UEFA Champions League 2016/17

Абе шампион сезонава е...


  • Вкупно гласачи
    69
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Не знам зошто толку се дискредитира Пеп, поготово за тоа што го направи во Барса, стварно не можам да разберам.
Форумски експертизи брат, никогаш никој нема да ги разбере :D
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Има. И нормално повторно е Пеп. Подеднакво идење на готово со тоа на Зидан му е сеа во Сити, дојде во екипа со прејак ростер и неограниечн буџет.

Повторно истиот сегалактички најдобар филозоф од тренер има поголемо идење на готово од Зидан, а тоа е кога дојде кај вас и завзема шампионски тим, односно тим кој можеби е најдоминантниот шо изиграл сезона у поновава историја.

Далеку е Зидан сеуште од гренерско име кое има голема тежина, ама муабетов ми е дека има поголемо идење на готово од него, од истиот човек, од кој сеа ќе ме цитираат дека сум искомплексиран. :(
Во Баерн да.

Во Сити...ништо не наследи, нема што да се наследи таму освен пари. А пари имавте и вие 2009 па испаднавте од Лион у ЛШ...такада џаба вам новци синовци,за праење тим сака многу повеќе.

Sent from my SM-J710F using Tapatalk
 
Член од
5 јуни 2015
Мислења
696
Поени од реакции
445
Во Баерн да.

Во Сити...ништо не наследи, нема што да се наследи таму освен пари. А пари имавте и вие 2009 па испаднавте од Лион у ЛШ...такада џаба вам новци синовци,за праење тим сака многу повеќе.

Sent from my SM-J710F using Tapatalk
Гвардиола треба да прави ова лето голем ремонт во Сити ако сака тимот да биде конкурентен за титули.

Стерлинг слабо игра, се влечка по терен. Агуеро на моменти прикажува добри партии но треба да е константен.
Јаја Туре треба да добие шут карта, ја успорува играта на Сити и нема од него партии како порано.

Недостасува креативност во средниот ред на Сити, а и одбраната покажува слабости.
Треба добар ремонт да прави Гвардиола летово.
Силва и Сане најдобри играчи на Сити моментално.
 
W

wicked_1

Гостин
доколку Зидан ја одбрани ЛШ, без сомнение ќе дојде во топ3 тренери моментално...
јебеш Пеп и остали кои одат на готови екипи...
Има. И нормално повторно е Пеп. Подеднакво идење на готово со тоа на Зидан му е сеа во Сити, дојде во екипа со прејак ростер и неограниечн буџет.
Каде бе Пеп со идење на готово, каде?! Иди води ги Реал да те видам! :icon_lol:

:cuc::cuc:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.596
Поени од реакции
18.018
Има. И нормално повторно е Пеп. Подеднакво идење на готово со тоа на Зидан му е сеа во Сити, дојде во екипа со прејак ростер и неограниечн буџет.

Повторно истиот сегалактички најдобар филозоф од тренер има поголемо идење на готово од Зидан, а тоа е кога дојде кај вас и завзема шампионски тим, односно тим кој можеби е најдоминантниот шо изиграл сезона у поновава историја.

Далеку е Зидан сеуште од гренерско име кое има голема тежина, ама муабетов ми е дека има поголемо идење на готово од него, од истиот човек, од кој сеа ќе ме цитираат дека сум искомплексиран. :(
Абе и Рафа дојде на готово па се продужи со мизерната форма од претходна сезона.

Сите зборат за огромните буџети, а никој не збори каков е притисокот од јавноста во тимовите со големи буџети кај што и да не се насмееш кога што треба јавноста може овака или онака да го толкува твојот потег. Е сега Реал во тој поглед е Х 10 во тој поглед. Те свири публика секоја текма, те чекаат навијачи после секоја утакмица и пред да идеш на тренинг да те пцујат. Ќе ти одмилат и пари и све на крај.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
Си го фати топчето, и демек мешамe :D
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Реал-Атлетико 49%-51%
Монако-Јувентус 27%-73%
 
Член од
19 февруари 2015
Мислења
1.772
Поени од реакции
2.075
Juve - Barsa - 70%-30%
Real - Baer - 70 - 30%
Monako - Borusia - 70% - 30%
Atletiko - Lester - 70% - 30%


случајно се погодија така шо да праам

иначе кога сме кај процентите , кај се сеа тие што викаа еј за Јуве, Реал и Монако по 70% шо тие аа а
 
C

Castiel

Гостин
Не ги потценувајте Монако. Многу незгодна екипа се. Јуве секако се фаворити ама сепак.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
Јувентус само против реал имаат 100% шанси за даље во нок аут фаза(не финале) :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom