The Sopranos

Член од
24 април 2008
Мислења
10.483
Поени од реакции
11.539
Jeesush kwist, missta u ok in thayre... :D


Иако веќе години се поминати откако починаа Френк и Џејмс, мене едноставно не ми е верно тоа. :unsure:
Shareef don't like it
Rockin' the Casbah, rock the Casbah :roker:

Викнав 911, тргнати се наваму. :pos:
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.135
Поени од реакции
8.227
Ме мрзи да барам по YouTube, има еден јак момент во подоцните сезони, кога Кармела наводно ќе се разведува и дискутираат со Медоу во која насока ќе се движи животот на Кармела по разводот. Медоу сугерираше нешто од типот: You gotta have options (во смисла работни места, доквалификации и сл.), одговорот на Кармела беше: No, Meadow. You have options, I have my lawyers.

Како бел ден ѝ беше јасно дека муабетот со опциите е боранија и дека е апсолутно неспособна да работи нешто, да се бори со рутината и притисоците. Единствено решение ако се одвои од Тони би било да го одере финансиски, така што целиот живот би го осигурала...
 
Член од
23 мај 2013
Мислења
2.231
Поени од реакции
5.183
Ме мрзи да барам по YouTube, има еден јак момент во подоцните сезони, кога Кармела наводно ќе се разведува и дискутираат со Медоу во која насока ќе се движи животот на Кармела по разводот. Медоу сугерираше нешто од типот: You gotta have options (во смисла работни места, доквалификации и сл.), одговорот на Кармела беше: No, Meadow. You have options, I have my lawyers.

Како бел ден ѝ беше јасно дека муабетот со опциите е боранија и дека е апсолутно неспособна да работи нешто, да се бори со рутината и притисоците. Единствено решение ако се одвои од Тони би било да го одере финансиски, така што целиот живот би го осигурала...
Повели:
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.135
Поени од реакции
8.227
^ На Кармајн син му ќе стане писател на self-help книги, каде ќе бидат содржани мноштвото негови афоризми.

Revenge is like serving cold cuts

If there's one thing my father taught me, it's this: A pint of blood costs more than a gallon of gold

Historically, historical changes have come out of war

Like a child, a film has many parents
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.135
Поени од реакции
8.227
За мене Mayham беше најдобра епизода. Блиску се и други епизоди од 5-та и 6-та сезона. Целиот тој мрачен тон, и амбиент на злоба, неизвесност и лудило со халуцинациите и соништата во 5-та и 6-та сезона беше совршено вклопен...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom