UEFA Champions League 2017/18

Статус
Затворена за нови мислења.
Ф

Флеш

Гостин
Bufon e sto pati bolje .... Broite timski nagrada..... Individualno ima site rekordi na strana na Bufon.....
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.740
Споредба давав за ситуацијата и двојните аршини на фановите на Јуве. :icon_lol:
Серија А и ЛШ ти се сосема различни натпреварувања, неможеш да вршиш споредба.

Но можеше пример да дадеш со ова подолу.
Зошто ова не е пенал?
Пример.
 

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
Темава е ЛШ ако добро гледам, така да ако веќе ги споредуваш Буфон и Занети и двајцата се пензионираа без титула во ЛШ, со тоа што Занети има освоено една, а Буфон нула. Многу јак аргумент е тоа што Занети се пензионирал со петто место, а Буфон ќе се пензионира со титула во Серија А, апсолутно ме заболе кур за тоа, си терам сеир на негова сметка ради ЛШ и тоа е тоа.

Башка Занети кога добива црвен му пружа рака на судијата и признава за истиот, а лингуров му се става у фаца и влага у вербални дуели, јер џентлмен нели. :icon_lol:
Кога се спомнува Беневенто,Серија А местење тогаш не е ЛШ темава.Нема везе,муабетот беше како ќе се пензионирал Буфон,демек најако пензионирање икад.Па чисто да те потсетам дека некој ќе се пензионира со некоја тутула некој со 5 место.

Мене ме боли кур што нема освоено ЛШ,еден од најдобрите голмнани(за многу и најдобар) на сите времиња,еден куп титули,индивидуални награди и Светско првенство што го немаат ни Занети,ниту пак ќе го имаат Меси и Роналдо.
Џентлмен бил секад и ќе остане и после ова.Ретко имал вакви испади,ова му е втор во кариера,првиот му беше со Мота,против интер...јебига никад не поднесувал ѓубриња
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Real nezasluzeno odi ponatamu no nebitno Bayern ke bide sampion posekako :)
 
Член од
7 јули 2013
Мислења
1.676
Поени од реакции
10.979
најинтересното е што никој не може децидно да каже НЕ БЕШЕ ПЕНАЛ
Не,проблемот е дека никој не може да каже ДЕЦИДНО дека пеналот е чист.Проблемот е што е пеналот е дискутабилен,тука доаѓаат оние дискусии кои на повеќето тука им се смешни за тоа дали влијаело доколку ваков пенал се свирел во 15 или 93 минута.Доколку ваков пенал се свиреше во 15 минута,резултатот ќе беше 1-1,а со тоа двомечот веќе ќе беше решен и тогаш муабетите ќе беа сведени на шта би било кад би било.

Елементи за пенал имаше,тоа не негирам,но не беше пеналот чист како солза за судијата да може да го свири.И не,не мојте да се смеете со муабетите дека немало веза која минута било или против кого играле.Не може пенал во 93 минута во ваков двомеч да има иста тежина со пенал против Гранада на пример.Ваков пенал може да го реши цел двомеч и поради тоа има специфична тежина.
Судијата треба да има сенс во ваков меч дека со свирење пенал може да упропасти цел двомеч,поради тоа не треба да свири пенал,доколку тој не е ЧИСТ што не беше случај со овој пенал.Искусен судија од типот на Колина сигурно не би свирел ваков пенал во ваков меч.

Спорниот пенал настрана,Јуве сами си се криви што испаднаа.Откако го постигнаа третиот гол место да го докрајчат противникот кој веќе беше во ногдаун,тие им ја оставија топката на противникот и се повлекоа.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.470
Поени од реакции
10.197
После утакмица,уклучувам интернет да видам коментари за утакмицава.Немало пенал:facepalm::facepalm:
Чист пенал како солза,нема никаква дискусија.Фаулот што го направи Бенатија исполни минимум 100 критериуми за пенал.Вакво плачење за судиска одлука не бев видел одамна.Секогаш сум за тоа да се јаде гомна доколку има основа,ама овде нема ни минимална основа.
Исто чист црвен картон и за Буфон.Не знам со кој памет повторно велите дека нема црвен.Дерење у фаца 5 минути,буткање и што ли уште не,чист како солза.
Јувентус кривицата може да си ја бара само во нив,зошто само и само они се криви што отпаднаа.А плачење за чисти ситуации е премногу бедно од клуб како Јувентус.Да се во право и да го запалат стадионот не ми пречи. :D
Многу муабети вриштат,се насмеав доста оваа вечер.
За утакмицава искрено ме изненадија Јувентус и секоја чест за Јувентус и Алегри за тоа што го направија до третиот гол,после тоа беше ужас.Ептен мило ми е кога поради ваква италјанска пичкарска игра ќе отпадне клуб(после 60та мин).
Зидан крајно ме разочара за многу работи и пред се за измената Касемеиро аут.

Ме нервираат луѓе што се прокламираат како објективни,а тронка објективност за секоја ебана ситуација немаат.А за знаење па не станува муабет.Има еден куп.

ПС:Само што го видов пеналот над Игуаин против Беневенто. :pos: Сомнителна ситуација била бе.:pos:
 
Член од
28 јуни 2015
Мислења
863
Поени од реакции
462
После утакмица,уклучувам интернет да видам коментари за утакмицава.Немало пенал:facepalm::facepalm:
Чист пенал како солза,нема никаква дискусија.Фаулот што го направи Бенатија исполни минимум 100 критериуми за пенал.Вакво плачење за судиска одлука не бев видел одамна.Секогаш сум за тоа да се јаде гомна доколку има основа,ама овде нема ни минимална основа.
Исто чист црвен картон и за Буфон.Не знам со кој памет повторно велите дека нема црвен.Дерење у фаца 5 минути,буткање и што ли уште не,чист како солза.
Јувентус кривицата може да си ја бара само во нив,зошто само и само они се криви што отпаднаа.А плачење за чисти ситуации е премногу бедно од клуб како Јувентус.Да се во право и да го запалат стадионот не ми пречи. :D
Многу муабети вриштат,се насмеав доста оваа вечер.
За утакмицава искрено ме изненадија Јувентус и секоја чест за Јувентус и Алегри за тоа што го направија до третиот гол,после тоа беше ужас.Ептен мило ми е кога поради ваква италјанска пичкарска игра ќе отпадне клуб(после 60та мин).
Зидан крајно ме разочара за многу работи и пред се за измената Касемеиро аут.

Ме нервираат луѓе што се прокламираат како објективни,а тронка објективност за секоја ебана ситуација немаат.А за знаење па не станува муабет.Има еден куп.

ПС:Само што го видов пеналот над Игуаин против Беневенто. :pos: Сомнителна ситуација била бе.:pos:
Зошто беше пенал?
Еве, не мора 100 критериуми да наведеш, наведи 10.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Zatoa gi mrazam i barcelona i real i el klasiko i shpanija i katalonija i ciganite site shto zhiveat vo shpanija, site sudii od anglija shto sudat, site pokolenija nivni i predci, sve u pichka da im ebam.

Zhal mi e Dzidzi! :((
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.572
Поени од реакции
30.143
Васкез почна да паѓа уште од Катланово.
Он требаше да се поклони за да даде гол...волот Бенатија го прегази ко шлепер, чиста шанса за гол спречи и нормално пенал, шо не го пушти да си ја шутне ?
Џабе зборење за судијата кога циганот е најголем виновник за пеналот и никој друг...шо мислеше он абе 93та мин е нема да свирне.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.173
Ме интересира ставот на јуве фановите да беше обратна ситуација и да не им свирнеше пенал.
Што ќе коментиравте тогаш?
Исто.Не гледам кеиф во таков пролаз.Зошто форсирање кога Јуве можеа во продолженија да примат гол поради пичкарскиот менталитет на Алегри.Едноставно требаа да запнат за 4ти гол, Реал беше полусвесен, ама не, тие им дадоа да се разбудат од кома.Мислам дека после Де Шиљо немаше ни замена....
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.701
Поени од реакции
9.374
Зошто беше пенал?
Еве, не мора 100 критериуми да наведеш, наведи 10.
Дали постои 1 или 100 критериуми сепак според мене најважен критериум е што Бенатија имаше физички контакт врз Лукас пред да игра со топката. Има контакт со нога и туркање со рака без да игра со топка т.е без да дојде прв до топката. Поготово што Лукас се најде во позиција каде што е сам со голманот и имаше време и да игра со глава, но и да ја смири и да поентира. Чиста гол шанса што го прави тој двоен контакт пофакторизиран во носењето на одлуката. Без разлика дали е 10та,60та или 93та минута тој контакт е за пенал и дури мислам Бенатија со тоа што спречи гол шанса со прекршок требаше да биде санкционоран со втор жолт.

Без разлика на прикажаното до тогаш, Реал ќе беше оштетен доколку не досудеше пенал и според мене Оливер донесе машка и вистинска одлука, а цела фудбалска јавност го дели истото мислење.

Инаку Јуве машки докажа дека и по 0-3 може да се врати и дека во фудбалот и невозможното е возможно. Од друга страна со изданието во првиот меч каде Реал промаши уште неколку добри шанси за поголема разлика и кога двата меча ќе се стават на вага според мене Реал повеќе заслужи да оди затоа што Јуве по 60та минута се откажа сам од пласманот во полуфинале и вината мора да си ја бараат во себе за криминалната партија во Торино и повлекувањето и откажувањето од одличниот моментум во последната третина од мечот во Мадрид.

Sent from my SM-A310F using Tapatalk
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.313
Поени од реакции
86.360
Бобобобобо муабетиве, Занети имал титула во ЛШ, Буфон не...

Ај ако не да ги мериме и да кажам Ширеа го има освоено пехаров, Бергоми не :LOL:

Приказни за мали деца, али ОК е ова е еден од оние ретки денови кога сите излегуваат со своите доскочници кои ги чуваат во себе во текот на целата година... кхм, да добро прочитавте цела година ;)
За Реал можам само да им го честитам пласманот понатаму, за пеналот имаше контакт, али Буфон веќе кога го доби црвениот, требаше да му ја зачука една на Проливер, куртон инцездоиден.
Јуве во реваншов докажа дека ако сака може да се носи со секоја екипа, само пишав во фан клуб Јувентус и ќе повторам овде дека тој што стои на клупата го ебе цел тим со некои негови потези.

Јебига, повеќе среќа следната година...Форца Јуве :)
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.373
Поени од реакции
58.519
Џони пропао


Sent from my iPhone using Tapatalk
Од кај знаеш ти за Џони?
И ти си од оние што долго време го читале форумот, па сега реши да се регистрираш?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom