TotalTV Македониjа Сателитска DVB-S телевизија - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Zakon4eto

ПОЧЕСЕН ЧЛЕН
Член од
27 август 2011
Мислења
1.377
Поени од реакции
292
Колку кошта приклучок за овој пакет START и HD тука во табелата на http://www.totaltv.tv/Ponuda/612/Paketi.shtml како што видов овие 2 заедно 550 денари месечно, дали се доплака месеќно и за ХД ресивер и за монтажа колку зимат, дали некој има тотал тв како е?


иначе за ова што зборите ХД каналите се 720p и 1080i, фул ХД е 1080p a HD ready се 720p и 1080i, фул ХД 1080p канали сеуште нема , не е изводливо многу бендвич зимаат како што знам
Сега ХД не зимај! Скап е ХД ресиверот, треба да пратиш 1100ден. за приклучок, да платиш плус местење за антената, да го плаќаш ресиверот 250ден. месечно и плус да го плаќаш ХД и Старт пакетот.
Почекај до кај Септември, за ХД ресиверот нема да се плати приклучок и месечна рента, само ќе го плаќаш Старт и ХД пакетот и ќе си платиш монтажа и ќе биде поевтино, сега е многу скапо. Ако сакаш земи СД ресивер со Старт пакетот, па после земи си ХД кога ресиверот ќе биде бесплатен на користење.
 
Член од
12 август 2012
Мислења
317
Поени од реакции
100
Ги има на тоталтв Прва Српска и Б92 оргиналниот не Инфо? Бидејќи на страната на тоталтв не ги најдов инаку ме интересира уште дали ја има Нова хрватска и РТЛ?
 

Zakon4eto

ПОЧЕСЕН ЧЛЕН
Член од
27 август 2011
Мислења
1.377
Поени од реакции
292
Ги има на тоталтв Прва Српска и Б92 оргиналниот не Инфо? Бидејќи на страната на тоталтв не ги најдов инаку ме интересира уште дали ја има Нова хрватска и РТЛ?
Има и Прва и Б92 и Б92 Инфо а Нова и РТЛ ги нема. Имаш ОБН и триста други канали. На страната на Тоталтв не ги пишува бонус каналите.
 
Член од
12 август 2012
Мислења
317
Поени од реакции
100
Би сакал ли некој да одвои 5 минути и да ми ги напише 60 бонус канали бидејќи многу сакам тоталтв да земам Близоо кабелската знаедно со нетот КРШ! 2 недели чекам да дојдат да ми го направат. се утре утре.. :)
 

DelPiero10

10ka
Член од
25 февруари 2012
Мислења
583
Поени од реакции
251
Со било кој од одбраните пакети секој корисник на Тотал ТВ има можност на следење на 200 слободни ТВ и радио канали од сателитот Eutelsat 16A, HOTBIRD или ASTRA, по сопствен избор.


А ова што е, секој сателит од овие 3 има различни канали или... има негде да видам листа..?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.921
Поени од реакции
7.584
Во Србија има Тотал микс интернет телевизија и нешто D3go


дали вакво нешто би имало и кај нас
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
546
Поени од реакции
78
Ја има ли SportClub Prime во било кој од пакетите на Тотал тв многу ме интересира сакам да земам тотал тв паќет ? :)
 

Zakon4eto

ПОЧЕСЕН ЧЛЕН
Член од
27 август 2011
Мислења
1.377
Поени од реакции
292
Ја има ли SportClub Prime во било кој од пакетите на Тотал тв многу ме интересира сакам да земам тотал тв паќет ? :)
Сеуште ја нема.
--- надополнето: Aug 13, 2012 3:58 AM ---
Со било кој од одбраните пакети секој корисник на Тотал ТВ има можност на следење на 200 слободни ТВ и радио канали од сателитот Eutelsat 16A, HOTBIRD или ASTRA, по сопствен избор.


А ова што е, секој сателит од овие 3 има различни канали или... има негде да видам листа..?
Тие ти се FREE TO AIR каналите од HOTBIRD 13E, ASTRA 19.2E и EUTELSAT 16A. Ќе ти ја пратам листата со сите канали.
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
У
Во Србија има Тотал микс интернет телевизија и нешто D3go


дали вакво нешто би имало и кај нас
Секако дека во Македонија нема. Во Србија овие нудат повеќе услуги, меѓу кои интернет у D3go. Е ова D3go е да гледаш ТВ преку iPhone, iPad и некои слични уреди.
 

Zakon4eto

ПОЧЕСЕН ЧЛЕН
Член од
27 август 2011
Мислења
1.377
Поени од реакции
292
У

Секако дека во Македонија нема. Во Србија овие нудат повеќе услуги, меѓу кои интернет у D3go. Е ова D3go е да гледаш ТВ преку iPhone, iPad и некои слични уреди.
Ова ќе го има кога ќе дојде СББ во Македонија. :D А тоа ќе се случи...
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
546
Поени од реакции
78
Сеуште ја нема.
--- надополнето: 13 август 2012 во 05:58 ---


Тие ти се FREE TO AIR каналите од HOTBIRD 13E, ASTRA 19.2E и EUTELSAT 16A. Ќе ти ја пратам листата со сите канали.
:( Сега се разочарав....Ке можаш ли да ми дадеш листа од сите програми во Македонија на Тотал тв. :)
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.841
Се мислам помеѓу боом тв и тотал тв, може некој да ми објасни подобро што се предностите на тотал тв, кај боом тв има превод на странските програми, дали тука има, ме интересираат спортските канали (највеќе заради тоа сакам да земам ) , дали е добра сликата и на обичните телевизори и на плазма лцд телевизорите (да не се таму како точки пиксели). Друго договорот што се потпишува на колку години е?
и уште нешто кој ми гарантира дека пример, за 6 месеци не ги тргнат спорт клуб и јас останам на цедило да морам до крај да го испочитувам договорот?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom