Twitter (официјална тема)

H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Го деактивирав профилот пред уште недела и више, но меѓутоа ми вика дека во рок 30 дена ќе биде избришана целата дата. Сега не сакам да го изгубам со толку твитови и следачи итн.. Планирам да се логирам на секој 25 дена, но меѓутоа кога ќе го реактивирам и одма ќе го деактивирам после пак се брои од почеток така?
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
Го деактивирав профилот пред уште недела и више, но меѓутоа ми вика дека во рок 30 дена ќе биде избришана целата дата. Сега не сакам да го изгубам со толку твитови и следачи итн.. Планирам да се логирам на секој 25 дена, но меѓутоа кога ќе го реактивирам и одма ќе го деактивирам после пак се брои од почеток така?
А зашто да го деактивираш ако веќе планираш да го користиш?
Еве јас имав направено пред 4 години ,али почнав да го користам саглам пред 1,5 и немав никаков проблем.
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
А зашто да го деактивираш ако веќе планираш да го користиш?
Еве јас имав направено пред 4 години ,али почнав да го користам саглам пред 1,5 и немав никаков проблем.
Не бе другар, ми здосади таа дволичност што владееше. Има и на други места тоа, ама ова беше претерано. Што знам може ќе се вратам, а може и трајно да го избришам со тоа што нема да се логирам.
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.184
Можеби не му е местото овде на прашањето ама ај да прашам па можеби некој знае да помогне. Имам еден американец пријател на твитер и веќе неколку дена ме замара дека сака да му најдам веб страна од каде што може да купи вистински следачи на твитер, или пак јас да му ги продадам. Досега немам правено нешто вакво па ме интересира дали некој од вас има искуство со вакво нешто и кои страни се веродостојни бидејќи ги има милион кога ќе пребараш на гугл а некако сите ми стојат како измами.
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Ајде тие уште што имате да кажете како новиот дизајн? Вреди да се врати?
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Здраво дечки. Да ве прашам за совет со Твитер. На Твитер сум буквално од вчера, веќе „твитнав“ два пати за проба, ама она што не ми е јасно е од каде да најдам followers. Може звучи смешно, ама стварно не познавам никој лично што има Твитер, и не знам како да се „изрекламирам“. Дали можеби има некоја група на македонски твитерџии или нешто слично, па да се запознаам со некој или така нешто? Дајте некој совет, како почнавте вие?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom