UEFA Champions League 2018/19

Статус
Затворена за нови мислења.

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.357
Поени од реакции
3.132
DFB - Pokal оваа сезона претендира да биде подобар од титула во ПЛ.
Лајпцинг - Баерн...(y)
Сити - ( кои се тие ?) Ватфорд . :place:
 
Член од
8 ноември 2008
Мислења
542
Поени од реакции
731
DFB - Pokal оваа сезона претендира да биде подобар од титула во ПЛ.
Лајпцинг - Баерн...(y)
Сити - ( кои се тие ?) Ватфорд . :place:
Со вакви одговори дома на татко ти да се правиш паметен, ако можеш да се правиш паметен. Ќе те цитирам на секое твое мислење се додека не ми одговориш на прашето што ти го поставив
На кого му е полесно да се фокусира и припрема за ЛШ? На тие што освоиле на полусезона домашно првенство или на тие што до последно коло се борат за шампион во домашно првенство и за влез во полуфинале/финале во ЛШ?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
На светско првенство на 2 дена се игра натпревар како тогаш издржуваат играчите?
Нема врска одморот според мене играчите се вадат на тоа за својот неуспех.
Не навлегувам во дискусија дали е ова точно или не меѓутоа секое ЕП или СП има постови тука како играчите едвај оделе во последно време на собирите поради долгите сезони што ги имале.
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.357
Поени од реакции
3.132
Со вакви одговори дома на татко ти да се правиш паметен, ако можеш да се правиш паметен. Ќе те цитирам на секое твое мислење се додека не ми одговориш на прашето што ти го поставив
Па реално, значи без субјективизам...(Ливерпул во финале)...
....Секаде велат : конкуренцијата е најдобра работа за успех... (да не беа пеп и клоп)
P.S. И во холандското.. беше неизвесно...
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.413
Поени од реакции
42.672
nikad nema da idete.
Последен пат фан на Интер (читај стекот) кога ми се искурчи вака за време на утакмица на Интер, Серџо Пелисие ви го стегна во продолжение, така да... пазете се :D
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.168
Поени од реакции
107.670
Последен пат фан на Интер (читај стекот) кога ми се искурчи вака за време на утакмица на Интер, Серџо Пелисие ви го стегна во продолжение, така да... пазете се :D
Pa nema da idete, pravilata se tie, ke ide ekipa od ligata so najnizok koeficient, kako i da bese praviloto bem li ga.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.846
Поени од реакции
7.656
а од првенство некој бод да му скинат?? на времето и такви правила имаше
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom