The Walking Dead

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Се ми се чини дека ја спремаат Керол да умре од следна од главните ликови.....
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.664
Се согласувам за трансормацијата на Керол, а и повеќе скрин тајм добива, плус со Дерил ја мотаат.. као онака намерно да ја засакаме.
Е сега ако ја скинат, ја ќе ги скинам. И за тоа кинезчето ми е мака, уште од почеток ми е кул.

Рик сезонава е добар, изгледа конечно го преболев Шејн..
Детево му уште замара ама незабележително. Црнецот е добар, застрашувачки, што се добива на сериозност..
И најдобро, едвај чекам нова епизода, не како во трета на пример кога чекав да се присоберат од што ме мрзи.

И да не речете не ни даваат одговори, во промото, извинете ме за талентот само.

 
Член од
13 септември 2012
Мислења
59
Поени од реакции
8
За една недела ги изглеав сите 3 сезони, сеа ме интересира кој ден искачаат епизодите од најновава сезона за да знам да си ги спуштам со ред. :vozbud:
--- надополнето: 4 ноември 2013 во 20:09 ---
За една недела ги изглеав сите 3 сезони, сеа ме интересира кој ден искачаат епизодите од најновава сезона за да знам да си ги спуштам со ред. :vozbud:
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
За една недела ги изглеав сите 3 сезони, сеа ме интересира кој ден искачаат епизодите од најновава сезона за да знам да си ги спуштам со ред. :vozbud:
Секој понеделник. Денес е излезена последната.
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
odlicna odluka od strana na rik...barem i dade moznost da zivee..poso crnjava imase da ja stopi
 
P

PewDiePie

Гостин
Бем ти Рик,скот нечовечен ! Сега сакам повеќе пиздарии да настанат ради оваа постапка отколку што ќе настанеа откако гнасата ќе откриеше кој ги убил.

Живи глупости,во дебилен правец се развија настаните епизодава,нек се ебат што сакаат нека прават.
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
Бем ти Рик,скот нечовечен ! Сега сакам повеќе пиздарии да настанат ради оваа постапка отколку што ќе настанеа откако гнасата ќе откриеше кој ги убил.

Живи глупости,во дебилен правец се развија настаните епизодава,нек се ебат што сакаат нека прават.

epa dobar si....da bese po logikata na kerol trebase site da gi ubie sea a ne ovaa malava da i dava soveti i poso ja saka dobro...zaso ne ja ubi odma i nea zaso ne ja zapali...rik bil necovecen, rik trebase da ja dade na crnjata ODMA!
 
P

PewDiePie

Гостин
epa dobar si....da bese po logikata na kerol trebase site da gi ubie sea a ne ovaa malava da i dava soveti i poso ja saka dobro...zaso ne ja ubi odma i nea zaso ne ja zapali...rik bil necovecen, rik trebase da ja dade na crnjata ODMA!
Абе да еве читам сегде колку правилно постапи Рик и колку се сложуваат со неговата постапка фановите.

Керол постапи правилно за да ги заштити сите,ние како гледачи видовме дека од таа настинка се умира,уште во прва епизода умре детето,едини начин да се сопре ширењето беше да се убијат и запалат веќе инфицираните,тоа не успеа за жал ама вредеше да се проба.

Која црнчуга бе мислиш на некој му е гајле за него ? Мислиш дека гледачите пре би го одбрале него отколку Керол која стана тотален бедес сезонава ? Нвм,се надевам дека ќе дојде до раскол во групата после оваа крајно имбецилска одлука на Рик.
 

HeRbEs

-WandereR-
Член од
21 јуни 2005
Мислења
766
Поени од реакции
272
Како може да ја оправдувате Креол.Тоа што го направи е толку подло и сурово да нема оправдување.Замислете вие лежите болен и ви доаѓа Керол у стил "Ела чичино сврти се на грбче малце агугугугу" и БАМ нож у грб,сува лепота тотално оправдано.Знам во такво постапокалиптично време нема време за морал и сожалување,но болните беа веќе изолирани во посебна просторија ,така да нејзината постапка беше тотално безврска.
Новава епизода беше солидна со доза на одредени глупости.Прмер зошто не излегоа од зградата од каде што влегоа(зборам а групата што отиде по лековите),беше чисто од зомбиња,но они мораа да се заакаат по тоа темните ходници и да бараат друг излез,смешки.
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
Како може да ја оправдувате Креол.Тоа што го направи е толку подло и сурово да нема оправдување.Замислете вие лежите болен и ви доаѓа Керол у стил "Ела чичино сврти се на грбче малце агугугугу" и БАМ нож у грб,сува лепота тотално оправдано.Знам во такво постапокалиптично време нема време за морал и сожалување,но болните беа веќе изолирани во посебна просторија ,така да нејзината постапка беше тотално безврска.
Новава епизода беше солидна со доза на одредени глупости.Прмер зошто не излегоа од зградата од каде што влегоа(зборам а групата што отиде по лековите),беше чисто од зомбиња,но они мораа да се заакаат по тоа темните ходници и да бараат друг излез,смешки.
licemerieto i bese postrasno na Carol....znaci mozese ovie dvajcava odma da gi ubie ali koa se razbolea decata so ona veti deka ke gi cuva im raskazuvase prikazni deka ke preziveat...
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Првата солидна епизода од сезонава, другите беа одлични, оваа само солидна.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Правилна одлука на Рик, у такво пост-апокалиптично време кога нема никаков правосуден систем победува посилниот. Керол беше посилна од болните, ги уби. Сега ако се вратеше у затворот ќе требаше истрага и судење на има, ама? Шо ќе и напраат на Керол, ќе ја затворат доживотно у ќелија? Секако дека не, црниот имаше да ја реши одма по принципот крв за крв. Ама и реално Керол заслужи да ја набркаат, немаше право тоа да го направи, штом веќе болните беа затворени во карантин каде и да умрат и да се претворат во волкери немаше да идат на killing- spree.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom