UEFA Champions League 2017/18

Статус
Затворена за нови мислења.
R

red.devil

Гостин
Форсирав намерно за Дејвис бидејќи Стефан го фалеше а двата гола од него ги примија и плус неколку прекрасни центаршутеви во 5ти ред на трибината ...Роуз за него е Марсело
Најслаба алка им е, нема што. Ма да за првиот гол мислам и Али има доста удел. Касно тргна да покрива и Кедира мудро му затвори простор.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Пак тој како со играч помалку .. Ако не гледаше имаше асистенција дечково за голот на кејн и уште една шанса за гол .. незнам што очекуваш да ги предрибла сите и на крај гол да даде ама рабона ..
Ти бе гледаш шо играше Али??..милион топки згреши,не знам колку му подаде внозе на Јувентус,тотално безопасен и неможи ништо да напрај..обичен role-player на теренот колку да има играч..Сон за него е господ моментално и Тотенхем ќе бидат многу поопасни доколку Покетино го извади сега на полувреме.
 

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
Води ради глупиот старт на Тотхам.Јас да сум фан на Јуве сигурно нема да ги правдам како вие што ги правдате вашите за првото пол.0 игра
Јас не ги правдам,само ти кажувам дека сум задоволен од резултатот у прво полувреме со оглед на играта што ја прикажува.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Најслаба алка им е, нема што. Ма да за првиот гол мислам и Али има доста удел. Касно тргна да покрива и Кедира мудро му затвори простор.
Се натпреваруваат со Али кој е послаб..Али се извади некако со асистенцијата ама беше убедливо најслаб играч што е тотално очекувано со оглед на неговата форма.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.341
Нема да те убедвам,џабе неможиме да се разбериме и то е то
pa nema sto da se razbereme be dzoni, asistencija ima zapisano, toa e biten statisticki podatok u fudbalot, u nikoj slucaj izdanieto ne mu e katastrofalno ko sto ti vikas, odnosno deka bil nevidliv.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Џабе му зборите на Џони, тој дури и да изигра Али најдобро полувреме сега, ќе тврди дека бил во право.
Реално добро играше според тебе Али?..најискрено прашање
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.503
Поени од реакции
62.308
Ме интересира дали Алегри ке се обиде да ја умртви играта во второ. Не верувам дека ке успеат да се одбранат, многу климава одбраната на Јуве
 
R

red.devil

Гостин
Ја искрено не го приметив. Ериксен и Дембеле се тие што играат мајтап со средината на Јуве.
Дејвис подобро крило да го преместат, колку што е добар напред толку е дно позади.
Испаѓа ко да се инатам, ама Дејвис напред изигра една голема НУЛА. Батали тоа што говорот на телото кажува дека не е психички во натпреварот. На Де Шиљо телото помодрено му е од што го гаѓа при секој обид за центаршут. Една топка не нафрли као што треба. А цело време се игра по таа страна.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Лоши центаршутеви денес да, ама цела сезона му се ко на Бекам. Најдобар асистент им е сезонава а не изигра ни пола од мечевите. Види му асистенција на послесниот меч со Арсенал. Позади е дрво не викам не, јебига Роуз го нема.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Каква климава одбрана, средниот ред не постои.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.058
Поени од реакции
11.027
Што ако има асистенцција Али ако згрешил 100 додавања претходно?
И Игуаин има 2 голови во првото,па промаши пенал,една 100% шанса и имаше удел во примениот гол.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Ете ти го Али бе џонка го насамари на староно Киелини и оп мат ситуација ..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom