TikTok

Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.680
Поени од реакции
2.508
Клаут/Clout
Со „клаут“ се означува влијанието и славата која ја има некоја индивидуа. Може да се употребува како финансиски статус, стилско влијание, слава и моќ. Ова е термин кој од постарите генерации се смета за „кринџ“ бидејќи најчесто го употребуваат „зумери“ кои биле премногу изложени на рап музика.

Пример, кога помалку познат рапер прави дис трака за некој повеќе познат рапер, нели е тоа clout chasing, правење драма за повеќе слава, clout.
Тоа со видеото на тикток предизвикува драма и лавина коментари, повеќето критички.
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
Тик Ток е најбоње у свет. Го препорачувам на сите.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Тик Ток е најбоње у свет. Го препорачувам на сите.
Eве колку е најбоље. Децава денешни видете што снимаат.

Пред некоја недела се појави снимка на интернет од тик ток како тепаат дете на улица. Исто со насилство иако не беше на тик ток сепак на интернет лани мислам имаше видео како двајца тепаат девојка.

Утре кој знае што лошо ќе им текне на децата да снимат видео.
 
Член од
30 јануари 2014
Мислења
516
Поени од реакции
261
Dali e ovozmoženo plakanje reklama na tik tok za Makedonija? Za koj državi može a za koj ne? I kako može da se plati?
 
C

CoolIris

Гостин
Ова под итно треба да се забрани за користење. Што се прават луѓето значи за публицитет. Ај дечиштава да ги разберам, ама кога ќе видам 30 годишни како се глупираат... дури жал ми паѓа за нив. Појела ме туџа срамота. :unsure:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Ова под итно треба да се забрани за користење. Што се прават луѓето значи за публицитет. Ај дечиштава да ги разберам, ама кога ќе видам 30 годишни како се глупираат... дури жал ми паѓа за нив. Појела ме туџа срамота. :unsure:
И да се забрани ќе го прават тоа на друга социјална мрежа или сајт.
 

brnjomkd

cobragt
Член од
23 ноември 2017
Мислења
222
Поени од реакции
93
Одамна знам за TikTok, ама никогаш не ме привлекол да ја симнам апликацијата и да се регистрирам (до денес).
Концептот ми се допаѓа. Си има одреден хумор кој беше карактеристичен и за Vine, но многу е понапредна, позабавна и со посветла иднина. Најверојатно затоа што не сум тинејџер и за мене се' уште владее „светото тројство“ (Facebook, Instagram, Twitter) или пак затоа што најверојатно никој од луѓето кои ги познавам не користи TikTok. Да, буквално не успеав да најдам ниту еден познаник на мрежава откако ја инсталирав апликацијата.

Од тука моето прашање: Дали некој од вас е на Tik Tok? :)
јас ја симнав ама само гледам а да се глупирам нема шанси како што приметив не е за секого тик тој
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.680
Поени од реакции
2.508
јас ја симнав ама само гледам а да се глупирам нема шанси како што приметив не е за секого тик тој
Тикток не е само за глупирање. Дузина музичари се пробија на пазарот со користење на нивни песни на видеата. Кој каков бизнис има тоа промовира. Курвите onlyfans промовираат, овие измамниците за стани богат за 90 дена со мојот курс и тие си имаат своја публика.
Во америка и други држави кој колку интеракција има си вадат пари за тоа (гледаност, коментари, лајкови, шерој), колку и што ги плаќаат незнам. Кај мене барем алгоритамот е само хумор, политика и животни, и по некој албанец со вреќа пари кај што се вози во најнов мерџо 2020.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Тикток не е само за глупирање. Дузина музичари се пробија на пазарот со користење на нивни песни на видеата. Кој каков бизнис има тоа промовира. Курвите onlyfans промовираат, овие измамниците за стани богат за 90 дена со мојот курс и тие си имаат своја публика.
Во америка и други држави кој колку интеракција има си вадат пари за тоа (гледаност, коментари, лајкови, шерој), колку и што ги плаќаат незнам. Кај мене барем алгоритамот е само хумор, политика и животни, и по некој албанец со вреќа пари кај што се вози во најнов мерџо 2020.
Нели ја забранија тик ток во Америка?
 
D

dARK_ElementaL

Гостин
Го симнав еднаш, по две недели го баталив.
Не ми е нешто посебно интересен, досаден ми беше.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom