UEFA Лига на шампиони 2013/14

Дискусија во форумот 'Фудбал' започната од Толстој, 29 август 2013.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Толстој

  Толстој екс Бомбастичен

  Член од:
  28 септември 2012
  Мислења:
  11.651
  Допаѓања:
  11.784
  [​IMG]
  Конечно, групите извлечени и се е спремно за да започне ЛИГАТА НА ШАМПИОНИ 2013/14.​
  Ова е 59-тото издание од најголемото фудбалско натпреварување во Европа. Финалето годинава се игра во Лисабон, Португалија на стадионот Де Луиз кој има капацитет од 65,647 седишта.​
  Титулата ја брани Баерн Минхен, кој минатата сезона ги совлада Дортмунд со 2-1. Стрелци за Баерн беа Манџуќич и Робен а за Дортмунд Гундоган. Финалето се играше на Вембли пред 86.298 гледачи, а судија беше италијанецот Никола Рицоли.​
  32 тимови поделени во 8 групи ќе го дадат максимумот од себе и ќе направат се за да продолжат понатаму и да се борат за својот тим да стиге што подалеку. Еве ви ги и групите:​
  [​IMG]
  Македонија и годинава нема претставник во групите, откако Вардар отпадна во второто коло од Стеауа Букурешт со вкупен резултат 5-1!​
  Тоа е се, бујрум на дискусија сега!​
   
 2. Jaqen H'ghar

  Jaqen H'ghar Faceless man

  Член од:
  25 март 2009
  Мислења:
  1.078
  Допаѓања:
  1.268
  Кога барем отвараш тема направи соодветен вовед. Или тебе ти е само да ја отвориш.
  Anyway, Баерн ќе ја одбрани титулата :icon_lol:
   
 3. Pat Bateman

  Pat Bateman Oh Africa, brave Africa

  Член од:
  7 февруари 2009
  Мислења:
  1.908
  Допаѓања:
  1.865
  Челзи ќе биде шампион! :)
   
  На Forrest Gump му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Goodfella

  Goodfella

  Член од:
  1 декември 2010
  Мислења:
  1.248
  Допаѓања:
  2.549
  Кој ти даде на тебе тема за ЛШ да отвараш, најлоши воведи спремаш, полоши од тие на нигерот... :P

  Оваа година Милан шампиони!
   
  На Siddharta, no.one и Morgan Freeman им се допаѓа ова.
 5. Толстој

  Толстој екс Бомбастичен

  Член од:
  28 септември 2012
  Мислења:
  11.651
  Допаѓања:
  11.784
  Нека ја бришат темава ако пречи
   
 6. kazioX

  kazioX Примерен форумџија

  Член од:
  28 април 2011
  Мислења:
  2.607
  Допаѓања:
  6.791
  Групата Ф ќе биде многу интересна. :)
   
  На Толстој му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Pat Bateman

  Pat Bateman Oh Africa, brave Africa

  Член од:
  7 февруари 2009
  Мислења:
  1.908
  Допаѓања:
  1.865
  Воведот бил битен....исто ко да кажеш дека во книга предговорот е битен :)
   
  На Толстој му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Толстој

  Толстој екс Бомбастичен

  Член од:
  28 септември 2012
  Мислења:
  11.651
  Допаѓања:
  11.784
  И Лани беше толкав воведот па никој не спомна ништо.
   
 9. Goodfella

  Goodfella

  Член од:
  1 декември 2010
  Мислења:
  1.248
  Допаѓања:
  2.549

  Не го едитирај сега, бидна веќе :D
   
 10. Толстој

  Толстој екс Бомбастичен

  Член од:
  28 септември 2012
  Мислења:
  11.651
  Допаѓања:
  11.784
  не ни го едитирам, додадов само дека Баерн беше шампион од лани, го заборавив тоа кога праев тема.
   
 11. dragonsky

  dragonsky Hate leads to suffering

  Член од:
  25 декември 2010
  Мислења:
  31.929
  Допаѓања:
  63.489
  Не ги вреѓај воведите на Нигерот !

  Он да ја отвореше темава ќе беше ваљда во стил


  "Че се игра лига на чампјони овја година па пишите нешто и то"
   
  На GoK1**, Хефест, S.L и уште 12 други им се допаѓа ова.
 12. Stefan-kobe

  Stefan-kobe

  Член од:
  23 август 2010
  Мислења:
  23.328
  Допаѓања:
  45.433
  Интер ќе освои.
   
  На Jack Nolan, TheWhiteMamba и dragonsky им се допаѓа ова.
 13. Толстој

  Толстој екс Бомбастичен

  Член од:
  28 септември 2012
  Мислења:
  11.651
  Допаѓања:
  11.784
  Во која група играте? :unsure:
   
  На Stefan-kobe му/ѝ се допаѓа ова.
 14. dragonsky

  dragonsky Hate leads to suffering

  Член од:
  25 декември 2010
  Мислења:
  31.929
  Допаѓања:
  63.489
  Групата на смртта. Се умрени екипи. :ROFLMAO:
   
  На GoK1**, Сладоледџија, Jack Nolan и уште 20 други им се допаѓа ова.
 15. Коловрт

  Коловрт Озимандија

  Член од:
  12 април 2010
  Мислења:
  3.873
  Допаѓања:
  8.521
  Групите F и H најмногу ми фаќаат око. Ќе биде тоа многу интересна битка.
   
  На Толстој му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели преку: