Tomorrowland - најспектакуларниот фестивал во Европа!

Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.366
Поени од реакции
38.341
Нема ништо више иритантно од она гласче на марко кома или како и да се викаше, не знам зошто го форсираат уопште.
 

Rabrobil

Seduce and Destroy
Член од
1 јули 2010
Мислења
886
Поени од реакции
294
Браво за момците што отишле дефинитивно фестивалов е се по популарен и по искомерцијализиран, нека пише тој што бил патни трошоци со се хотел и карта колку вкупно искача за да се почне со крпење за наредна година здравје боже:cool:
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Браво за момците што отишле дефинитивно фестивалов е се по популарен и по искомерцијализиран, нека пише тој што бил патни трошоци со се хотел и карта колку вкупно искача за да се почне со крпење за наредна година здравје боже:cool:
Кажаа погоре дека со 1000ка треба да си ок :D
 

Rabrobil

Seduce and Destroy
Член од
1 јули 2010
Мислења
886
Поени од реакции
294
Д
Кажаа погоре дека со 1000ка треба да си ок :D
Друго е та нагаѓаш друго е да ти каже некој што бил и знае одприлика колку ти требаат, еве приемр некој е по трошаџија и по лигуш место у шатор сака да спие у хотел, или у бунгалов
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Д

Друго е та нагаѓаш друго е да ти каже некој што бил и знае одприлика колку ти требаат, еве приемр некој е по трошаџија и по лигуш место у шатор сака да спие у хотел, или у бунгалов
Епа оваа информација ја кажа @Топче, а колку шо знам он оваа година беше таму.
 
Член од
16 февруари 2014
Мислења
343
Поени од реакции
198
Bez patni troskovi ( avion+voz i sl. ) okolu 1500 EU so smestuvanje vo hotel ( 4 star ) vo Antwerp, i bez stiskanje za nisto.
Organizatorot napravi golema izmama so booze bags, on-line koga gi kupuvav ( ne samo jas, site ) imase pojasnuvanje deka za 50EUR dobivash 35 tokena, a na festivalot na counter koga trebase da se podigne booze bag-ot dobivav(me) po 25 tokena. :S

Nastapi:
#1 Paul Kalkbrenner - No comment
#2 Dave Clark - Imase smisla, da go zatvori festivalot posle fenomenalniot moj #1 set, i da te oladi, osvesti pred da se vratis vo realnosta, za zal.
#3 Carl Cox - najdobriot set na prvata vecher.

Pan-Pot bea extra isto, Gary Beck bese soliden, Vitallic - iznenaduvanje :) Adam Beyer standarden :D

Mnogu ljubov, druzenje, i mnogu mnogu drugi raboti :D

Na main stage-ot bev samo edna vecher bidejki e spektakularen t.e trebase da bide, i se zadrzav 3-4 saata zaradi guzvata i poradi sto go propustiv Sven Vath.
Opera stage-ot bese the place to be, definitivno.

Se na se, ubavo iskustvo :).

Ima nekoj za Time Warp na 25-ti Oktomvri ?
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
314
Поени од реакции
30
Не само WhiteSens. туку и на Ultra Europe минатото лето го имаше истото - шета девојка на влезот од фестивалот со карти за продавање кои потоа на регистрација не поминуваа...
Па нормално може да се препродаваат картите 1 карта може на повеќе луѓе да се продај бидеќи за на Ultra се print@home... Баш им пишав меил и ми кажаа дека картата само ако еден влези може да се употреби .. Нормално со сменето ако во случај се откажал тој што треба да оди..
 

Rabrobil

Seduce and Destroy
Член од
1 јули 2010
Мислења
886
Поени од реакции
294
Беше некој??? да сподели искуство дешавки ова она
 
Член од
11 август 2011
Мислења
322
Поени од реакции
446
За оваа година има ли некој што ке оди ? и дали му има стигнато мејл дека е во првите 10 од Македонија за сигурни карти ?
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.808
Поени од реакции
4.280
Флиперииии :)))


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom