UEFA Champions League 2017/18

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Како бе овој го цитираш за ситуацијава?? :pos::pos::pos: Бурево коментира, мајко мила.............Мислиш Колина изјавил.
Иначе и ја уште сон не ме фаќа, како можат таква среќа да имаат секоја можна година, ко никогаш до сега навивав за Јувентус, ама кај го најде овој да го цитираш...
 
Ф

Флеш

Гостин
Не, вие одлучете се. Она со Беневенто (кое патем е еден од дузината примери) било чист пенал, ИМАЛО основа за такво нешто, а ова од Васкез не е затоа што било во 93 минута. :pos::pos: Од првата повторена снимка и мене ми се виде дека не е пенал, ама подоцна кога дадоа повеќе кадри одма се примети дека е чист пенал, најсериозно без грам омраза или обид за тролање го кажувам ова. На 2 метри од голот беше Васкез, Бенатија му влага од позади, чист пенал како солза, каки курац упропастување утакмици какви бакрачи... Многу глуп изговор е тоа дека ако е крај на меч не треба да се свири нешто, што вика Нињо ај ако не ракомет нека играат после 90-та минута затоа што е крај на мечот па да не расипуваат игра... Ова не е ни дискутабилна ситуација, ова е чист пенал проследен со еден тон лигушење од стандардните душебрижници во дресот на Јуве, Маџукиќ, Буфон, нослено Киелини и свињата аргентинска. Па уште зошто црвен?? Кој си бе ти фудбалски џентлмену Буфон?? КОЈ СИ? Значи да бев судија сите 10 фудбалери што му се убација у фаца ќе ги исклучев :icon_lol: Капа доле за Оливер, перфектно ја отсуде утакмицата, а инаку важи за неавторитетен судија во Англија и склон е на судење глупости.

И пак да се вратам на големиот џентлмен Буфон, среќна пензија мајсторе, зеро титули у ЛШ и милион солзи. :kuracc: За тие што не знаат проверете какви изјави има давано гомново препотентно, нарочито за гол ди Мунтари. Ете ти сеа гол ди Мунтари, кармата е кучка. :icon_lol:
Кој си бе ти фудбалски џентлмену Буфон?? КОЈ СИ? Значи да бев судија сите 10 фудбалери што му се убација у фаца ќе ги исклучев :icon_lol:

Монологов ти е јак:ROFLMAO::LOL::pos: А ти,а ти,само ти :ROFLMAO:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.892
Поени од реакции
111.827
Буфон како и Дел Пиеро во пензија ќе бидат испратени со една,можеби и две титули од сезонава.Најдобро испраќање во пензија икада му приреди Интер на Занети со 5 место,(од кое не мрднаа погоре и во наредните 4 години) за после од пензија да го враќаат во спотови да игра со рамењата.Од тоа испраќање полошо не може да биде...

Некој вака, некој со црвен картон :kafence:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
16.041
Поени од реакции
17.941
А како се најде Рамос долу бе ?
На полувреме го покажаа на трибина со шеширот Дон Жуан ми изигравше се смешкаше на 0:1, кога заостри ситуацијата и шешир и све си еба мајката


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.225
Поени од реакции
8.093

Некој вака, некој со црвен картон :kafence:
Дел Пиеро е легенда на Јуве и он има еден "Ушко". Покрај тоа има и Светско со репрезентацијата, if you know what i mean, кога веќе мериме муда.
 
Ф

Флеш

Гостин
Како бе овој го цитираш за ситуацијава?? :pos::pos::pos: Бурево коментира, мајко мила.............Мислиш Колина изјавил.
Иначе и ја уште сон не ме фаќа, како можат таква среќа да имаат секоја можна година, ко никогаш до сега навивав за Јувентус, ама кај го најде овој да го цитираш...
Иако е дубек,има поента. Требаше да се остави во продолженија да се игра.Вака едностано,им даде шанса и се пласираа.Нели се фура мото ферплеј.... Јуве враќа голема негатива и ајде по благ контакт,судиш пенал на екипата шо беше мртва цели 90 минути.Разбираш од каде револт и збунетост.Наместо да одбере подобра солуција,он избра катастрофа.Му удри ја стигма.Ќе носи последици од лоша решителност.Поставен е да балансира праведност во игра.Од направи флип-флоп на ништо.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.892
Поени од реакции
111.827
Дел Пиеро е легенда на Јуве и он има еден "Ушко". Покрај тоа има и Светско со репрезентацијата, if you know what i mean, кога веќе мериме муда.
За Буфон беше муабетот, ме боли кур за Дел Пиеро. И за Буфон ме боли кур и за неговите нула титули у ЛШ.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.225
Поени од реакции
8.093
За Буфон беше муабетот, ме боли кур за Дел Пиеро. И за Буфон ме боли кур и за неговите нула титули у ЛШ.
Па и мене ме боли курот за нулате титули на Роналдо дабарот ама викам ај споредуваш легендарни капитени на тимовите па да си кажам.
 

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968

Некој вака, некој со црвен картон :kafence:
Не знаев дека Интер освоиле ЛШ во 2014 кога се пензионираше Занети.Ви се пензионираше Занети со освоено 5 место и сеа ви игра со раменцата кај кинезиве додека тимот ви се бори за излез во Европа.
Вака ќе се пензионира Буфон не му го бери гајлето
 

DonRistovski

Peace Disturber
Член од
1 септември 2009
Мислења
3.527
Поени од реакции
4.338
Беше пенал. Јувенташиве ги обзеде еуфоријата и надежта мислејќи дека ќе дадат уште еден гол.
Не верувам дека ќе се кренеше волкава галама за пеналот ако резултатот беше 0:2 или 0:1.
Фан на Интер сум, и обратно да беше, да беше досуден ваков пенал за Јувентус, пак ќе кажев дека е пенал.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.225
Поени од реакции
8.093
Беше пенал. Јувенташиве ги обзеде еуфоријата и надежта мислејќи дека ќе дадат уште еден гол.
Не верувам дека ќе се кренеше волкава галама за пеналот ако резултатот беше 0:2 или 0:1.
Фан на Интер сум, и обратно да беше, да беше досуден ваков пенал за Јувентус, пак ќе кажев дека е пенал.
Да не се лажеме...
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.892
Поени од реакции
111.827
Не знаев дека Интер освоиле ЛШ во 2014 кога се пензионираше Занети.Ви се пензионираше Занети со освоено 5 место и сеа ви игра со раменцата кај кинезиве додека тимот ви се бори за излез во Европа.
Вака ќе се пензионира Буфон не му го бери гајлето
Темава е ЛШ ако добро гледам, така да ако веќе ги споредуваш Буфон и Занети и двајцата се пензионираа без титула во ЛШ, со тоа што Занети има освоено една, а Буфон нула. Многу јак аргумент е тоа што Занети се пензионирал со петто место, а Буфон ќе се пензионира со титула во Серија А, апсолутно ме заболе кур за тоа, си терам сеир на негова сметка ради ЛШ и тоа е тоа.

Башка Занети кога добива црвен му пружа рака на судијата и признава за истиот, а лингуров му се става у фаца и влага у вербални дуели, јер џентлмен нели. :icon_lol:
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.740
К
Темава е ЛШ ако добро гледам, така да ако веќе ги споредуваш Буфон и Занети и двајцата се пензионираа без титула во ЛШ, со тоа што Занети има освоено една, а Буфон нула. Многу јак аргумент е тоа што Занети се пензионирал со петто место, а Буфон ќе се пензионира со титула во Серија А, апсолутно ме заболе кур за тоа, си терам сеир на негова сметка ради ЛШ и тоа е тоа.

Башка Занети кога добива црвен му пружа рака на судијата и признава за истиот, а лингуров му се става у фаца и влага у вербални дуели, јер џентлмен нели. :icon_lol:
Шо кур замараш со Беневенто ако не е за Серија А ?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom