UEFA Champions League 2016/17

Абе шампион сезонава е...


  • Вкупно гласачи
    69
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Интересни дуели, барем ги одбегнавме мртвине Атлетико, ќе се искршеја со Јуве и 1 гол немаше да видиме.
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.731
Поени од реакции
9.782
Сите дуели се изедначени според мене освен Атлетико - Лестер, ама ни со овие вториве не се знае ништо. Џабе проценти
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.601
Поени од реакции
10.253
Тоа што одбраната е две години постара е предност, а не недостаток :). За средината си во право, тогаш беше поквалитетна, додека во нападот заедно со Игуаин овде е Дибала кој го немаше тогаш.
Можеби е предност против Каљари и Палермо.. Делофеу некни сам ќе ве тепаше за Нејмар шо останва.. Кругчиња ќе си трча околу старите

Ќе го јадите на големо
 
P

pepito*

Гостин
Оваа клаузула не сум ја приметил пошто сум се фокусирал на паѓањето.
:pos::pos:
Абе која клаузула, еден од битните елементи на кладбата е. Ете и долу сум пишал ќе отпадне кладбава веројатно пошто ќе ви падне некој од Севиља и Лестер. Убаво е нагласено, не знам што си читал.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Можеби е предност против Каљари и Палермо.. Делофеу некни сам ќе ве тепаше за Нејмар шо останва.. Кругчиња ќе си трча околу старите

Ќе го јадите на големо
Три кругчиња околу Бонучи, еден гол ?
Или...
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.206
Поени од реакции
7.992
Можеби е предност против Каљари и Палермо.. Делофеу некни сам ќе ве тепаше за Нејмар шо останва.. Кругчиња ќе си трча околу старите

Ќе го јадите на големо
Абе и Нејмар може е добар за Осасуна и Гранада. Ај да речеше Меси и Суарез па да те сфати озбилно човек ама овој циганов непрокопсан може да иде у Торино да проси на некој семафор:pos::pos:
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403


Ајде Роберте, спремај прстите пак.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
Aх, ах, сега ми е јасно зашто забега со Лестер. Не се секирај, утре ви се паѓаат, а ете Варди и Дринквотер скинаа конци...
Не бе зaштo, нa нaс секoгaш нaјлесните ни ги местaт.
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Борисија - Монако најнеизвесна , кој ќе клај појќе голои иде даље. :D
Атлетико мислам лесно ќе го мине Лестер, напалени се оваа сезона да освојат ЛШ, беа толку блиску прошлите сезони до трофеот. Другите две текми се класици, давам предност на Барса и Баерн.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.601
Поени од реакции
10.253
Абе и Нејмар може е добар за Осасуна и Гранада. Ај да речеше Меси и Суарез па да те сфати озбилно човек ама овој циганов непрокопсан може да иде у Торино да проси на некој семафор:pos::pos:
Не се губи бе
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom