Twitter (официјална тема)

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.046
Поени од реакции
15.014
Здраво дечки. Да ве прашам за совет со Твитер. На Твитер сум буквално од вчера, веќе „твитнав“ два пати за проба, ама она што не ми е јасно е од каде да најдам followers. Може звучи смешно, ама стварно не познавам никој лично што има Твитер, и не знам како да се „изрекламирам“. Дали можеби има некоја група на македонски твитерџии или нешто слично, па да се запознаам со некој или така нешто? Дајте некој совет, како почнавте вие?
Како што знам, би требало да ти се појават некои македонски твитерџии или брендови.
Еве ти некој линк:
http://delicon.mk/trendingmk/ - имаш тука што е во тренд во МК
http://www.time.mk/twitter/5 - тајм мк, си гледаш што е актуелно последните 2/6/24 часа, цела недела, месец, и различни други параметри: рич, следачи, т-индекс, дискусии...
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Како што знам, би требало да ти се појават некои македонски твитерџии или брендови.
Еве ти некој линк:
http://delicon.mk/trendingmk/ - имаш тука што е во тренд во МК
http://www.time.mk/twitter/5 - тајм мк, си гледаш што е актуелно последните 2/6/24 часа, цела недела, месец, и различни други параметри: рич, следачи, т-индекс, дискусии...
Фала ти, мислам ќе биде ова од помош. :)
 
Член од
13 ноември 2015
Мислења
14
Поени од реакции
0
Здраво на сите,

Сакам да прашам дали постои можност за користење на GIF како профил слика на Twitter? Гледам дека има корисници кои користат, а на интернет читам дека не постои таква можност...

Фала ви однапред на сите ;)
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.046
Поени од реакции
15.014
Здраво на сите,

Сакам да прашам дали постои можност за користење на GIF како профил слика на Twitter? Гледам дека има корисници кои користат, а на интернет читам дека не постои таква можност...

Фала ви однапред на сите ;)
Доколку си ја ставил до 2012-та, да.
Тие аватари што ги гледаш со gif, немаат сменето аватар од тогаш и затоа сеуште стојат :)
 
Член од
24 август 2006
Мислења
136
Поени од реакции
45
Некој да знае апликација што ќе ја искористам за филтрирање на оние што не ги следам на Твитер, и нивно подредување по followers или tweets?
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.046
Поени од реакции
15.014
Некој да знае апликација што ќе ја искористам за филтрирање на оние што не ги следам на Твитер, и нивно подредување по followers или tweets?
Како да ги филтрираш ако не ги следиш?
 
Член од
23 јули 2014
Мислења
575
Поени од реакции
111
Колку чини рекламирањето на твитер за 1-2 ден??
 

Hoy

Член од
7 септември 2017
Мислења
522
Поени од реакции
1.610
има твитерџии овде ?
Имам проблем со акаунтот, не можам да се логирам.
Напраив unfollow на 30-40тина акаунти и одма после почнав follow да праам и после 20тиот негде ме блокира Твитер.
Сеа имам ваков статус:

Verify your phone number
Please confirm the phone number associated with your Twitter account: +***********
We will call you with a verification code. Call fees may apply.
и кога ќе стиснам "Call me" за да ми испрати код, ова ми дава:
Something went wrong.
You have exceeded the number of allowed attempts to verify your phone. Please try again later.

Кога отварам со друг акаунт ова ми вика:
Caution: This account is temporarily restricted

Имал до сега некој ваков проблем? Ова ми е од вчера-вечер.
Исто ми се избришани сите што ги следам, 0 following имам.

@Acid , те глеам тебе активен на Твитер, може ти знаеш ?
 
Последно уредено:

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.046
Поени од реакции
15.014
Verify your phone number
Или имаш претерано со испраќање кодови, или имаш внесено погрешен телефон.

***
Направи си нов, и веднаш активирај го преку смс.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Hoy
Член од
17 август 2020
Мислења
2.231
Поени од реакции
1.612
Здраво :) Лимитот на твитови/ре-твитови на еден ден е 500, но зошто некогаш Твитер прави проблем и за 50-60?
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.046
Поени од реакции
15.014
Здраво :) Лимитот на твитови/ре-твитови на еден ден е 500, но зошто некогаш Твитер прави проблем и за 50-60?
Не биди глуп. Не ретвитај. Порано ретвитав се по список. Не е истото време.
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.422
Поени од реакции
5.822
На онај твитерот мислам дека 90% од МК усери се дебили и партиски ботови.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom