UEFA Champions League [2019/20]

Кој ќе го крене овогодишниот Uefa Champions League трофеј во Istanbul ?


  • Вкупно гласачи
    167
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.342
Поени од реакции
3.119
2:1 за домаќините
Бонус Фалкао стрелец на натпревар, ако не и двоен. :D
Ааааа....тоа ни на сон нема да се случи....тепаат гарант јсп....само не знам со кој резултат...

Туку, на твој атлетико човек не знае дали и 2 ден да кладе на синќел...2:0 против јуве и оп 2:2 на крај(реми)...Со Реал не ми се ни збори, не можевте ни гол да му дадете(реми)....Пак вечер ќе правите реми, нели ?
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.893
Поени од реакции
16.204
Ааааа....тоа ни на сон нема да се случи....тепаат гарант јсп....само не знам со кој резултат...

Туку, на твој атлетико човек не знае дали и 2 ден да кладе на синќел...2:0 против јуве и оп 2:2 на крај(реми)...Со Реал не ми се ни збори, не можевте ни гол да му дадете(реми)....Пак вечер ќе правите реми, нели ?
3 :0 за Локомотив, максимум 3:1 ако свирнат некој пенал за Атлетико.
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.342
Поени од реакции
3.119
3 :0 за Локомотив, максимум 3:1 ако свирнат некој пенал за Атлетико.
Нерешено... или со 1 гол разлика ќе тепате...на жалост..:) (ја би сакал со повеќе..ама нема кој што сака...)
Автоматски споено мислење:

3 :0 за Локомотив, максимум 3:1 ако свирнат некој пенал за Атлетико.
Нерешено... или со 1 гол разлика ќе тепате...на жалост..:) (ја би сакал со повеќе..ама нема кој што сака...)
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.893
Поени од реакции
16.204
Автоматски споено мислење:


Нерешено... или со 1 гол разлика ќе тепате...на жалост..:) (ја би сакал со повеќе..ама нема кој што сака...)
Ако игра Фарфан 3:1, ако не игра 2:1
Чул те Господ за нерешено, со бод сме на коњ, победа пак, ќе се слави на Нептуно :D
Автоматски споено мислење:

Бејл не е повикан за натпреварот со Бриж :icon_lol:
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.342
Поени од реакции
3.119
Ако игра Фарфан 3:1, ако не игра 2:1
Чул те Господ за нерешено, со бод сме на коњ, победа пак, ќе се слави на Нептуно :D
Автоматски споено мислење:

Бејл не е повикан за натпреварот со Бриж :icon_lol:
Стави како мене синѓел 2-ка и мора да тепаат...:)
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Jaki tipovi babus gotovi se gi imame vo race sega. odam da go uplatam dobitnovo i vo spat da i odnesam kafe na zaki kasa da ne se macam posle koga ke mi gi broi parite hahahha.
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.150
Поени од реакции
3.419
оди ти, помогни им во задржувањето на паролите против нас што ке ги истакнат


Sent from my iPhone using Tapatalk
Нит идам за Ѕвезда, нит за Олимпијакос. Идам да осетам атмосфера и да гледам Лига на шампиони. Ако си сериозен со коментаров, мислам дека треба да посетиш соодветна установа.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.893
Поени од реакции
16.204
Шо ќе даваат на арениве вечер, ептен слаба понуда на натпревари, единствено Тотенхем со Баерн ако биди некој интересен натпревар
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.342
Поени од реакции
3.119
Шо ќе даваат на арениве вечер, ептен слаба понуда на натпревари, единствено Тотенхем со Баерн ако биди некој интересен натпревар
Аталанта иде на Арена 2, Реал на Арена 3...Вечер само Сити иде на Арена 1 БиХ...додека другиве, сите ги пренесуваат....
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Нит идам за Ѕвезда, нит за Олимпијакос. Идам да осетам атмосфера и да гледам Лига на шампиони. Ако си сериозен со коментаров, мислам дека треба да посетиш соодветна установа.
Да посетиш права навијачка атмосфера иди на тотенхем или баерн, со олимпијакос ке има заедничко навијање и не е ни приближно исто како например против ливерпул прошла година кога се посраа во гаќи енглезиве.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom