Tilt-Shift Photography

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
33.730
Поени од реакции
26.464
Ептен аматерско и неуспешно.:cenzura:
Добро е бе, далеку од неуспешно... Ама мислам дека ти е многу голем делот кој сакаш да го тилт-шифтнеш :)

Исто така, обиди се малку да ги „изгориш“ и засилиш боите, за да добиеш „надреален“ ефект. Пошто идејата е да изгледа како макета :)

Бај д веј, си ја гледам колата во сликата :pos:
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.422
Поени од реакции
5.439
Acid

Иначе сликава од мобилен ми беше, па се мислев дали во таа тема да ја ставам или тука, ама ајде тука веќе кога има таква тема :). Знам дека идејата е да изгледа како макета, но кај мене слабо.:pos:

Осеќам дека или комбето е твое или онаа таму што се пере.:pos:
Како и да е, прекрасен поглед има другарот од зграда.
 

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
33.730
Поени од реакции
26.464
Acid

Иначе сликава од мобилен ми беше, па се мислев дали во таа тема да ја ставам или тука, ама ајде тука веќе кога има таква тема :). Знам дека идејата е да изгледа како макета, но кај мене слабо.:pos:

Осеќам дека или комбето е твое или онаа таму што се пере.:pos:
Како и да е, прекрасен поглед има другарот од зграда.
Што мобилен? Претпоставувам iPhone 4S, поради добриот квалитет :)
Не е ни комбето ни таа во пералната. Туку, знам на кое место си ја паркирам редовно, па одма ја приметив... :pos:

Дај ја оригиналната фотка да си ја пробам јас среќата :)
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.422
Поени од реакции
5.439
Што мобилен? Претпоставувам iPhone 4S, поради добриот квалитет :)
Не е ни комбето ни таа во пералната. Туку, знам на кое место си ја паркирам редовно, па одма ја приметив... :pos:

Дај ја оригиналната фотка да си ја пробам јас среќата :)

Каков Ајфон, Алкател ОТ 995 е:icon_lol:. Се шалев за комбето и за таа што се пере:icon_mrgr: .

Еве ги сите.
ИвањушкА Прекрасната наша населба Ново Лисиче :)







 
На врв Bottom