The Vampire Diaries

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
некако многу провидна ми стана серијава
Серија е се, ама провидна не е.
Немој да ми речеш дека очекуваше дека ќе ја убијат Џена, Џереми ќе се врати од мртвите и ќе почне да гледа други луѓе.
 
Член од
6 март 2007
Мислења
307
Поени од реакции
184
па според мене од авион се гледаше дека Елајжа нема да го убие Клаус и што е лекот за Дејмон и
глупо ке беше после обидот на Елајжа да го убие Клаус да остане не казнет од страна на Клаус


--- надополнето ---

Серија е се, ама провидна не е.
Немој да ми речеш дека очекуваше дека ќе ја убијат Џена, Џереми ќе се врати од мртвите и ќе почне да гледа други луѓе.
абе брат смртна на Џена не е голема работа секако немаше никаква улога во серијата, се маваше лево, десно без везе. Исто и со Џереми мораа да направат нешто за да не заврши како Џена, а и плус им одговара на продуцентите да го имаат и во трета сезона пошто типот е фаца многу тинејџерки се палат на него. Овака само му дадоа улога за да не стане досаден.
 
Член од
3 март 2009
Мислења
288
Поени од реакции
31
Woaaah, blood bath!! Не знае кој јаде, кој пие, кој се враќа од мртвите, кој си ја прекршува диетата (хинт: Стефан) :D Креативни се мајкеми, тоа последното со Џереми не би ми текнало.
Требаше да ја играм Елена и Дејмон у кладилница.
Сега кога во градот останаа двајца што не ја знаат "тајната" (воедно толку и луѓе останаа, за греота), ќе се селат од таму?
________________________________________
Да се насмееме:




















И авторско дело инспирирано од последните случувања :)
 
Член од
13 март 2011
Мислења
2.280
Поени од реакции
2.000
Неочекувано, во секој случај :vozbud:
А шо толку Стефан се потресуе за братму? -Знае ли он дека сеа ќе му ја зема женската :pos2:
Работава околу Џереми не ме бендисуе ич :nenene:
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
Неочекувано, во секој случај :vozbud:
А шо толку Стефан се потресуе за братму? -Знае ли он дека сеа ќе му ја зема женската :pos2:
Работава околу Џереми не ме бендисуе ич :nenene:
Не да ти е плитко ова...
Туку интересно е што сега Џер ќе си има контакт со сите што ни ги убија =) Damn it, ќе гледаме Ghost whisperer :D Стефан пак е бед ес јеееј! И интересно ќе е со Дејмон и Елена, а со Кетрин во близина далги ќе има :Р :vozbud:
колку само беше Реквиемска раката на Дејмон!
 
Член од
11 октомври 2008
Мислења
1.258
Поени од реакции
101
КОга гледам како пијат крв од кесите се што ми се мота низ глава е: Вива сокови нема дупчење само смукање XD неможам да се уозбилам а финале е...
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Не да ти е плитко ова...
Туку интересно е што сега Џер ќе си има контакт со сите што ни ги убија =) Damn it, ќе гледаме Ghost whisperer :D Стефан пак е бед ес јеееј! И интересно ќе е со Дејмон и Елена, а со Кетрин во близина далги ќе има :Р :vozbud:
колку само беше Реквиемска раката на Дејмон!
:pos2::pos2:
Далги ќе има........цццц одма ми краде реченици бе :):pos2:
 
Н

'Никола'

Гостин
Неочекувано, во секој случај :vozbud:
А шо толку Стефан се потресуе за братму? -Знае ли он дека сеа ќе му ја зема женската :pos2:
Работава околу Џереми не ме бендисуе ич :nenene:
Ако ја гледаш серијава со вниманието што е потребно (хинт: греота е да хинтувам) ќе знаеш зошто Стефан се потресе за брат му.
 
Член од
13 март 2011
Мислења
2.280
Поени од реакции
2.000
Ако ја гледаш серијава со вниманието што е потребно (хинт: греота е да хинтувам) ќе знаеш зошто Стефан се потресе за брат му.
Ја гледам со внимание не се секирај, секоја епизода по неколку пати ја гледам :) и поради тоа шо стефан го направи (соработувањето со Клаус) Елена ќе биде и со Дејмон, ама мора така да биде, така е и во книгите и затоа пишав така, што би било ако би било :) зафрканција беше ако не па има смајли :D
 

Префриганиот!

(Простор за Реклама)
Член од
16 декември 2007
Мислења
1.203
Поени од реакции
73
Не да ти е плитко ова...
Туку интересно е што сега Џер ќе си има контакт со сите што ни ги убија =) Damn it, ќе гледаме Ghost whisperer :D Стефан пак е бед ес јеееј! И интересно ќе е со Дејмон и Елена, а со Кетрин во близина далги ќе има :Р :vozbud:
колку само беше Реквиемска раката на Дејмон!
секако, стефан sucked( in few senses of the word hahahaha) alot :D i didn't like him at all xD супер крај, браво ! :D
 
Член од
3 март 2009
Мислења
288
Поени од реакции
31
Малце офтопик, ама кажете ми од која страна симнувате најдобри титлови за серијава?

Кај мене од која страна и да ги симнам, не ги покажува, туку самиот плеер си лоадира некои титлови од претходно гледан филм, како да не ги препознава новите. Пробав на gom player, windows media player, bs player.. не можам да сфатам кај е проблемот, winzip-от ли не го бива, плеерите, или самите титлови, или мојот компјутер е смотан?
Ај пишете ПП вие како правите, да не ја полниме темава со офтопици, морав да прашам тука за повеќе луѓе да ми одговорите, и фала однапред! :)

nevermind, игнорирајте го ова погоре, симнав нова верзија на плеерот и се е ок, а не ми се верува колку време помина и не ми текна дека тоа може да е проблемот.
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
јас не ставам титлови не ми требаат ал пробај titlovi.com, и podnapisi.net мислам таму има македонски титловиви
 

Викиче

Sarcasm is my best friend
Член од
27 ноември 2008
Мислења
234
Поени од реакции
14
Не знам дали ова да оди во спојлер или не, ама да си прашам јас .
Забележа некој дека всушност Кетрин влезе во куќата на Дејмон и Стефан (којашто беше припишана на Елена) без покана?
Нели треба прво да биде поканета, па да влезе?
Хм, не ми беше јасен тој дел :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom