The Sopranos

Член од
17 август 2011
Мислења
9.701
Поени од реакции
17.353
После долго време го изглеав овој филмот, светците. Ја очекував да е просечен или лош, соодветно на 6 ратинг за имбд. Ама не очекував срање од овој размер. Као успеале приказнава со нигерите да ја убацат тука, ничим изазвано.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.206
Поени од реакции
45.227
После долго време го изглеав овој филмот, светците. Ја очекував да е просечен или лош, соодветно на 6 ратинг за имбд. Ама не очекував срање од овој размер. Као успеале приказнава со нигерите да ја убацат тука, ничим изазвано.
Дејвид Чејс наводно ги имал во глава двете сценарија, и тоа за немирите во Њуарк(приказната за нигерите) и за Дики Молтисанти како одделни прокти, ама после карантините, кога Сопранови доживува препород меѓу публиката, плус неговата невидена алчонст за пари, нешто и Џејмс Гандолфини го има кажано за него, најверојатно фаќа и набрзина го склопува ова недифинирано ѓубре од филм за да искешира што побрзо на бранот и новостекнатата публика.
Воочливо е дека чист moneygrab.
 
Член од
23 мај 2013
Мислења
2.201
Поени од реакции
5.012

Television? :icon_lol:
Only shit in the bible come out Pharoah's ass when Moses parted the red sea. Parted the red sea, praise his name...never underestimate a man's determination to be free
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.118
Поени од реакции
15.926
Ја привршувам петта сезона.
Песнава е од крајот на една од последните епизоди од петта, епизодата кога Џенис пробуваше да си го контролира гневот, не и одеше лошо, дури Тони не ја изнервира намерно. :D

Ми се допаѓа монтажата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom