UEFA Champions League 2016/17

Абе шампион сезонава е...


  • Вкупно гласачи
    69
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.914
Истото можеме да го кажеме и за Јувентус ако гледаме така, иако делуваат беспрекорно во Италија, 2 порази од Милан, пораз од Интер, на сите појаки утакмици чкрипеа, демолирани од Џенова, неколку пати и они се вадеа со килави победи.
Во ЛШ неубедливи со Севиља, малце фалеше пак да зијанат прво место у група, еве и со Порто не беа којзнае колку убедливи, требаше противникот со црвен картон да им асистира за да отворат резултат.
Ко да забораивте изгледа како играа Атлетико на почетокот коа им дадоа сто гола на Селта и Сосиедад. Јас сум убеден дека Чоло се откажа од Примера после тие неколку кикса кај што губеа бодови, Реал им се одлепи а и самите се свесни дека пак ќе извисат во потенцијална трка со Реал и Барса, уште ЛШ му фали на човекот со Атлетико и годинава фрлија све на една карта на ова натпреварување.

Сакам да кажам, не е никаква глупост ако кажеш дека Атлетико е подобар од Јуве или обратно. Глупост е ако ги лупнеш Сити, Јунајтед, Борусија на пример.
Пак ќе повторам, Јуве и Атлетико моментално се во топ 5 екипи, заедно со Барса, Баерн и Реал, секој секого може да победи тука.
149004368415868649224.jpg
 
A

apidrone

Гостин
Класика ЏВ. Спомнал порази од Милан и Интер, тоа што Јуве тепаше исто така против Милан и Интер, но и против Рома и Наполи, ќе замижиме.
Ја би му дал 51% шанса на Јувентус за пролаз. Цел фокус му е ЛШ, солидна предност пред конкурентите во Италија, има играчи кои знаат да играат големи натпревари, година ипол нема пораз дома, Алегри е одличен тактичар кој ќе знае да ги искористи слабостите на Барса.
Од истиве причини давам 51% предност на Баерн против Реал.
 
A

Aexil Kong

Гостин
Атлетико за нијасна подобар од Јувентус. Точка.
 
C

Castiel

Гостин
Класика ЏВ. Спомнал порази од Милан и Интер, тоа што Јуве тепаше исто така против Милан и Интер, но и против Рома и Наполи, ќе замижиме.
Ја би му дал 51% шанса на Јувентус за пролаз. Цел фокус му е ЛШ, солидна предност пред конкурентите во Италија, има играчи кои знаат да играат големи натпревари, година ипол нема пораз дома, Алегри е одличен тактичар кој ќе знае да ги искористи слабостите на Барса.
Од истиве причини давам 51% предност на Баерн против Реал.
Да тепаше али со судни маки и чудни судиси одлуки. Јуве сезонава ниту едно дерби сезонава не го доби доминантно тоа сака да каже Џонтра.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.960
Да тепаше али со судни маки и чудни судиси одлуки. Јуве сезонава ниту едно дерби сезонава не го доби доминантно тоа сака да каже Џонтра.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
Ne se zalagaat vo utakmicite vo italija , slaba im e konkurencijata i tutalata im e zagarantirana inace mozat tamu na site po 2-3 razlika da gi perdasat

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.960
Се надевам ова ти беше сарказам.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
Seriozen sum koja konkurencija ja gledas vo italija so mrtov milan i inter? Edino roma i napoli pletkaat nesto , isto ke e i slednata sezona juve standard sampion ovie ke se borat za troskite.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
C

Castiel

Гостин
Seriozen sum koja konkurencija ja gledas vo italija so mrtov milan i inter? Edino roma i napoli pletkaat nesto , isto ke e i slednata sezona juve standard sampion ovie ke se borat za troskite.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Мислев за делот дека јуве не се залага во серија А и дека сите можат лесно 2 3 разлика да ги пердашат. Баш оваа сезона е една од послабите на јуве заради ослабениот среден ред . Немаат премногу опции во средината. Против доста екипи сезонава сезонава јуве имаше проблеми и не така лесно доаѓаше до победа

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.960
Мислев за делот дека јуве не се залага во серија А и дека сите можат лесно 2 3 разлика да ги пердашат. Баш оваа сезона е една од послабите на јуве заради ослабениот среден ред . Немаат премногу опции во средината. Против доста екипи сезонава сезонава јуве имаше проблеми и не така лесно доаѓаше до победа

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
Realno gledano igraat na 3 fronta pa ne moze da ocekuvas da izlezat so 100% vo nebitna utakmoca protiv peskara ili krotone a imaat utakmica vo ls so sevilla ili porto vo gosti , a ligata e veke dobiena .

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
C

Castiel

Гостин
Realno gledano igraat na 3 fronta pa ne moze da ocekuvas da izlezat so 100% vo nebitna utakmoca protiv peskara ili krotone a imaat utakmica vo ls so sevilla ili porto vo gosti , a ligata e veke dobiena .

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Еве да речеме у право си мада титула се добива и губи најчесто против тимови како пескара и кротоне. Зашто јуве не беше толку доминантен во група во лш ако таму даваат 100 % а во домашна лига не.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
C

Castiel

Гостин
Никој не го оспорува квалитетот на јуве да не се разбереме погрешно муабетот е ни италијанската лига не е толку слаба колку што ја праите и мислите ниту па Јувентус сезонава е нешто посебно. Интересен дуел ќе е со барса.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.960
Никој не го оспорува квалитетот на јуве да не се разбереме погрешно муабетот е ни италијанската лига не е толку слаба колку што ја праите и мислите ниту па Јувентус сезонава е нешто посебно. Интересен дуел ќе е со барса.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
Ne vikam deka e slaba tuku nema ekipa sto moze da mu parira na juve. Toa mi e muabetot. Juve e sampion a ostanatite se borat za povisok plasman.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.494
Поени од реакции
80.557
Против доста екипи сезонава сезонава јуве имаше проблеми и не така лесно доаѓаше до победа
Јуве игра колку да ги земе бодовите, да имаше проблеми со некои екипи, ама вооглавно во домашното првенство се потпира на искуството (и судиите, ете пишав да не се љутиш :kuracc:). Јувентус со тие играчи што ги има барем во Италија може да врши притисок цели 90 минути, да напаѓа и напаѓа, али зошто да се трошат играчите ако некој дуел е веќе решен?

Реално оваа година само два тима не надиграле во Италија, Фиорентина на гости каде убаво не затворија од сите страни, и Џенова каде не откажаа уште пред да излезат од соблекувална. Тука не ги вклучувам поразите од Интер и Милан дека тие натпревари во најмала рака беа рамноправни никој не доминираше на теренот.

Дуелот со Барса е одличен тест за Јувентус како тим, според мене процентите на двете екипи за пролаз понатаму се Барселона 60% Јувентус 40%
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.055
Поени од реакции
11.020
Пишал некој експерт на минатите страни
Атлетико е размонтиран оваа сезона и е за класа подолу од минатите години, а Јуве бил калса тим кој што МИНАТИТЕ 4-5 години освојувал титули во сериа А

Ова исто е споредбава или мене нешто очиве ме лажат??
Па и пишувале дека Јуве е појак клуб затоа што на Атлетико им ги земале играчите :pos:Заборајв изгледа јас дека Погба и Видал уште во Јуве играат :facepalm:
И сеа ќе се избаци некој и ќе ми рече дека Јуве го продале Погба ама го зеле Игуаин за 90 милиони.Окс така е, ама тоа не те прави поголем клуб од друг затоа што ако е така Сити и Псж ќе беа најголемите.
А друга работа е што Атлетико ги продавал Агуеро,Торес и други играчи во минатото.Тогаш Атлетико не беше ни приближно до ова што е сеа.Ајде ако не да ви контрирам сеа дека Интер на Јуве им го зел Ибра, Виера и сл.???? Ептен идиотски бибило,нели? Јуве испаднал и нормално е да змиант играчите исто и за атлетико во тоа време било нормално да им бегаат играчите во појаки клубови. Други времина биле и нема врска тоа со сегашната ситуација.
Јувентус оваа година е ПОСЛАБ од минатите години, и тоа значително.
Истото важи и за Атлетико.Така да многу се глупави споредбите и преувеличувањата дека едниот паднал во формата годинава кога и двете екипи се паднати.При евентуален двомеч на овие две екипи типувам на Атлетико.
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom