Turkish Airlines Euroleague 2023/24

Кои тимови ќе стигнат до четвртфиналето (максимум 8 можни одговори)?


  • Вкупно гласачи
    27
  • Гласањето е завршено на .
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.564
Поени од реакции
921
Атаман, колку и да не го сакам, уште еднаш покажа дека е доктор и моментално најбољи тренер у Европа. Ако освои титула само ќе го потврди статусот. А има реални шанси за тоа.

Кендрик Нан му е опасен погодок, класа од играч. Го немаше на првите две утакмици у серијава нигде, пренервозно делуваше, и од третата утакмица се запали и влезе у зона. Слукас исто. На една утакмица мислам дека имаше дури и 0 поени, ама откога старото прдле Пини Гершон го прозва јавно дека е играч од 3,5м без самодоверба, овој се здиве.

Свака част и за Макаби реално. Цела сезона играат надвор од Израел и без публика (со исклучок на двава меча у плеј-оф) и пак стигнаа, како и лани, до мајсторка. Вечерва ептен им фалеше Болдвин, мада и со него тешко дека би добиле.

Ич ги нејќам зелениве, ама па од друга страна и боље они да идат на Ф4 него Макаби. Бар ќе биде пуна салата у Берлин и ќе има атмосфера. А тек ако утре добијат Фенер и Олимпијакос, има покољ да се деси у Берлин за две недели :D
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.182
Поени од реакции
9.053
Jest da izborite se main event deneska, ama i dve plejof utakmici ima :D

Dobro prvo poluvreme - izramneto. Kje bide napeto do kraj.
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.182
Поени од реакции
9.053
Неможе Слукас МВП со 0 коша во Г3 :)
Реал Олим
Пао Ефес
Финале Реал Ефес
Винер Реал:)
mislam deka glasanjeto beshe za mvp na finaleto ili na f4 sho proglasuvaat.

koj efes be baki :D
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.564
Поени од реакции
921
Да се самоцитирам :D

Ич ги нејќам зелениве, ама па од друга страна и боље они да идат на Ф4 него Макаби. Бар ќе биде пуна салата у Берлин и ќе има атмосфера. А тек ако утре добијат Фенер и Олимпијакос, има покољ да се деси у Берлин за две недели :D
Искрено не очекував два брејка, мислев дека Барса ќе го реши Олимпијакос, али Грциве одиграа стандардно за нив. Ја сведоа утакмицата на мал број поени, тврдо до коска и у 4/4 направија серија од 8-0 ми се чини и толку беше.

У Берлин има да биде пепел. Турци и Грци на едно место, притоа секој со секого се мрзи од нив. Очекувам топ атмосфера и на трибини.

Според мене ПАО е фаворит, иако Реал заврши прв у регуларен дел и лесно ја реши Басконија у 1/4 финале. До сега се нема десено екипата која била прва у регуларен дел на крај и да освои титула (ова зборам откога е почнат овој новиов систем у ЕЛ, од сезона 2016/2017). Плус, ПАО не бил на Ф4 12 години, пренапалени се и желни да освојат, а на клупа го имаат Атаман и реално имаат играчи кадарни да земат трофеј.

Не би ме изненадило ни грчко финале. Е тек тоа ќе биде хавуз.
 
Член од
11 април 2023
Мислења
1.703
Поени од реакции
4.962
Не е за во темава,ама какво газење им се деси на партизан од звезда ,ги уништија.
Обрадович тренериште :pos:
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.182
Поени од реакции
9.053
Не е за во темава,ама какво газење им се деси на партизан од звезда ,ги уништија.
Обрадович тренериште :pos:
baki de prochitaj se sho pishish, i sam editiraj si, da ne ti prijavuvam jas :D

ti barem razbirashe po neshto od basket :P
 
Член од
11 април 2023
Мислења
1.703
Поени од реакции
4.962
baki de prochitaj se sho pishish, i sam editiraj si, da ne ti prijavuvam jas :D

ti barem razbirashe po neshto od basket :P
Не ги бива треба,многу играчи да летаат,а и тренерот реално пензија најубаво.Од играчите прв Пантер дечкото ги осакати сезонава не игра ништо.Може да навиваш за нив колку сакаш ама кога не ги бива барем признај си.
Јас сум за Вардар па ако тенер играч не го бива треба да се искритикува.
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.182
Поени од реакции
9.053
Не ги бива треба,многу играчи да летаат,а и тренерот реално пензија најубаво.Од играчите прв Пантер дечкото ги осакати сезонава не игра ништо.Може да навиваш за нив колку сакаш ама кога не ги бива барем признај си.
Јас сум за Вардар па ако тенер играч не го бива треба да се искритикува.
pa prelistaj ja temata malku nazad, vidi kolku pati mi e i mene toa pishano? ushte od pred da pocne sezonata, i vo prethodna tema mi e pishano. delot za rosterot i za transfer periodot.

samo delot so trenerot ti e apla bezveze. napravil sferopulos 6-0 wooow, de jovanke edna medalja. mozebi edinstven sport kade sho najgolem del od trenerite se soglasuvaat deka obradovic e najdobar kade kade, nikoj ni e ni pa nekogash kje dojde blisku do tie rezultati vo evropa.
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.361
Поени од реакции
4.883
Давајте линкови за пратење ма фајнл форов.

Инаку интересно во Берлин, дуели меѓу навивачите на Фенер и Паната.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.054
Поени од реакции
84.642
:zloo:
Само Реал да не освојат лагано, со се друго сум задоволен.
Типувам, а и сакам Фенер да освојат.

Едно од најдобрите натпреварувања за секој што сака спорт ми е Евролигашки Ф4, очекувам и вечер драми (а и секако во финалето)
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.182
Поени од реакции
9.053
Давајте линкови за пратење ма фајнл форов.

Инаку интересно во Берлин, дуели меѓу навивачите на Фенер и Паната.
interesno, pola saat delay, fanovite ne moze da gi smestat, mizeria ziva.
svabo propadnal gjoa kauc.

nemam link, iptv i evroliga tv pratam ja.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom