The Walking Dead

Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.134
По првата епизода не е лошо, но можеле некаков друг почеток не морале да го искористат почетокот од 28 дена подоцна. Сепак мислам дека има превисока оцена на ИМДБ ако веќе е некое мерило ИМДБ, сепак приказната и повеќе или помалку очекувана нема некоја оригинална идеја.
 
I

Intex

Гостин
Изгледа само мене пилотот ми беше феноменален.
Па ова се и првите саат време од серија/филм во кои темата се зомбиња што ги гледам, така да, не ми е чудно да имало и далеку подобри.
Сепак ќе ја гледам.:)
 

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.550
Поени од реакции
2.511
По првата епизода не е лошо, но можеле некаков друг почеток не морале да го искористат почетокот од 28 дена подоцна. Сепак мислам дека има превисока оцена на ИМДБ ако веќе е некое мерило ИМДБ, сепак приказната и повеќе или помалку очекувана нема некоја оригинална идеја.
Као што кажав у друга тема, кога се работи за зомбија не можеш да очекуваш оригиналност...Пилотот ми се свиѓаше, доста интересен, ќе видиме натака како ќе се одвива.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
По првата епизода не е лошо, но можеле некаков друг почеток не морале да го искористат почетокот од 28 дена подоцна. Сепак мислам дека има превисока оцена на ИМДБ ако веќе е некое мерило ИМДБ, сепак приказната и повеќе или помалку очекувана нема некоја оригинална идеја.
Серијата е правена според стрип. Kој е направен пред било кој филм кој се спомнува како рип оф од страна на ова шоу, така да не држи тој момент.
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.134
Серијата е правена според стрип. Kој е направен пред било кој филм кој се спомнува како рип оф од страна на ова шоу, така да не држи тој момент.
Добро може е така ама генералната публика може и да не го знае тој факт и затоа почетокот е многу сличен со 28 дена подоцна. Сега за сега е добра серијата иако малку преценета што се однесува на ИМДБ оцена и осеќам дека ќе има малце и шпанска серија момент во земјата на зомбијата ( другарот со жена му ).
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Добро може е така ама генералната публика може и да не го знае тој факт и затоа почетокот е многу сличен со 28 дена подоцна. Сега за сега е добра серијата иако малку преценета што се однесува на ИМДБ оцена и осеќам дека ќе има малце и шпанска серија момент во земјата на зомбијата ( другарот со жена му ).
Јбг мора да има во секоја серија, Холивуд и просечните гледачи тоа го бараат :)
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Една работа не ми е јасна. Кој му ја средуваше брадата дур беше у кома?
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Па брадосан беше, мислам.:)
Беше ама линијата на брадата, т.е. краевите беа далеку од онаа на небричен човек :)

Нема везе да не се фаќаме за ситиници, серијата си е одлична :)
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307


Брадосан шо е брадосан, али линијата на вратот кој му ја одржава :P
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Аууу ми се згади од тој/таа без нозите што се влечеше по земјата тиибам гадното тиибам. Само чудно ми е како тој се буди во болница и е единствениот преживеан, освен таткото и синот. Како тој не станал зомби? Има ли објаснување за тоа или енос ќе се открива?
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Слушам серијава имала доста гледаност и добри рејтинзи...
Не гледам хорор серии, ама изгледа оваа ќе почнам да ја гледам од наредната недела.
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307

:tv:

Добра епизода, можеби подобра и од пилотот.
 
I

Intex

Гостин
^ Ах таа Саричка (уште си ја викам така, навика од Призон Брејк)
Надарена жена, се гледа.:)

За епизодата: подобра од пилотот, повозбудлива, со поголема напнатост. Уште се нема развиено целта на приказната, ќе видиме како ќе се одвиваат настаните, фала богу нема неколку сезони да бегаат само од зомбиња.:)
 

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.550
Поени од реакции
2.511
Вторава епизода...мех...се надевам третата ќе биде боља. IGN и даде реална оцена - 7/10 (пилотот го оценија со 9/10). Мајкл Рукер беше добар, "Mr. Yo" :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom