TikTok

Член од
17 март 2014
Мислења
513
Поени од реакции
1.536
Ок си е ТикТок се додека не се шерува на Инстаграм и ФБ. Значи седете си таму, не ги ширете ремек делата по други платформи :D
ТОА Е ТОА ! Се согласувам во потполност !
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
6.380
Поени од реакции
18.142
Секоја нова генерација има потреба од нова социјална мрежа да замара со постирање на детали од своите небитни животи и поради тоа навидум да се осеќа релевантно.
 
Член од
17 март 2014
Мислења
513
Поени од реакции
1.536
Секоја нова генерација има потреба од нова социјална мрежа да замара со постирање на детали од своите небитни животи и поради тоа навидум да се осеќа релевантно.
и тогаш доаѓаат BOOMERS да се прават млади и да усерат и веќе така усрана социјална мрежа

незз дали сте го виделе типот што се посипува со леЃен вода пред да го „избуши“ балонот со боја во аквариум вртејќи го телефонот на штрафилица под вода додека иде песна во background ;
дури прави туторал / behind the scenes ( да можат и други да се ретартираат)

Други дроги се во мода nowdays ...
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
484
Поени од реакции
694
Твитер е поголем канцер и од тик-ток.
Твитер после 2015-16 се заеба тоталка. Т.е коа го сменија Фејвот со Лајк.

Доста чил мрежа си беше твитер со добри дружби, заебанции и остало, само почна кој како стигне да праи акаунт, се отру ТЛ то. Сеа не знам како е, но можам да претпоставам. Може 5 години више не користам. Го нема тој мерак.И да, ептенски канцер е. Перална за мозоци стана. Секоја чест на исклучоците.
 
Член од
17 март 2014
Мислења
513
Поени од реакции
1.536
Дали ќе следи сценарио како со Vine ?
- Почетокот на крајот ->
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
11.115
Поени од реакции
11.677
И што ако ја тргнат од плејстор, демек не може да ја инсталира кој сака како апк.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
12.491
Поени од реакции
19.334
Дада така почнува обично прво бан у Индија после у цел свет, лол.
 
На врв Bottom