UEFA Champions League 2017/18

Статус
Затворена за нови мислења.

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Не ми е јасно што гледа Монтела во Муриел. Дечкото на двете утакмици е скроз изгубен и прокоцка еден куп шанси. Бен Једер ако не се лажам сезонава во ЛШ има постигнато 8 гола, а овој го заковал на клупата.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
FB_IMG_1520973186484.jpg
Зис ис гуд тактик зоу фар :icon_lol:
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Не ми е јасно што гледа Монтела во Муриел. Дечкото на двете утакмици е скроз изгубен и прокоцка еден куп шанси. Бен Једер ако не се лажам сезонава во ЛШ има постигнато 8 гола, а овој го заковал на клупата.
Бен Једер е Пеле за Муриел. Ама Монтела е во прашање, што да очекуваш :D
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.143
Поени од реакции
16.658
Муриел во Сампдорија мислам дека беше солиден играч, во Севиља не можи со топка да се спои, и во првенството го имам гледано тежок флоп е.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.072
Поени од реакции
11.056
Не ми е јасно што гледа Монтела во Муриел. Дечкото на двете утакмици е скроз изгубен и прокоцка еден куп шанси. Бен Једер ако не се лажам сезонава во ЛШ има постигнато 8 гола, а овој го заковал на клупата.
И некни со Валенсија се посра Муриел.Му свиреше цел стадион кога излегуваше.Вакви играчи ми се најглупави и најнекорисни.Знае да направи некој страшен потег ама нема константност.1на од 10 утакмици му се солидни.
Тактикава од Утд е слична на онаа од Јуве пред 1 недела :D
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.893
Поени од реакции
1.195
Не ми е јасно што гледа Монтела во Муриел. Дечкото на двете утакмици е скроз изгубен и прокоцка еден куп шанси. Бен Једер ако не се лажам сезонава во ЛШ има постигнато 8 гола, а овој го заковал на клупата.
Ај Муриел, ама зошто не игра Погба? И со една нога да игра пак ќе е подобар од Фелаини, значи едноставно неможам да го лгедам еј, се влече по терен, ко Кедира моментално кај нас. Играч мање имаат Манчестер со Фелаини моментално.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.141
Поени од реакции
28.897
Нека испаднат и двете и нека стават друга екипа место очоболов.
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.893
Поени од реакции
1.195
И некни со Валенсија се посра Муриел.Му свиреше цел стадион кога излегуваше.Вакви играчи ми се најглупави и најнекорисни.Знае да направи некој страшен потег ама нема константност.1на од 10 утакмици му се солидни.
Тактикава од Утд е слична на онаа од Јуве пред 1 недела :D
Играта е таа :D. Единствена разлика е само што Јуве играше на Вембли против моментално третопласирана екипа во Англија а Јунајтед игра со екипа што губи 5-2 од Бетис и тоа на Олд Трафорд, никакво оправдување ќе немаат ако отпаднат вечерва.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
Наинголан ги искинал чорапите за да му се гледаат тетоважите :tapp:
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.392
Поени од реакции
7.326
Што се промаши овој Муриел :eek:
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Во втора лига го следев Јуве преку стримови, без пропуштен натпревар. Уште ми е во сеќавање првиот меч со Римини 1:1 :D

Не си во право, ете да речеме интер испадне, јас ти гарантирам дека 99% од фановите ќе продолжат да го следат тимот. Другар мој навива за Лацио и тоа фанатик голем е а Лацио веќе долго време нема скудето. Треба да престане да навива за тимот? Јас Јувентус не сум почнал да го пратам ради тоа што победувале туку причината била црно-белата боја на дресовите и Дел Пиеро. Некој друг почнал ради Роналдо, трет почнал ради Сидорф , Руи Коста. Тие луѓе ќе си навиваат до крај на живот за тимот. Го пратам посебно Џонтра абе лом прави еј, мајке шајке :D уште што нема да каже за тимот а најватрен фан на Интер е гарант. Значи човек кој што навива за 2-3 тима не е прав фан и никад нема да ја осети таа емоција ко другиве. Имаше еден фан на Јуве и фан на Реал, тоа во иста реченица не оди. Ете јас Јуве во втора лига го гледав на стримови и тоа едвај се наоѓаа, очите да ти испаднат од ''убавата'' слика, има една позната реченица, не го бираш ти клубот, клубот те бира тебе. А тоа од кај си не е мерило ама ич.
се ова стои и секоја чест за овие ликови, но ми текнува на едно време кога Парма имаше страшен тим, знаеш дека имаше фанови на Парма во МК, кои се крстеа во тој тим, сега нити сум слушнал дека ја следат ниту пак знам дека постојат, исто така Милан кога беше стра и трепет, знам дека на улица не се излегуваше секој трет беше за Милан, имаш Арсенал кој сеуште е во врвот на Енглескиот фудбал но кога победуваа се живо и диво излегуваш во град секој втор човек со дрес на Анри беше, сега истите се веројатно за Сити...во тој контекс ми беше муабатот
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.823
Поени од реакции
10.551
Не знам шо се замарате да гледате, освен фановите мислам и тие што ја играат на спортска. Теорија нема неспособниов Монтела да тепа на Олд Трафорд. Ова е тоа кога ќе успееш во животот, а ни за кур не те бива.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Тек во 70та го става Бен Једер .:facepalm:
Каков респект имав према него како играч, си уништува име и реноме со глупирањево во тренерски води.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom