Two and a Half Men

Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637

Популарниот американски ситком Two and a Half Men (Два ипол мажи) од вторник 02.06.2009 во 17:30 ќе започне да се емитува на А1 телевизија, секој работен ден.

Повеќе инфо
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Ја гледав на кабловска. Добра серија. Онака релаксирачка. Хуморот на Чарли Шин владее.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.664
Џабе, ги изгледав 6те сезони на писи, long time ago.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.292
Поени од реакции
45.809
еии супер. добра е серијава имам фатено по нешто кога идеше на ХРТ, Чарли Шин клоца газои, детето е хаос такуѓере. Ќе се тепа време летово со ова. : )
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86

Популарниот американски ситком Two and a Half Men (Два ипол мажи) од вторник 02.06.2009 во 17:30 ќе започне да се емитува на А1 телевизија, секој работен ден.

Повеќе инфо

Абе нели отворив ја тема за ова серијава :)
Нема везе,кој не ја глеал да не ја пропушта ,страшен хумор има.:pos2:
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
еии супер. добра е серијава имам фатено по нешто кога идеше на ХРТ, Чарли Шин клоца газои, детето е хаос такуѓере. Ќе се тепа време летово со ова. : )
и јас ја гледав додека се емитуваше на хрт,мн интересна серија..
 
Член од
28 април 2007
Мислења
478
Поени од реакции
15
ЛЕееееее мн е закон серијава ја до 5та сезона сум. Чарли Шин ептен владеее
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Всушност, мислев дека ке биде посмешна...Пример Spin City е многу појака...Ама сепак, за разонода не е лоша :)
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
132
Поени од реакции
3
Одамна ја имав гледано оваа серија (првата сезона), ама ако, сега пак си се потсеќам на старите епизоди... :vozbud:
Како што некој од вас веќе кажа, невозможно е да не се насмееш кога ќе го видиш Чарли Шин на малите екрани. =))) Типот е лудило. :pos2:

Инаку едвај чекам втора сезона да ја гледам, би требало кај и да е месецов да си ја симнам. :tapp:
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.113
Поени од реакции
824
Изгледав една-две епизоди и воопшто не ми е интересна :nesum:
 

Miss Right

happiness machine
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.308
Поени од реакции
142
ја имам гледано само епизодата со таа сурферката шо има тетоважа на задникот...сеа пред некое време ја фатив случајно :)
добра серија
 
П

Паган-др

Гостин
Закон серија. Ја гледам сега на А1 кога ќе ја фатам, знае да ме насмее.
Чарли Шин FTW. :)
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Не е лоша али има и подобри комедии.Како например:Како што ќе каже Џим и уште неколку на фокс шо ги дават не ги знам како се викат.
 

InTr0

138 bpm
Член од
28 јуни 2007
Мислења
90
Поени од реакции
8
Пред неполни 10 минути ја изгледав 24тата (последна) епизода од 6та сезона, што значи дека ги изгледав сите епизоди (сезони) :)

Е, сеа.. последнава епизода заврши нелогично за крај на една серија (со TO BE CONTINUED...) што значи дека ќе има уште епизоди (сезони). Читам на википедија пишува дека ќе имало уште 3 сезони али кога, како, незнам.
Ако знае некој повеќе инфо нека пише, пошо стварно вреди :)


П.С: Луди се сите... Чарли, Берта, ЏЕЈК малиот е најлуд коа го дупи татко му, онака му пецнуе фора и му вика get it ? хахах

:tv:


!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ДОЈАВА !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ПРЕВЗЕМЕНО ОД http://en.wikipedia.org/wiki/Two_and_a_Half_Men_(Season_7)


The seventh season of Two and a Half Men will begin airing in September 21, 2009, presumably running until May 2010, following the show's schedule the past six seasons.

Confirmed cast

  • Charlie Sheen as Charlie Harper
  • Jon Cryer as Alan Harper
  • Angus T. Jones as Jake Harper
  • Conchata Ferrell as Berta
  • Holland Taylor as Evelyn Harper
  • Marin Hinkle as Judith Melnick
  • Ryan Stiles as Herb Melnick
  • Jennifer Bini Taylor as Chelsea
  • Melanie Lynskey as Rose
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Не ми е нешто посебно смешна, али за тепање време е ок. Просечна серија, има и подобри. Многу подобри.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom