The Sopranos

Член од
23 мај 2013
Мислења
1.900
Поени од реакции
4.087
337547366_1172757926735576_8444620375519605141_n.jpg

Pantoliano has a deep respect for The Sopranos but has never watched it because of the dark things Ralphie did. He does not miss the character, either.
“No, fuck him. No, not at all,” quipped the actor when asked if he mourned the role. “It’s one of the reasons why I never watched it. … My kids are all adults now, and none of them have seen The Sopranos.

(y)
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
15.441
Поени од реакции
39.387
Прегледај го приврзокот 373041

Pantoliano has a deep respect for The Sopranos but has never watched it because of the dark things Ralphie did. He does not miss the character, either.
“No, fuck him. No, not at all,” quipped the actor when asked if he mourned the role. “It’s one of the reasons why I never watched it. … My kids are all adults now, and none of them have seen The Sopranos.

(y)
Ај си викам што праи господинот Пантолиано, го пуштив на search, ми излезе неговата викпедиа и тука уште една голема вистина во контекст на споменатата сцена

After a Sopranos episode in which his character brutally beat a young stripper to death, during an interview he stated, "After the episode aired a lot more women started hitting on me. I thought it was very revealing."
:icon_lol:
 
Член од
23 мај 2013
Мислења
1.900
Поени од реакции
4.087
Ај си викам што праи господинот Пантолиано, го пуштив на search, ми излезе неговата викпедиа и тука уште една голема вистина во контекст на споменатата сцена:icon_lol:
Темна тријада...што повеќе да кажам
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
15.441
Поени од реакции
39.387
Темна тријада...што повеќе да кажам
Потврдено со опсесијата кон разни Тед Бандевци, Чарлс Менсони и сл, ама ај да не го носиме натака муабетов, поготово што сега имаме и девојче активно во нашава секта, туку да покажеме восхит кон оваа прекрасна насмевка што се излева на 1:52

 
Член од
23 мај 2013
Мислења
1.900
Поени од реакции
4.087
Потврдено со опсесијата кон разни Тед Бандевци, Чарлс Менсони и сл, ама ај да не го носиме натака муабетов, поготово што сега имаме и девојче активно во нашава секта, туку да покажеме восхит кон оваа прекрасна насмевка што се излева на 1:52

Не можам а да не се смеам, значи не можам...прерано го скинаа овој Ралф
you-gotta-laugh-at-the-little-things-in-life-v0-krkqgddk17c91.png
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
15.441
Поени од реакции
39.387
Не можам а да не се смеам значи, не можам...прерано го скинаа овој Ралф
Прегледај го приврзокот 373051
Цело време навивав да се среди и да не одвратен, само за да не е убиен, и во секоја наредна сцена успеваше да се надмаши со нови побизарни постапки.
Кога ја спанџа Џенис во вецето кога шмркаа ми беше вриштење. Секој треба во животот да потисне таква растресита, брлива жена како Џенис. :D
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
2.950
Поени од реакции
7.808
Цело време навивав да се среди и да не одвратен, само за да не е убиен, и во секоја наредна сцена успеваше да се надмаши со нови побизарни постапки.
Кога ја спанџа Џенис во вецето кога шмркаа ми беше вриштење. Секој треба во животот да потисне таква растресита, брлива жена како Џенис. :D
 
Член од
23 мај 2013
Мислења
1.900
Поени од реакции
4.087
Цело време навивав да се среди и да не одвратен, само за да не е убиен, и во секоја наредна сцена успеваше да се надмаши со нови побизарни постапки.
Кога ја спанџа Џенис во вецето кога шмркаа ми беше вриштење. Секој треба во животот да потисне таква растресита, брлива жена како Џенис. :D
Кога имаа lover's quarrel на скалите кај Ливија дома...сирот Ралф се искрши по скалите... I'll kill you crazy bitch...you crazy cunt!!! :icon_lol: :pos:
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
4.722
Поени од реакции
15.677
Ралф беше невидено психо копиле, кое беше интересно за гледање, не викам не, ама уживав кога го рацвета Тони ради коњот. Поготово ако стварно ја потпали Пај-О-Мај, што убава си беше.

Туку јас дојдов ради сценава. Една од подобрите што ги имам заприметено во серијава, маестро левел сцена. Моментот кога го разбрав дури и Леотардо во размислување, па и донекаде го поддржувам да им титне матер на Њу Џерси, аман од бандата без команда што се.
Монологот на Фил, сликите од тројцава, па Тони со Крис, музиката, предобро склопено се.Имам уште 5-6 епизоди до крајот.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
9.837
Поени од реакции
10.107
Ши вас а хууууууууууууаааааааа

не знам само тоа whore како успеваше да го изговара хуааа :D
Прво: беше кува
Второ: ме удри

...

Ако противникот ти е колерик, иритирај го :D

Крајот на Ралф Сифарето беше тотално оправдан и задоцнет, требаше да остане без главата на рамењата веднаш откако ја претепа до смрт девојката во стриптиз клубот.

Се разбира мотивот за неговата ликвидација беше тотално глуп, Тони Сопрано остави ѓубре од човек да живее откако претепа до смрт млада девојка, а подоцна го уби поради смртта на кобила.

 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom