The witcher 3: Wild hunt

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.478
Пред еден месец се појави трејлерот на Cyberpunk 2077, новата игра на CD projekt RED, а на тој трејлер имаше скриена порака за нова игра која треба да се најави на 5 февруари.

Е па денес е тој ден, и што се објави?



http://www.joystiq.com/2013/02/04/the-witcher-3-wild-hunt-revealed-as-next-generation-rp/

Токму така, нашиот стар добар Гералт од Ривија се враќа назад.

Сега за сега има малку инфо околу третиот дел, но она што е сигурно е дека тројката е планирана за конзолите од новата генерација, играта се прави според RED engine 3 и ќе содржи многу побогат свет, поголем од првите две игри, дури поголем и од оној на Скајрим и најверојатно ќе излезе во 2014 година.

Game informer ќе објави повеќе информации во мартовското издание.

 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
se nadevam ke bide optimizirana i bez miljon bagovi
 

дЏанго

Gunslinger
Член од
21 август 2010
Мислења
366
Поени од реакции
791
Едвај чекав да излезе трејлер и сега конечно може да се :drk:
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Двојката знае да ми залагира со HD5750 1GB DDR5 не па оваа,ке бара опасна графичка.
 
Член од
7 април 2013
Мислења
183
Поени од реакции
325
Eдвај чекам, епици ќе биде луѓе, епици!! Ах, пеперутки ми летаат кога ќе помислам на 3кава. Само малку си се чудам, треба ептен добра графичка да си најдам, ај има уште луѓе кои сакаат да бидат задоволени позади МТВ. Барем мислам :cautious:
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
До 2015 ќе мора да почекаме за ова ремек дело во најава. Мислам дека ќе биде врв на жанрот што излегло досега. А двата одлични претходника се само потврда дека нема да бидеме разочарани

Двојката беше одлична игра не викам не, но не ми остана толку во сеќавање и со толки впечатоци како првиот Witcher. Ау, кое игриште беше тоа, иако немаше open-world беше ненормално интересна, занимлива, миситчна и игрива, на пример многу повеќе отколку генеричката TES Oblivion во тоа време. Приказната беше клучот, една од најдобрите во сите игри, делот за Алвин, тие што ја играле ќе се сетат, беше мајндфак. А лично за мене впечаток ми остави светот во кој беше сместена играта, базиран прилично на старословенската митологија.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Иам голи слики од оваа Tрис, кој сака да му ги пратам нека пише.
 
Член од
7 април 2012
Мислења
1.130
Поени од реакции
1.510

Блазе си му на тој кој има компјутер шо можи да ја игра.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom