The Walking Dead

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
Урлав кога се појави Дерил. Инаку дотогаш епизода ипол беше некако тупење. Тек од нареднава се очекуваат ептен срања. Ништо чудно Мерл да се зближи со овие и да го скинат.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.093
Поени од реакции
9.009
Почна досадно со глупава драма со Maggie и кинез...кореецот де, whatever, ама на крајот стварно се извади епизодава. Подобра од предходната.

Таман кога почна овој мањаков да и се отвара и пушта на Carol го свиткаа. А некако се си мислев дека ќе испосилува се женско во затворот во наредната епизода. Се некои такви чудни муабети правеше. Јак лик беше, башка во оваа епизода имаше добра шега нешто со брат му ли беше неможам да се сетам. Ќе ми недостига! :D
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.840
Поени од реакции
5.120
Лелеее Лори е жива и научила да се телепортира!!!
Ќе ги спаси сите од затворот!!! :vozbud:

Вицот беше:
-My brother, he had a real money problem.
-What kind of problem?
-He didn't lend me any! :pos:
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Дерил е човекот, како и да е не ли е малце глупо, сите нови ликови што се појавуваат умираат? еве овие од затворот само 3 епизоди беа...
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
На крајот ја извадија епизодава,ама екстра завршеток :)
Дерил направи брз comeback а знаев дека ке се вратат брзо поради тоа што многу ке беше да лутаа на страна ке конзумираа многу време од епизода,една група во затворот,друга група Дерил и Мерл и трета Гувернерот и Вудбери,шо е многу,многу е.

Како и да е,мањото си попи headshot а баш ми е жал,funny looking guy и мистериозен лик она незнаеш шо да очекуваш,дали ке се обиде да покуша да силува или не :D A мислев дека ке го скинат и Хершел поради тоа што би бил досаден цела серија да се матка со една нога :)

Сцената каде што се плачеше Меги ми беше патетична,сосема непотребна сцена.

Ај наредната епизода очекувам по динамична епизода.
 

blackeyed

passive-aggressive...
Член од
6 ноември 2008
Мислења
933
Поени од реакции
2.090

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
Незнам дали е спомнато претходно на темава, ама ако добро имам приметено, нема зомби животни.
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.840
Поени од реакции
5.120
Незнам дали е спомнато претходно на темава, ама ако добро имам приметено, нема зомби животни.
Животните се најверојатно имуни, а зомби бебиња не е баш за на телевизија, посебно не во УСА.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.085
Поени од реакции
8.133
Незнам дали е спомнато претходно на темава, ама ако добро имам приметено, нема зомби животни.
Кога ке видиш хорор нема ич во серијава, 1 сезона ридот, 2 сезона ранч, 3 сезона затвор, 4 океан ?
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Ајде нека почнува вече дека че пукнам!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom