Tinder

Член од
13 јули 2006
Мислења
15.261
Поени од реакции
18.078
Има разни Табиети, Како каде и како кој... некој за кинење Јунфер милион $ дава, а на пример во Гуам традиција е пред бракот девојката да ја изгуби невиноста, ама не од идниот младоженец туку од специјализиран платеник...
Имаше постар напис порано, забраив само дали мајката или идната свекрва, ја носи идната невеста кај мајсторот за кинење, дури таа седи во предсобјето додека се сврши работата, па после му плаќа на манукот... а во античко време Римјаните јунферицити ги даваа прво на гладијаторите да ги обработат..
Да ти ибам чоекот, од нигде никаде, ко ќе нафрлиш нешто вакво како број 1 од Алан Форд си.
Цар :zver:
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.906
Поени од реакции
15.880
Тебе и онака ништо не ти мења сликава, ти пак со курот у рука ќе си останеш.
тоа е она старата јужнобалканска шема, и код бабе нема џабе, неш јебат итн...
ама во Хрватска поодамна, имаше 80г СТАРА песна значи вика У крају мом без дечка бит свакој је цурици мука
Е сега ако во нормалниот свет социјалните мрежи, Тиндер и слично служат за запознавање, кај нас тие се само за заебавање, така да ќе си останат и женскиците со тастатурата во рука ...
Веќе одамна женски на ФБ од покултурните ехЈу се жалат на недостиг на машки, т.е. седела на компјутери, фудбал гледале итн а незаинтересирани за женски... ама кај нас немаат таков проблем, веројатно бидејќи 60% се неактивни, што вика Цацко во скечот на К15, а бе маро мори од секс Абер да се немало
.. после ќе има УВОЗ на жени од Албанија, Украина, Русија...

уште од мое време, пред 40 години, на машински се запишаа некој девојки од Врање, со морал нула а башка и физички никакви, а пратени тука во Скопје да се МАЖАТ...
 
Член од
6 декември 2022
Мислења
960
Поени од реакции
1.459
Веќе одамна женски на ФБ од покултурните ехЈу се жалат на недостиг на машки, т.е. седела на компјутери, фудбал гледале итн а незаинтересирани за женски... ама кај нас немаат таков проблем, веројатно бидејќи 60% се неактивни, што вика Цацко во скечот на К15, а бе маро мори од секс Абер да се немало
.. после ќе има УВОЗ на жени од Албанија, Украина, Русија...

уште од мое време, пред 40 години, на машински се запишаа некој девојки од Врање, со морал нула а башка и физички никакви, а пратени тука во Скопје да се МАЖАТ...
Гледаш како се покварени со нивната “логика“: нешто ми треба од некого, наместо да идам кај тие од кои ми треба нештото и да го побарам нееееее ќе се жалам на сите на плоштад дека тие што го имаат тоа нешто не идат кај мене да ми го понудат. Какви се тоа трагични еготрипови. Не смеат да се запрашаат зошто е така туку се фаќаат токму за таа презрена јужнобалканска логика дека сите мажи се свињи и путката стално им е на глава. Како тоа свињиве не приоѓаат и не ни бараат, срам ги било. А кога би се запрашале зошто е така:
1. Колку учители а колку учителки има по основните училишта од прво до четврто одделение? Колку наставници има што предаваат некој друг предмет освен физичко и техничко образование од 5-то одделение нагоре? Професори низ средните школи? Низ универзитетите? Возрасни и полнолетни жени имаат потполна и непречена власт врз мажите од петгодишна до 18-годишна возраст. Женскиот колектив нема никакво право да се жали дека мажите не ги бива кога токму тие ги создадоа таквите мажи.
2. Се жалат жените дека никој не им приоѓа, а во 90% случаеви принцезата ќе му каже “не“. За да после на ТикТок се фали како го искористила оној или овој удварач. Па и макар малку поразумен човек ќе се откаже.
3. Проста инвестициона анализа им кажала на мажите во културните ексЈу републики која инвестиција во време (кога нема пари за инвестирање, има време) има поголема веројатност да им го подигне квалитетот на живот:
- време пред компјутер- може ќе научи нешто којашто ука после можеби ќе може да ја уновчи
- гледаат фудбалски утакмици- гледа денес за да утре кога ќе иде у кладилница знае каков тикет да пополни. И да земе некоја пара.
- да се удвара на некоја што после не само што ќе го одбие туку и ќе го исмева не носи ништо како добивка, па според тоа збогум принцези.
Ќе имало увоз на жени? Па како нема да има, проста логика вика ако играчот на теренот не го бива ќе го смениш со играч од клупата.
 

Миља

Човек пред се, во секоја смисла те речи.
Член од
9 февруари 2023
Мислења
20
Поени од реакции
18
Не гледам причина зашто би биле на Тиндер, сега на Инста лом се прави и во ,,Љубов", кај партизанска. Тиндер у живо за една вечер и бај бај. Ако сте за тоа. тужни девојки седат сами и само чекаат да им пријде некој. А маживе као ловци од маса на маса се шалтаат. Они би да ги зграбат и јебат сите. Бев неколку пати, видов и не се појавив повторно таму.
 
Член од
16 јануари 2021
Мислења
377
Поени од реакции
1.104
Не гледам причина зашто би биле на Тиндер, сега на Инста лом се прави и во ,,Љубов", кај партизанска. Тиндер у живо за една вечер и бај бај. Ако сте за тоа. тужни девојки седат сами и само чекаат да им пријде некој. А маживе као ловци од маса на маса се шалтаат. Они би да ги зграбат и јебат сите. Бев неколку пати, видов и не се појавив повторно таму.
What?
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.034
Поени од реакции
36.319
Не гледам причина зашто би биле на Тиндер, сега на Инста лом се прави и во ,,Љубов", кај партизанска. Тиндер у живо за една вечер и бај бај. Ако сте за тоа. тужни девојки седат сами и само чекаат да им пријде некој. А маживе као ловци од маса на маса се шалтаат. Они би да ги зграбат и јебат сите. Бев неколку пати, видов и не се појавив повторно таму.
Сега кога ќе ти се стави морално неподобниот у пораки, и тука нема да се појавиш.
 
Член од
6 декември 2022
Мислења
960
Поени од реакции
1.459
Сега кога ќе ти се стави морално неподобниот у пораки, и тука нема да се појавиш.
Ја па мислев ќе се фалиш како партали правиш на Тиндер. На тема за Тиндер пиша, така?
 
Член од
31 август 2019
Мислења
272
Поени од реакции
23
Не гледам причина зашто би биле на Тиндер, сега на Инста лом се прави и во ,,Љубов", кај партизанска. Тиндер у живо за една вечер и бај бај. Ако сте за тоа. тужни девојки седат сами и само чекаат да им пријде некој. А маживе као ловци од маса на маса се шалтаат. Они би да ги зграбат и јебат сите. Бев неколку пати, видов и не се појавив повторно таму.

Малце сум спор, што значи "Љубов". Место некое?
 

Rolling Paper

Џокер Ноле
Член од
21 јануари 2023
Мислења
252
Поени од реакции
519
Ќе инсталирам Тиндер, ќе се предомислам, ќе го избришам после 5 мин и така си играм секој ден на телефончето, install unistall, install uninstall. Интересно е. Фактички јас со самата апликација пробувам да воспоставам контакт.

Дајте бе да напраиме некоја македонска секс апликација ќе се откорнеме од пари. Дајте бизнис идеи, баталете ги овие на тиндер, кеш треба, лова.
 
Член од
6 декември 2022
Мислења
960
Поени од реакции
1.459
Се е до маркетинг, треба соодветно да се рекламираш исто како ChatGPT сега...

Прегледај го приврзокот 367075
На Украина ѝ се избројани недели пред конечен пораз, Тенеќе се заинтересирал за Тиндер и љубовта и сексот! Бравос ре, Тенеќе! Сестран чоек! (y):bravobe:
Многу е важно кому всушност се рекламираш. На Тиндер се рекламираш на самохрани мајки, мажени или веќе со дечко во “врска“.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom