Tomorrowland - најспектакуларниот фестивал во Европа!

Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Прави ли некоја наша агенција превоз до настанот? Колку пари би коштало со агенција или доколку нема, колку би ме коштало на своја рака да одам?
 

CHukioo

Шо треба овде да пишам бе? -.-'
Член од
30 март 2011
Мислења
63
Поени од реакции
22
Прави ли некоја наша агенција превоз до настанот? Колку пари би коштало со агенција или доколку нема, колку би ме коштало на своја рака да одам?
исав брат... ја последно ко сметав ако убо пресметав едно 1500-2000 евра билет тикет за трите дена сместување во шатор таму јадње исто таму сигурно и нешто че пијаш нема на вода да бидиш 4 дена

можиш да си одиш на UMF Europe не е толку спектакуларно колку Tomorrowland али истите DJ се а и мн поевтнио Сплит Хрватска а и картата ми се чини е мн поевтина :D
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
исав брат... ја последно ко сметав ако убо пресметав едно 1500-2000 евра билет тикет за трите дена сместување во шатор таму јадње исто таму сигурно и нешто че пијаш нема на вода да бидиш 4 дена

можиш да си одиш на UMF Europe не е толку спектакуларно колку Tomorrowland али истите DJ се а и мн поевтнио Сплит Хрватска а и картата ми се чини е мн поевтина :D

Па за 1.500-2.000 евра ќе одам следното лето во Бразил... :D И тоа на финале.
 

CHukioo

Шо треба овде да пишам бе? -.-'
Член од
30 март 2011
Мислења
63
Поени од реакции
22
Па за 1.500-2.000 евра ќе одам следното лето во Бразил... :D И тоа на финале.

Ако си напрајш сендвичи од дома.. и спијаш на клупи че ти втаса иначе не знам :P
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
Џабе рачунате секако и да имаш пари влезница само на црно може да се купи. За 400-500 евра може да се оди на Ултра во Сплит
 
Член од
3 мај 2010
Мислења
287
Поени од реакции
236
Не се надевајте многу, или не се надевајте воопшто :) лани ги имавме парите на сметка со другарот и кога почна официјалната продажба чекавме 2 и пол сати (PayPal loading...) за на крај да ми се појави ова:


И така завршивме на Ultra Europe :) тоа ви е посигурен избор
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
Не се надевајте многу, или не се надевајте воопшто :) лани ги имавме парите на сметка со другарот и кога почна официјалната продажба чекавме 2 и пол сати (PayPal loading...)
Веројатно заради ова, оваа година ќе биде фестивалот 2 викенди.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
848
Поени од реакции
1.759
Веројатно заради ова, оваа година ќе биде фестивалот 2 викенди.
Ке биде 2 викенди пошо слават 10 години постоење, исто беше и со ULTRA Miami и тоа се одржуваше 2 викенди само што они славеа 15 години постоење.
 

su

Член од
31 октомври 2005
Мислења
189
Поени од реакции
4
2 слободни карти, кој сака нека пише пп
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Пазете со купување карти од други, еден колега пред две години беше Амстердам на WhiteSensation се спремно си купиле цело друштво карти од некој re seller од Холандија.
И вечерта одат на whitesensation и им викаат дека картите не се валидни, после 2-3 часа расправање им кажале дека имало некој проблем и дека неможат да им дадат карти и ќе им ги вратат парите. :tapp:
 
Член од
3 мај 2010
Мислења
287
Поени од реакции
236
Не само WhiteSens. туку и на Ultra Europe минатото лето го имаше истото - шета девојка на влезот од фестивалот со карти за продавање кои потоа на регистрација не поминуваа...
 

su

Член од
31 октомври 2005
Мислења
189
Поени од реакции
4
stanuva zbor za karti koi direkno ke bidat kupeni od sajtot na tomorrowlan i na vase ime. koj e zainteresiran neka pise pp

Sent from my HTC One using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom