Twitter (официјална тема)

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
На онај твитерот мислам дека 90% од МК усери се дебили и партиски ботови.
Исто ко во реалноста. Истите луѓе од реалноста се на сите социјални мрежи. И во реалноста 90% се партиски лигуши и глупи :)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.225
Поени од реакции
7.745
Птицата ќе си летне од социјалнава мрежа. Маск не е нормален реши да го смени името и место птица ќе има Х лого.


Сега мене ми се наметнува исто прашање како Threads. Ако до сега луѓето ги викавме на Твитер Твитераши тогаш како ќе ги викаме од сега Икстераши?

Како да збориме за наркомани али и Твитераши ми е безвезе збор.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.476
Поени од реакции
40.367
многу лош потег на Маск да менува етаблиран бренд кој се градел со години за Х.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.225
Поени од реакции
7.745
многу лош потег на Маск да менува етаблиран бренд кој се градел со години за Х.
Мене уште ми е Twitter не ми е сменето а читам на други им се сменило изгледа.

Како и да е лош потег му е но сепак газдата си има право што сака да прави колку и луѓето да се бунат. Нормално треба да се почитуваат и корисниците но последниот збор го има газдата. Убеден сум ова го прави поради новата социјална мрежа Threads. Сигурно ќе смени уште нешто и така ќе си војуваат Маск и Марк.
 
Последно уредено:
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.225
Поени од реакции
7.745
Ми се смени со X лого ама остана на икончето името Twitter а на Play store е X.

Twitter Lite е уште по старо.
 
Член од
28 јуни 2022
Мислења
2.568
Поени од реакции
9.042
по којзнае кој пат решив да деактивирам/избришам тњитер, не се трпи од политичките ботлиња.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.158
Поени од реакции
85.570
Гледам западниве либерали збеснаа ради промената, им го уништи дувлото од корен откако ја купи компанијата :icon_mrgr:

Мене ништо не ми менува тоа Х, апликацијата е иста...
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.225
Поени од реакции
7.745
Мене ништо не ми менува тоа Х, апликацијата е иста...
Иста е социјалната мрежа но ќе видиме што ќе му текне на Маск понатака да смени.

И мене не ми менува затоа што јас не сум активен таму туку само ја користам за да читам и скролам.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.965
Поени од реакции
35.905
Налет што им го сјеба дувлото, па и не сака да им плати за прескапите сервиси.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom