UEFA Champions League 2016/17

Абе шампион сезонава е...


  • Вкупно гласачи
    69
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
R

red.devil

Гостин
Јуве бил слаб , размонтиран Атлетико бил во топ 4 во Европа , Меси со 40 гола на 40 утакмици сезонава го споредуват со Руни кој 2 години го нема на фудбалската мапа .... Јунајтед фанс. :nesumjas:
Да беше јак психолог како што мислиш дека си, за креирање фиктивни тези како болдираното, ќе се самозатвореше во Бардовци. :kafence:
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
Добро де, и една од најдобрите нека биде, пак не е.
Какви сезони имал Меси па оваа да му е една од најдобрите е смешно, најсериозно. Истотака е смешно и да му се делат сезоните на Меси, лоша, добра, најдобра, една од најдобрите а збориме за играч кој 10 години по ред постигнува по 60 гола у просек и освојува по 5 титули, клупски и индивидуални.
Сезонава реално да се очекува од Барса е да освои 1 титула, Купот, и сеа замисли после неколку години коа ќе се праи муабет за Меси да спомнеш еј брат ти текнува на една од најдобрите негови сезони, таа кога освоивме Куп против Алавес, еее таа сезона Меси како се враќаше назад......................................................
Баш сезониве како се доближува до 30тата година е се послаб и послаб, под ова мислам на утакмиците ко со ПСЖ кога делува тотално индиспониран на терен. Сезонава скоро незабележителен на сите јаки утакмици.
Како тоа мислиш реално е да се очекува да го освои само купот?
Во ЛШ е во 1/4 финале, исто како и сите други почнуваат од 0-0 :D Во лигата е на -2 и утакмица помалку меѓутоа има уште 11-12 утакмици и директен дуел со Реал....
Во Април ќе се знае се тие 2 недели кога се играат 1/4 и ЕлКласико и плус Реал игра со Атлетико, Барса со Севиља.. ако одлепат Реал, Барса ќе се насочи на ЛШ и обратно...
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.970
Поени од реакции
35.620
Да беше јак психолог како што мислиш дека си, за креирање фиктивни тези како болдираното, ќе се самозатвореше во Бардовци. :kafence:
Момак го правиш Атлетико подобар тим од Јуве , му фалело на Јуве континуитет во Европа и способност да си ги задржи играчите наспроти Атлетико. Да имаш изгледано 2 , немора повеќе 2 утакмици оваа сезона на Атлетико во лигата ќе знаеш дека се можда за нијанса подобри од просекот над кој што беа пред Симеоне. Борба за 4-5-6 место ќе видиме каде ќе завршат сезоната , чиста слика од сезоните пред неколку години. И ти овој тим го правиш појак од шампионот на Италија кој веќе 5-6 години си доминира и освојува титула.:pos: Тоа ти е баш еднакво на тоа да кажеш дека Јуве е слаб.


Koj te izlaza deka Juve e megu najdobrite 4?
Море хејтерче... Каде пред Атлети? Во што е поквалитетен тим Јуве од правиве Мадриѓани. :Д
:pos::pos:

А што од ова му фали на Јуве?

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
Континуитет во Европа и способност да си ги задржи играчите.
 
R

red.devil

Гостин
Момак го правиш Атлетико подобар тим од Јуве , му фалело на Јуве континуитет во Европа и способност да си ги задржи играчите наспроти Атлетико. Да имаш изгледано 2 , немора повеќе 2 утакмици оваа сезона на Атлетико во лигата ќе знаеш дека се можда за нијанса подобри од просекот над кој што беа пред Симеоне. Борба за 4-5-6 место ќе видиме каде ќе завршат сезоната , чиста слика од сезоните пред неколку години. И ти овој тим го правиш појак од шампионот на Италија кој веќе 5-6 години си доминира и освојува титула.:pos: Тоа ти е баш еднакво на тоа да кажеш дека Јуве е слаб.





:pos::pos:
Ајде, се пресмеа... Ај сега кажи ми каде е напишано дека е СЛАБ??
Кое мизерно суштество си било, алал да ти е.
Настрана што пак си ги вртиш муабетите како што ти одговараат.
Значи Атлетико имал просечна сезона а Јувентус растурал пет години во Италија. Реалност левел вмровче на Сител. (y)
Ако ја гледаме само оваа сезона Монако е и пред двата клуба, ако гледаш повеќе сезони Атлетико е пред Јувентус, ама толку си ретардиран да сфатиш суштина на едно мислење. Продолжи со селф-психоанализите и не замарај.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.970
Поени од реакции
35.620
Ајде, се пресмеа... Ај сега кажи ми каде е напишано дека е СЛАБ??
Кое мизерно суштество си било, алал да ти е.
Настрана што пак си ги вртиш муабетите како што ти одговараат.
Значи Атлетико имал просечна сезона а Јувентус растурал пет години во Италија. Реалност левел вмровче на Сител. (y)
Ако ја гледаме само оваа сезона Монако е и пред двата клуба, ако гледаш повеќе сезони Атлетико е пред Јувентус, ама толку си ретардиран да сфатиш суштина на едно мислење. Продолжи со селф-психоанализите и не замарај.
Доволно е шо го ставаш Атлетико пред Јуве , а немаш 2 утакмици изгледано. Типично квази фудбалско фанче со еден куп експертизи , а вкупно нема едно полувреме изгледано.

Јас те замарам? Пола од овие шо пишуваат тука ги цитираш како ненормален само оти се контра твоето мислење. Како гној си на темата. Кога дискусијата не иде во твоја корист почнуваш со лични навреди како некое второоделенче.
Ајт поздрав , уживај во лш сезоната на други тимови кога неможеш на тој за кој навиваш. :LOL:
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Демек тие што го ставаат Атлетико пред Јуве се малоумни и смешници а вие другите што викате дека Атлетико е размонтиран што сте?
Атлетико бил размонтиран ама затоа Барса е стегната и иде на сите 3 титули сезонава а кутрите не се сигурни ни против Леганес ебате.

Како тоа мислиш реално е да се очекува да го освои само купот?
Во ЛШ е во 1/4 финале, исто како и сите други почнуваат од 0-0 :D Во лигата е на -2 и утакмица помалку меѓутоа има уште 11-12 утакмици и директен дуел со Реал....
Во Април ќе се знае се тие 2 недели кога се играат 1/4 и ЕлКласико и плус Реал игра со Атлетико, Барса со Севиља.. ако одлепат Реал, Барса ќе се насочи на ЛШ и обратно...
Па затоа што само таму се во игра, треба да одработат финале, мада као што тргнале сезонава може и да го изгубат. :D
За Лигата мислам дека полека и самите сте свесни после поразот од Депортиво минатото коло.
Ако се насочат во ЛШ треба да победат екипи ко Баерн, Реал, Атлетико и Јуве а ќе застанат уште во Торино.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.970
Поени од реакции
35.620
Сваќам дека си фан на Интер и го мразиш Јуве , али да , да кажеш дека Атлетико е поквалитетен тим од Јуве е голема глупост. Штета шо не се паднаа меѓусебе.
 
R

red.devil

Гостин
Доволно е шо го ставаш Атлетико пред Јуве , а немаш 2 утакмици изгледано. Типично квази фудбалско фанче со еден куп експертизи , а вкупно нема едно полувреме изгледано.

Јас те замарам? Пола од овие шо пишуваат тука ги цитираш како ненормален само оти се контра твоето мислење. Како гној си на темата. Кога дискусијата не иде во твоја корист почнуваш со лични навреди како некое второоделенче.
Ајт поздрав , уживај во лш сезоната на други тимови кога неможеш на тој за кој навиваш. :LOL:
Експертиза е да знаеш колку утакмици сум гледал а не знаеш ништо за мене, до толку си очаен.

Што е гној? Ај од искуство покажи ми.
Не користам лични навреди, ти ја плескам вистината што твоите дома немаат храброст да ти ја кажат. Ти беше факманот што се праеше паметен со психо-анализи затоа сега ќути си и трпи си кога мешаш канали како првооделенец што ја меша азбуката.
Впрочем, немаше потреба ништо да ти објаснувам, колку си отиден кажува твојата последна реченица. Мизерија. Типично првооделенче. Биди поздравен и ти.[DOUBLEPOST=1489852164][/DOUBLEPOST]
Сваќам дека си фан на Интер и го мразиш Јуве , али да , да кажеш дека Атлетико е поквалитетен тим од Јуве е голема глупост. Штета шо не се паднаа меѓусебе.
Brace yourself... А се жали дека сум го навредил. Од ароганција не гледа носот кај му е. :facepalm:
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Сваќам дека си фан на Интер и го мразиш Јуве , али да , да кажеш дека Атлетико е поквалитетен тим од Јуве е голема глупост. Штета шо не се паднаа меѓусебе.
Истото можам да го кажам и за тебе.
Еднаш те прашав не ми одговори. Еве уште еднаш ќе пробам, во што не е поквалитетен Атлетико од Јуве и зошто е толкав грев да кажеш дека Атлетико е подобар тим од Јуве?
Бонус прашање, како тоа е размонтиран Атлетико?
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
Демек тие што го ставаат Атлетико пред Јуве се малоумни и смешници а вие другите што викате дека Атлетико е размонтиран што сте?
Атлетико бил размонтиран ама затоа Барса е стегната и иде на сите 3 титули сезонава а кутрите не се сигурни ни против Леганес ебате.


Па затоа што само таму се во игра
, треба да одработат финале, мада као што тргнале сезонава може и да го изгубат. :D
За Лигата мислам дека полека и самите сте свесни после поразот од Депортиво минатото коло.
Ако се насочат во ЛШ треба да победат екипи ко Баерн, Реал, Атлетико и Јуве а ќе застанат уште во Торино.
Според твојата логика, Атлетико е подобар од Јувентус, а Јувентус е подобар од Барса? Ок.. :D
А како тоа не смe во игра за ЛШ? Кој е во игра според тебе? :D
A и за ЛаЛига, лани ние 9 бода бегавме ова време па на крај ќе го јадевме курот...
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Според твојата логика, Атлетико е подобар од Јувентус, а Јувентус е подобар од Барса? Ок.. :D
А како тоа не смe во игра за ЛШ? Кој е во игра според тебе? :D
A и за ЛаЛига, лани ние 9 бода бегавме ова време па на крај ќе го јадевме курот...
Не реков дека Атлетико е подобар од Јуве. Пишав погоре, глупа споредба, и двете екипи се тука некаде по квалитет.
За другото ме мрзи да се објаснувам, еве ќе збориме у Мај кога Барса ќе има само Куп освоено. :D
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
Не реков дека Атлетико е подобар од Јуве. Пишав погоре, глупа споредба, и двете екипи се тука некаде по квалитет.
За другото ме мрзи да се објаснувам, еве ќе збориме у Мај кога Барса ќе има само Куп освоено. :D
И ја не реков дека ќе освоиме двојна или тројна, ама ти уште сеа ги отпиша од сегде као демек немаат никакви шанси.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.970
Поени од реакции
35.620
Експертиза е да знаеш колку утакмици сум гледал а не знаеш ништо за мене, до толку си очаен.

Што е гној? Ај од искуство покажи ми.
Не користам лични навреди, ти ја плескам вистината што твоите дома немаат храброст да ти ја кажат. Ти беше факманот што се праеше паметен со психо-анализи затоа сега ќути си и трпи си кога мешаш канали како првооделенец што ја меша азбуката.
Впрочем, немаше потреба ништо да ти објаснувам, колку си отиден кажува твојата последна реченица. Мизерија. Типично првооделенче. Биди поздравен и ти
Колку негативна енергија има во тебе , страшно. Најверојатно е тешко да имаш пар ликови во главата па се контраш овде на темата со тешкотии да ги координираш , али подобро овде со анонимци отколку надвор со некој лично , па кај неарен и да ти ја зачукат уште толку.
Добра одлука и на родителите сепак , по цел ден си пред компјутер дома на сигурно , прелазна за нив. (y)[DOUBLEPOST=1489854669][/DOUBLEPOST]
Истото можам да го кажам и за тебе.
Еднаш те прашав не ми одговори. Еве уште еднаш ќе пробам, во што не е поквалитетен Атлетико од Јуве и зошто е толкав грев да кажеш дека Атлетико е подобар тим од Јуве?
Бонус прашање, како тоа е размонтиран Атлетико?
Гледај ја бе Џонтра сезонава шо ја играт , воопшто не личат на тој тим шо доминираше. Ја немаат таа течност во акциите , се е нафрлени топки и индивидуални потези на Гризман. Не сум сигурен али 7-8 бода им има донесено со гол во период од 85та до 90та од нафрлена топка. Самиот пласман во лигата им ја отсликува сезоната , баш како што си беа пред некоја година.
 
Последно уредено:

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Fan na mancester kazuva deka na juve mu treba kontinuitet vo evropa i da si gi zacuval igracite... juve stolbot go zadrzuva glavnite igraci bufon kielo i boni nikad nema da gi smeni posto juve ja ima edna od najdobrite odbrani vo evropa dodeka pak sredisnite igraci gi ima u izobilie recimo sea pjanic go imame jezda vidal i pirlo si otidoa ma da nikad nema da najdes za pirlo zamena bidejki on bese unikaten.. tevez i morata gi zamenivme so mandzata i iguain sto povekje i od solidna zamena se.. baska smeski e be fan na man ju sto ne videl ls so godini da kazuva deka na juve mu falelo kontinuitet vo evropa
 
Член од
28 октомври 2015
Мислења
926
Поени од реакции
1.236
Фанчиња на барса, Ателтико беше подобар во три полувремиња од купот освен во првото кое беше клучно за да одите во финале. Преклани Атлетико и Јуве беа во топ форма, Атлетико тепа 1-0 дома и 0-0 гости. Лани Атлетико беше подобар во полуфиналето од Баерн а годинава победа дома од 1-0 и пораз на гости 1-0 во групата. Сега Јуве и Атлетико пак се тука негде пошто и двата тима не играат баш најсјајно годинава.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom