Tomorrowland - најспектакуларниот фестивал во Европа!

Член од
20 ноември 2010
Мислења
738
Поени од реакции
749
На седмиот по ред музички фестивал „„Tomorrowland“ во Белгија присуствувле околу 180 илјади луѓе. Тој е најголемиот фестивал во Европа кој традиционално се одржува секоја година во Белгија.


Дали има некој од вас присуствувано на овој фестивал?
Мене ми е сон... Во скоро време се надевам дека ќе ми се оствари сонот! :)
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Почнувајќи од организација до сценски настапи, осветлување и озвучување врв е фестивалов. Мора да се посети.:vozbud:
 

AnaMercury

Love is only a feeling...
Член од
30 декември 2007
Мислења
1.097
Поени од реакции
190
Клипов си го гледам по неколку пати на ден веќе со недели, одкако ми го покажа една другарка. Ми кажа дека околу 150 евра била картата за 3 дена(не знам колку е точна информацијата, така слушнала) со сместување во камп а за превоз до таму не знам дали има организација од тука. И мене ми е желба, one day, one day.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Ми го покажа другарче пред 2 недели... не ми се верува дека прв пат слушнав тогаш за ова! Неверојатна атмосфера, одлична музика... Многу убаво го кажа тоа Кокс: "Вистинска сензација за сетилата според она што го гледаш и слушаш". Освен тоа што е преубаво, мислам дека е и здраво за луѓето да се отиде на ваков три-дневен фестивал. Ако најдам асално друштво, ништо чудно и да отидам оваа година. Слушнав дека е 130 евра.
 
H

HoT IcE

Гостин
Секој што е финансиски способен да иде на фестивалов, немој да испушти прилика и да не отиде, моја препорака.
Јас не сум бил, но имам пријател кој беше, и атмосферата каква била таму, ниту се опишува со зборови на форум, или на кафе, ниту со видео на ЈуТуб, едноставно тоа мора да се доживее.
Фестивалов е врв на врвовите.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.430
Поени од реакции
13.829
Се разочарав уште одма.. :/


2010 година со Ричи Хотин, Рикардо Вилалобос, Локо Дајс и остала багра имаа многуууу подобар лајнап него ли лани, бар за мене, а верувам дека и годинава лајнапот ќе биде сличен како оној од 2011, затоа што оној стил електро, дач хаус ала Афроџек зема преголем замав во последно време.. Како и да е, доколку се има пари, убаво е да се посети.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
премногу ти се меинстрим?
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Ќе се разболиме еден ден од ваквите поуст ивент мувис ..

Tommorowland is simply WOW. Ама приоритет сега за сега ми се Sensation и ASOT, кои ни се подостапни и финансиски попристапни, во однос на чудово во Белгија.

Здравје Боже, можеби некој ден понатаму.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.430
Поени од реакции
13.829
Познати се првите артисти за оваа година:

David Guetta, Fatboy Slim, Jamie Jones, John Digweed, Alesso, Solomun, Carl Cox, N-Type, Friction, Terence Fixmer and Calvin Harris!
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.894
Поени од реакции
714

Се убаво изгледа вака на видео,но имаше еден коментар оставено...вака нешто"Се изгледа убаво вака на видео,меѓутоа да сте таму и да ги гледате сите тие наркомани,луѓе што повраќаат и слично не е баш пријатно".Сепак изгледа предобро,дефинитивно нешто Must see заедно со Qlimax :D
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
А како тоа е најголем фестивал во Европа со 180.000 посетители?
Егзит има од 180.000-200.000 посетители, а сигурен сум дека Гластонбери има дури и многу повеќе.
Плус Гластонбери има над 35 стејџа, нема шанси овој да е поголем.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom