UEFA Champions League [2019/20]

Кој ќе го крене овогодишниот Uefa Champions League трофеј во Istanbul ?


  • Вкупно гласачи
    167
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Не знам јас приказни. Да погледнеме во фактите.

Генерациски исти. Варан е четирикратен освојувач на ЛШ, исто така и дел од актуелниот светски шампион во националното натпреварување (каде не е во тандем со Рамос)
Варан е 9 сезони дел од Реал Мадрид, од кои 6 стандарден стопер. Мегваер до вчера не знаевме дека постои, пошто беше дел од клуб од пониско рангирана лига.
Или да бидам попрецизен, кога Варан ја освои првата ЛШ, Мегваер беше дел од третолигаш.

Како стоиме сезонава?
Се согласувам дека вчера допре дно за сите пари. И мене ме извади од такт, ама секој има лош ден.
Реал сезонава ја заврши со 25 примени погодоци, немам проверено но ова е сигурно најмалку во последните 20-30 години за Реал. Варан одигра 32 натпревари во кои Реал прими 21 гол. Секако ова е тимска заслуга, но и Варан е дел од тој тим.

Во што е подобар Мегваер од Варан освен во плата?
Не ме сфати, никогаш не сум рекол дека Мегваер е подобар од Варан. Но пред неколку недели по две лоши утакмици на Мегваер се отвори дискусија каде го направија на ниво на Гоце Седлоски. Не дај боже да му се десеше нешто како сношти на Варан (беше и дискутирано дека на секој одбрамбен можи да му се деси да направи кикс), цела јавност ќе го распнеа, па клипчиња па мемиња, пичке си материне. Имаше 20 страни овде да се испишат за тоа.
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
2.243
Поени од реакции
4.447
Добро, фала за информацијата. Да му се десеше она на Мегваер до сега 20 страни само за то ќе се испишеа
На Мегваер прво треба да му се "деси" да предводи одбрана на светски шампион, да предводи одбрана(заедно со Рамос) на тим што 3 пати по ред освои ЛШ, шпанска лига два три пати
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.856
Поени од реакции
3.325
Баерн за малку 2-1 по пола саат играње. Така заврши и Дрита против Ескаладес (Андора). Добро е, ќе биде добра сезона..

Во моментов Аталанта има поголеми шанси да освои ЛШ од Јуве. :pos:
Реално, Аталанта и поубаво игра и може голови да се изнагледаш.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
На Мегваер прво треба да му се "деси" да предводи одбрана на светски шампион, да предводи одбрана(заедно со Рамос) на тим што 3 пати по ред освои ЛШ, шпанска лига два три пати
Никад не предводел Варан одбрана досеа у неговата кариера, барем не успешно.

Многу пати му се има десено блекаут ко тој вчера, што како за играч кој треба да се смета за world class не е баш својствено.

Освен првите 2 сезони, останатите му се падни-стани, нема една изиграна целосно на константно високо ниво.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Овој не го даваат испод 80м?
И јас го делам истото мислење засега ама ми реплицираа последно парафразирано дека фудбалот на Наполи не му одговарал да ги искаже квалитетите.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.010
Поени од реакции
6.040
^^Расисти!

3 пати гледаше снимка бе, а у реалност немаше ни потреба.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom