UEFA Champions League 2017/18

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
:pos::pos: Еве го болдот повторно го среќавам, не било исто :icon_lol:.

Многу е едноставно. Да претпоставиме дека Атлетико, Тотенхем, Дортмунд, Рома, Наполи се екипи на исто ниво, во смисла на амбиции и цели за сезоната. Се додека Атлетико и Дортмунд се единствените од овие пет што имаат освоено домашна титула овој гледано поширок период (едните пред Баерн, другите уште подобро пред Барса и Реал во едно) и играно во финале ЛШ(едните дури два пати), а овие другите три се што имат да понудат е "поетична" игра и убав фудбал,се дотогаш Атлетико, Дортмунд>Тотенхем, Рома, Наполи.
Многу е едноставно:
Лајпциг, Хофенхајм, Штутгарт, Волфсбург итн > Лестер

Апоел - Дортмунд 1-1
Апоел - Тотенхем 0-3
Тотенхем - Дортмунд 3-1

Лига куп, ФА куп, 6 топ екипи + минимум 12 опасни, без пауза околу Нова Година > Италијанско, Германско(18 екипи) и остали.
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Не е работата за силење со Тотнем, муабетот е за смешната констатација дека овој Дортмунд би влегол моментално во топ10 екипи во Европа.
Се' почнува од пресмешниот муабет на Игорче дека Тухел е боље од Клоп, до она од пред месец дена со непотребната бламажа.
Дортмунд во време на Клоп беше милина за гледање а сега се очај и брука, исто како што Клоп како менаџер на Дортмунд беше еден менаџер а моментално е дно, како менаџер на Ливерпул.

#топ10
Што толку го фалите Клоп?Кое поголемо достигнување го има во неговата кариера?
Освен што е арогантен,и е уфилман дека е најдобар тренер,а е сосема просечен тренер во светот..Ни од блиску не е еден од најдобрите..
Ништо посебно..[DOUBLEPOST=1509646370][/DOUBLEPOST]
Лестер освои титула па ете сега кај се. Треба титула да се освои па да се смени јавното мислење дека Тот се слаби? Ако бројките и перформансите досега не се доволни :cuc:.

Баш со "послабите" екипи е проблемот на Тот, а и општо на сите тимови во Премиер, не можеш да рамниш Спал или Пескара со Хадерсфилд или Стоук. Да не вадам резултати од дерби мечевите, последниве 3 сезони Тотнем и тоа како има резултати, петката што му ја сервираа на Мурињо за нова година сигурно ја памтиш.

Никој не вика дека Тотенхем заслужува титулата да им се даде автоматски, но да викате дека не се вистински contenders или да се правите на очи слепи дека фудбалот што се игра е поезија е стварно бесмислено.[DOUBLEPOST=1509641875][/DOUBLEPOST]А, да не правиме пак компарација со сезоните пред Маурисио и резултатите и играта тогаш, преочигледно е. Ова денес е тим во права смисла на зборот.
Каде се Лестер сеа?Тоа што го направи Лестер,се случува еднаш во 100 години,ако беа јаки и квалитетни,зошто и годинава не се борат за титула,туку одвај опстанок обезбедија..Тотенхем е Еврејски клуб,до Нова Година максимум ќе има добри резултати,после ќе паѓа надоле..
Оваа сезона ПСЖ е шампион во Лига на Шампиони.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.119
Поени од реакции
16.378
Секоја чест за играта на тотенхем, делуваат прејако оваа сезона. Сепак мислам дека да беше нокаут фаза или ако паднат против реал во нокаут ќе отпаднат...
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
Каде се Лестер сеа?Тоа што го направи Лестер,се случува еднаш во 100 години,ако беа јаки и квалитетни,зошто и годинава не се борат за титула,туку одвај опстанок обезбедија..Тотенхем е Еврејски клуб,до Нова Година максимум ќе има добри резултати,после ќе паѓа надоле..
Оваа сезона ПСЖ е шампион во Лига на Шампиони.
Е тоа е муабетот де, Лестер освои титула ете па сега се подпросечни.

Колку имаш уплатено на ПСЖ?
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Е тоа е муабетот де, Лестер освои титула ете па сега се подпросечни.

Колку имаш уплатено на ПСЖ?
Моментално ПСЖ нема конкуренција..
Чекам да видам кои екипи ќе ги поминат групите,па ќе уплаќам после.
Нема екипа ПСЖ што ќе ја бутне овој период,навивач сум на Реал,ама Реал оваа година не е шампион ни у Европа,ни во Шпанија..Тоа е некое мое мислење..
 
Член од
19 февруари 2015
Мислења
1.772
Поени од реакции
2.075
Лестер освои титула па ете сега кај се. Треба титула да се освои па да се смени јавното мислење дека Тот се слаби? Ако бројките и перформансите досега не се доволни :cuc:.

Баш со "послабите" екипи е проблемот на Тот, а и општо на сите тимови во Премиер, не можеш да рамниш Спал или Пескара со Хадерсфилд или Стоук. Да не вадам резултати од дерби мечевите, последниве 3 сезони Тотнем и тоа како има резултати, петката што му ја сервираа на Мурињо за нова година сигурно ја памтиш.

Никој не вика дека Тотенхем заслужува титулата да им се даде автоматски, но да викате дека не се вистински contenders или да се правите на очи слепи дека фудбалот што се игра е поезија е стварно бесмислено.[DOUBLEPOST=1509641875][/DOUBLEPOST]А, да не правиме пак компарација со сезоните пред Маурисио и резултатите и играта тогаш, преочигледно е. Ова денес е тим во права смисла на зборот.
спал се 16 место а пескара сериа б, хадерсфилд и сток се 13 и 14 место, фала богу немошеш да ги рамниш ама затоа мошеш аталанта и евертон кој се исборија за ЛЕ

sa.jpg
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
спал се 16 место а пескара сериа б, хадерсфилд и сток се 13 и 14 место, фала богу немошеш да ги рамниш ама затоа мошеш аталанта и евертон кој се исборија за ЛЕ

Прегледај го приврзокот 179717
Аталанта е од мн богат град..Можеби највеќе златари има во Бергамо..Чисто да се знае..Оваа екипа ретко испаѓа од Сериа А..
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.460
Поени од реакции
10.157
Има и луѓе што викаат дека Наполи се квалитетна екипа,а немаат менталитет.Не ми се јасни и мене.Лажам.:)За да после наеднаш се направи од Тотенхем паралела со Наполи и да се мудрува.Неповрзаност до немајкаде за "нејаснотијата" или мудрувањето ,а после подолу истиот став.Исто мислење,само кога некој друг мисли така е бесмислено,а кога самиот го мисли тоа,го открил светот,експерт.:pos:Исто и за моралистичките мудрувања,во 3% од сите случаи каде може да се излезе со невалкано чело,пингови илјада,за да после повторно се крие во дупка,а тоа исто нешто да се префрла на друг.:icon_lol:Работата што се потенцираат тие две работи е тоа што многу луѓе го потценуваат квалитетот на Тотенхем и еве од оваа сезона Наполи,добар пример.Рома од пред 2-3 сезони.Да се каже Наполи неквалитетна екипа,гарант одма 15 души ќе се нафрлаат и ќе се исмеат.Затоа за некои работи се прави дистинкција.(ако бидам цитиран од било кој уверен сум дека нема да се направи)
А уште не ми се верува дека после цело лето дискутирање за најапсурдната тема Тотенхем-Дортмунд уште неможат да ја управат и што е најинтересно се дебатира за сосема две различни теми.Едно е квалитетот на Тотенхем и Дортмунд во послените 3 сезони,а друго, сосема различно успехот на Дортмунд изразен во титули,па и одење што подалеку во ЛШ од пред 4-5-6 сезони.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
спал се 16 место а пескара сериа б, хадерсфилд и сток се 13 и 14 место, фала богу немошеш да ги рамниш ама затоа мошеш аталанта и евертон кој се исборија за ЛЕ

Прегледај го приврзокот 179717
А Вест Хем што отпадна уште во квалификации го заборави?!?!?!?
 
Член од
19 февруари 2015
Мислења
1.772
Поени од реакции
2.075
Аталанта е од мн богат град..Можеби највеќе златари има во Бергамо..Чисто да се знае..Оваа екипа ретко испаѓа од Сериа А..
Исто и болоња , на факултет сите учат од болоњски систем и од кога ги уведоа болоња нема испаднато од сериа а
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.323
Поени од реакции
22.690
Аталанта е од мн богат град..Можеби највеќе златари има во Бергамо..Чисто да се знае..Оваа екипа ретко испаѓа од Сериа А..
I sto ima ova vrska so Atalanta ?
Zdruzenieto na esnafite zlatarski ne e sponzor na Atalanta .
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.058
Поени од реакции
17.759
Има и луѓе што викаат дека Наполи се квалитетна екипа,а немаат менталитет.Не ми се јасни и мене.Лажам.:)За да после наеднаш се направи од Тотенхем паралела со Наполи и да се мудрува.Неповрзаност до немајкаде за "нејаснотијата" или мудрувањето ,а после подолу истиот став.Исто мислење,само кога некој друг мисли така е бесмислено,а кога самиот го мисли тоа,го открил светот,експерт.:pos:Исто и за моралистичките мудрувања,во 3% од сите случаи каде може да се излезе со невалкано чело,пингови илјада,за да после повторно се крие во дупка,а тоа исто нешто да се префрла на друг.:icon_lol:Работата што се потенцираат тие две работи е тоа што многу луѓе го потценуваат квалитетот на Тотенхем и еве од оваа сезона Наполи,добар пример.Рома од пред 2-3 сезони.Да се каже Наполи неквалитетна екипа,гарант одма 15 души ќе се нафрлаат и ќе се исмеат.Затоа за некои работи се прави дистинкција.(ако бидам цитиран од било кој уверен сум дека нема да се направи)
А уште не ми се верува дека после цело лето дискутирање за најапсурдната тема Тотенхем-Дортмунд уште неможат да ја управат и што е најинтересно се дебатира за сосема две различни теми.Едно е квалитетот на Тотенхем и Дортмунд во послените 3 сезони,а друго, сосема различно успехот на Дортмунд изразен во титули,па и одење што подалеку во ЛШ од пред 4-5-6 сезони.
За Наполи и за Рома никој не дига галама како за Тотенхем, оти е логично имат само квалитет, без менталитет. Мене ми е јасно како Тотенхем е квалитетна екипа без менталитет, само не ми е јасно како тај факт се става како небитен, а фактички е клучен.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.460
Поени од реакции
10.157
За Наполи и за Рома никој не дига галама како за Тотенхем, оти е логично имат само квалитет, без менталитет. Мене ми е јасно како Тотенхем е квалитетна екипа без менталитет, само не ми е јасно како тај факт се става како небитен, а фактички е клучен.
Ауу посебно за Наполи и те каква галама се дига.
Повторно халуцинација,мудрување и трескање муабети од ракав.
И најглавното-победнички менталитет.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
За Наполи и за Рома никој не дига галама како за Тотенхем, оти е логично имат само квалитет, без менталитет. Мене ми е јасно како Тотенхем е квалитетна екипа без менталитет, само не ми е јасно како тај факт се става како небитен, а фактички е клучен.
Па логично, во Рома играат Коларов, Џеко и Фацио отпадокот од Тотенхем, додека на друга страна ги имаш Али, Даер и Трипие кои допрва ќе дрмаат.
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.027
Поени од реакции
2.026
Кој беше оној што викаше лани дека таленти како Али и Кејн имало во секоја втора екипа во Шпанија :icon_lol:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom