UEFA Champions League 2016/17

Дискусија во форумот 'Фудбал' започната од ElNinho, 25 август 2016.

?

Абе шампион сезонава е...

Анкетата е затворена 27 мај 2017.
 1. Реал бе бато, нема промашај кај Зидан башка играше у Јуве сеа ќе влезе мотивирано...

  34,8%
 2. Јуве прике мој, нема лабаво со жабари, ќе се затворат и иди дај им гол, катанаџо је мама..

  65,2%
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Viksa.LAL

  Viksa.LAL

  Член од:
  19 февруари 2015
  Мислења:
  1.327
  Допаѓања:
  1.401
  што ти е бе имаш нешто да додадеш

  и ти @JimmyFloydBottleBank што си му стаил лајк
   
  На Martin, JimmyFloydBottleBank и Mondonico им се допаѓа ова.
 2. Igorcemk

  Igorcemk Batman & Robin

  Член од:
  17 јануари 2008
  Мислења:
  7.770
  Допаѓања:
  8.306
  Juve Monaco bez problemi ke go resi. Vo normalni uslovi tie vekje ke bea odpadnati. Ne gi mirisam bas Italijanskive ekipi ama nemam nisto protiv godinava titulata da ja zeme Juve.
   
 3. ElNinho

  ElNinho Мадридиста!

  Член од:
  17 јули 2009
  Мислења:
  19.275
  Допаѓања:
  49.033
  Подеднакво иста ситуација наследи ко Зидан. Реал беше оставен средсезона во катастрофална позиција од крофнарот, пола играчи во лоша форма другата пола во лоша кондиција. А и потешко да превземеш тим на пола сезона него да го превземеш Сити со одличниот ростер на играчи плус да си потрошиш и неограничено милиончиња по свој терк.

  Многу ги потценувате играчите на Сити бе.

  Толку лош цинизам имаш овојпат, што и Илија Димоски заплака. :(
   
  На S_a_y_l_e_R му/ѝ се допаѓа ова.
 4. LordDragonII

  LordDragonII Dr.Strangelove

  Член од:
  15 август 2008
  Мислења:
  8.734
  Допаѓања:
  3.576
  Јас да сум на место на Зизу, овде што серете на форум - ќе ви даам по една глава на сите.

  Според мене финале... Реал - Јуве.

  Отом - потом.
   
 5. Џонтра Волта

  Џонтра Волта Bono Vox, Mladen Bodalec & Aca Lukas

  Член од:
  8 мај 2013
  Мислења:
  18.828
  Допаѓања:
  60.372
  На K!KI, Хефест и Маршалот им се допаѓа ова.
 6. Scirea

  Scirea Старата Дама

  Член од:
  4 август 2010
  Мислења:
  15.815
  Допаѓања:
  30.653
  Не умарај, скроз на крај на мечот беше, кога фановите почнаа да мафтат со знамињата.

  П.С. Ок, не сте интересни со тоа "Честитки Јуве у финале..." :(
   
  На Џонтра Волта му/ѝ се допаѓа ова.
 7. ForzaVardar

  ForzaVardar

  Член од:
  30 ноември 2013
  Мислења:
  1.537
  Допаѓања:
  2.113
  Па добро, не реков ништо лошо јас за Зидан, високо мислење си имам и за него, само проблемот кај овие тренери е што тешко е да се докажат како јаки стратези, затоа што од старт почињаат од најјаките клубови во Европа.. Кај Пеп мала разлика имаше што имаа промени во екипата, нови играчи, клучни играчи од претходно си отидоа. Ако така гледаме, Зидан превзема класа играчи спукани со тренерот, мислам дека баш ти имаш пишувано за Лестер после Раниери дека очекувано газат :D А за Сити, кој одличен ростер жити се ? Освен Де Брујн, другото е све испукани пушки. Агуеро само иде накај тие „класа“ играчи, ама и он се мучи со повреди, и иако си билда статистика секоја сезона, не е константен. Силва и Туре се издишани веќе, поготово Туре, може да служи само како играч за ротација. На крај краева, и ред други беа тренери во Сити, и имаа исти услови на располагање, мое мислење е дека Пеп ќе остави далеку поголем белег
   
  На Ернесто ЧЕ Гевара му/ѝ се допаѓа ова.
 8. red.devil

  red.devil

  Член од:
  27 април 2009
  Мислења:
  5.573
  Допаѓања:
  9.216
  Оти уште ги чекаат подобрите од Јунајтед - Милан и Челзи - Пиши кој сакаш.
   
  На Dateone, KembaW, marinetti и уште 5 други им се допаѓа ова.
 9. Bianconero vero

  Bianconero vero Il Capitano

  Член од:
  10 ноември 2008
  Мислења:
  8.039
  Допаѓања:
  5.532
 10. ЧЕНТО

  ЧЕНТО Претседник

  Член од:
  27 јануари 2007
  Мислења:
  8.211
  Допаѓања:
  4.789
  Лелеее немој немој солзи ни потекоа за златцата на Реал истрауматизирани од Бенитез во така лоша состојба што Зидан цицка мораше да им дава да се опорават...

  Ноќи непреспиени ради крофната он умот им го помати незнаеа веќе фудбалери ли се тврдокорни ли се.

  Дај жити мајка сам не си веруваш на булшитот...вистината е Роналдо никад не го мирисал Бенитез, решија да го скурцаат и го скурцаа (не го бранам Рафа апла не го биваше).

  Али причата дека Зизу дошол да ги спасува кутрите и затоа е страшен тренер тоа на друг. Наследи екипа европски шампион, градена со години и години.

  Sent from my SM-J710F using Tapatalk
   
  На Ернесто ЧЕ Гевара, Ashburton Grove, G@rfielD и уште 9 други им се допаѓа ова.
 11. ElNinho

  ElNinho Мадридиста!

  Член од:
  17 јули 2009
  Мислења:
  19.275
  Допаѓања:
  49.033
  Ја не ни го бранам Зидан. Он има уште многу за постигнување ако сака да се вброи во клапата на тренеришта. Има многу фалинки во неговиот пристап, кои во првата сезона тераше инаеит и не ги поправаше, ама еве во оваа се осмелува да се погази и да се поправи и да отиде на ризик честопати.

  Сити неклку години го има најквалитетноит ростер во ПЛ. Пеп и сезонава ја почна одлично користејќи го потенцијалот на квалитетните играчи во тимот, па дури и на оние еднодимензионалните ко Стерлинг и Коларов. Но потоа САМ го измеша тимот и му се деси тоа што му се деси.

  Курац ќе остави поголем белег ако не престане да биде инает.

  Епа солзи треба да ни протечат за филозофот кој дојде во Сити со играчишта желни за конечно да не ги водат лузери и неограничен буџет? Не. Истото за двајцата.
   
 12. ЧЕНТО

  ЧЕНТО Претседник

  Член од:
  27 јануари 2007
  Мислења:
  8.211
  Допаѓања:
  4.789
  Кој спомна било каков филозоф???

  Мислев за Зидан збориме...

  Sent from my SM-J710F using Tapatalk
   
 13. Goldie

  Goldie Гостин

  Во нормални услови веќе ќе биле отпаднати :pos:
  Исто и во Француското се прво оти има ненормални услови, инаку до сега ПСЖ ќе им бегаше со 20 бода

  Дај не претерувај, знам дека ти е криво што ве елиминираа ама и те како не се тим за потценување
   
  На Invader, red.devil, DeviAngel и уште 2 други им се допаѓа ова.
 14. Bianconero vero

  Bianconero vero Il Capitano

  Член од:
  10 ноември 2008
  Мислења:
  8.039
  Допаѓања:
  5.532
  Интересно е дека истиве парови беа во полуфиналето 98' со тоа што на местото на Атлетико беше Дортмунд. Резултатот од финалето не ми се спомнува:D:D:D
   
  На Drettica му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Dani

  Dani 1 + 1 = 10

  Член од:
  22 јуни 2010
  Мислења:
  18.786
  Допаѓања:
  38.522
  Значи не биле истите и не е интересно :D
   
  На Ashburton Grove, MiaSanMia, Џонтра Волта и уште 16 други им се допаѓа ова.
 16. ElNinho

  ElNinho Мадридиста!

  Член од:
  17 јули 2009
  Мислења:
  19.275
  Допаѓања:
  49.033
  Брат ти пиша дали има поголемо идење на готово од тоа на Зидан.

  Ја не ти негирав дека е тоа идење на готово. Туку ти пишав дека има и подеднакво а и поголемо идење на готово од тоа. Од ист човек, Пеп Гвардиола, во Сити односно Баерн.

  Фразава „идење на готово“ не сум ја употребил олкупати вкупно у животов досеа...
   
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели преку: