The witcher 3: Wild hunt

isoffProd

pluskavec
Член од
21 февруари 2011
Мислења
371
Поени од реакции
162
позз :D
нели како што е редно нецел ден по излегување на некоја ПЦ игра мора да се деси ова
imgur.com/a/PHMR0 (custom .ini settings and SweetFX)
source:
sfx.thelazy.net/games/preset/3696/
прв пат слушам за sweetFX, ама ќе испробам на неколку игри неделава, да видам колку ќе треба за да го стопам компјутерот :D
 

isoffProd

pluskavec
Член од
21 февруари 2011
Мислења
371
Поени од реакции
162
(y) мене ми е поише од јасно зошто се дешаваат овие работи, мора да постават некој баланс на квалитет - оптимизација, итн
и никогаш нема да се замарам со вакви моменти коа ги напнуваат зошто е ваква а не таква, итн.
посебно за оваа игра немаше воопшто потреба од ова, зашто играта изгледа одлично на high/ultra :)
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Кога си PC гејмер и кога ќе ти кажат дека за да може и конзолите да возат одредена игра не е искористен нејзиниот максимален графички потенцијал, нешто ти се превртува од внатре, се јавува нервоза... Ама тоа е реалноста, што да правиме, и мене ми е јасна работата како ден и помирен сум со тоа одамна.
 
Член од
7 април 2012
Мислења
1.130
Поени од реакции
1.510
Изгледа кул и коа не е на фул.

Дефинитивно.

Баш сега ја спуштив, ама немав надеж дека ќе можам да ја играм, ни минимум побарувачките не ги исполнував, ама еве, без проблеми се игра на медиум (нормално, со иклучени Hairworks и другите големи ефекти). Сепак изгледа добро. Криво ми е шо не можам да ја играм на Ултра, ама пак, одлична игра е и ќеф ми е ши можам воопшто да ја играм.

Ништо ново, ми се чини на сите вакви големи игри се надуени побарувањата за да може nVidia да си продава нови картички.
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Хах, Witcher 3 ми ја вози подобро од Witcher 2, прејака оптимизација(y)
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Играва е најдобро нешто во гејмерскиот свет во последниве десетина години, од приказна, од гејмплеј, од оптимизација, музика, атмосфера, словенска митологија, се, буквално се! Деновиве ништо друго не ми се прави освен играње на ремек делото.

И не ми е криво за парите, реков дека ова парче уметност чесно ќе го платам и нема да терам пиратерија, секоја чест ЦД Пројект :bravobe:
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Да не му се случило на некој да му крашнува на истото место цело време?
На одреден дел од играта, што за жал е main plot ми прави crash и не можам да ја продолжам.
Некој решенија?
 

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Abe za Fallout ima povekje muabet nego li za Geralt ... sramota :) ajde malku da ja oziveeme temata so Hearts of stone i zabeganiot lik mirrors :) . Si ja kupiv poshteno bidejki za ova sto go imaat napraveno deckite zasluzuvaat da im se plati trudot zatoa kupuvajte originali da dokazete deka gi cenite na deckite koi ka napravija najdobrata igra ever !! Jas ja svrtev igrata inaku mi ostanaa baagi questovi na Skillege , drugoto sve ochistiv inaku Feline mi e best gear nekako i onaa poslednata Vipero-t shto ti go dava jebachicata na Wesimir :) kolku jako neshto napravija Red Project ni oni ne se svesni ! Vo ochekuvanje sum na Blood and Wine pankje vidime sho kje bidne dali kje bide na istata mapa ili kje dodadat nekoja druga mala teritorija kao White orchard bidejki so Hearts of Stone nema povekje mesto vo Velen i Novigrad za novi questovi pa ni na Skillege e isto orebukirano shto znachi deka patot ne vozi do tamu da ochekuvame nova teritorija vo novata ekspanzija .[DOUBLEPOST=1449112149][/DOUBLEPOST]Abe za Fallout ima povekje muabet nego li za Geralt ... sramota :) ajde malku da ja oziveeme temata so Hearts of stone i zabeganiot lik mirrors :) . Si ja kupiv poshteno bidejki za ova sto go imaat napraveno deckite zasluzuvaat da im se plati trudot zatoa kupuvajte originali da dokazete deka gi cenite na deckite koi ka napravija najdobrata igra ever !! Jas ja svrtev igrata inaku mi ostanaa baagi questovi na Skillege , drugoto sve ochistiv inaku Feline mi e best gear nekako i onaa poslednata Vipero-t shto ti go dava jebachicata na Wesimir :) kolku jako neshto napravija Red Project ni oni ne se svesni ! Vo ochekuvanje sum na Blood and Wine pankje vidime sho kje bidne dali kje bide na istata mapa ili kje dodadat nekoja druga mala teritorija kao White orchard bidejki so Hearts of Stone nema povekje mesto vo Velen i Novigrad za novi questovi pa ni na Skillege e isto orebukirano shto znachi deka patot ne vozi do tamu da ochekuvame nova teritorija vo novata ekspanzija . Inaku Geralt ispoeba sve popat shto mozese da ispoeba :) od Triss prvo na svetilnikot pa Yen , si iznajmiv kurvichka vo bordelot vo Novigrad i na kraj ja suredi i doktorkata vo chamecot pod polna mesechina :D i onaa Biljarkata zaboraviv kako i beshe imeto :D... kurvar magare go napraviv covekot ama ako slavjanski mentalitet malku morav da staam u igrata :D
 

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.478
Igrata i studioto osvoija pet nagradi na global game awards. Aj nek im se mnozat.
 
Член од
5 декември 2014
Мислења
379
Поени од реакции
384
Нишо ја не го играв длцто, ми се деси куршлус не напраив бекап и отиде сејфот со 38лвл и master feline.
нека излезе и вторава експанзија сосе претходните длциња и ќе може да се повтори уште еднаш.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Јас не сум слободен у последно време, стигав до Скелиге пред еден месец и не сум ја чепнал одтогаш, а претходно и удрив маратон од 2-3 недели, ги поминав скоро сите side-mission на главната мапа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom