А Интер прима по помалку од пола гол на меч.

За лани не ја отварај темата, секоја чест за играта во финалето, ама патот до таму и самите сте свесни дека беше сплет на околности и слаби противници.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom