Tilt-Shift Photography

D

Deleted member 19276

Гостин
Како ви се допаѓа ?
city_at_night_1024.jpg

panama-city.jpg
--- надополнето: Sep 10, 2011 3:33 PM ---
Би ве замолил само да ми дадете уште сериајл или пак крак за да не ми биде тријал верзија имам уште 25 дена ве молам да ми дадете ;)
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
Океј се горе доле, само уште помека четка ти треба за маската, или евентуално со градиент, експериментирај малкуцка :)
 
D

Deleted member 19276

Гостин
Океј се горе доле, само уште помека четка ти треба за маската, или евентуално со градиент, експериментирај малкуцка :)
на колку ја местиш четката и можеш да ми дадеш нешо кеј, активити код или пак крак за да не ми е тријал ?
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
на колку ја местиш четката и можеш да ми дадеш нешо кеј, активити код или пак крак за да не ми е тријал ?
Зависи од големината на самата слика, ама најчесто користам огромни четки, за да биде што помек преминот од блур на фокус, рецимо ако е сликата 1024 х 768, тоаш користам четка со 0% харднес, и едно сигурно 1000 пиксела голема минимум
 
D

Deleted member 19276

Гостин
Зависи од големината на самата слика, ама најчесто користам огромни четки, за да биде што помек преминот од блур на фокус, рецимо ако е сликата 1024 х 768, тоаш користам четка со 0% харднес, и едно сигурно 1000 пиксела голема минимум
Ок јасно ми е зависи според сликата тоест резулуцијата на самата слика ;)
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
зашо иам дојам дека сликиве не се твои?
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
Неам појма, али како шо можеш да забележиш сликите се од места што се посетуваат на апсолвентска екскурзија ;)
 
D

Deleted member 19276

Гостин
на последната фотографија ефектот си требал да го направиш и околу објектот за да изгледа реално а вака сега се познава дека е правена ;) а другите се ок ;) бравос
 
D

Deleted member 19276

Гостин
нп секогаш кога ќе правиш некоја слика се прави во далечина мислам на оној објект што е поблиску да биде чист а неговата позадина матна и предниот дел пред него ;) за овој тип на фотографија а ако сакаш да изгледаат само убаво сликите да ги средуваш. на пр. се сликаш ти и позадината позади тебе да е матна можеш на ист начин да го правиш ;) ( со четкичка)
 
Член од
24 декември 2011
Мислења
38
Поени од реакции
17
Еве и од мене нешто

Мислам дека добро испадна ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom