The Sopranos

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
14.606
Поени од реакции
33.641
Само два пати комплетно, ама бидејќи сум од сатанистите од јутуб константно таргетиран со содржини, имам чувство дека ја гледам без престан со години.
 
Член од
23 мај 2013
Мислења
1.743
Поени од реакции
3.469
Само два пати комплетно, ама бидејќи сум од сатанистите од јутуб константно таргетиран со содржини, имам чувство дека ја гледам без престан со години.
Истиот случај сум и јас само што јас еднаш ја имам изгледано пред 5-6 години.

Нема ден а да не изгледам некое клипче, чат пат и по некоја епизода имам пуштано.
 
Член од
23 мај 2013
Мислења
1.743
Поени од реакции
3.469

Let's hope that fuckin' day never comes, right?

It almost did very recently.

Here we go, the Neil Mink lecture series.

Well, isn't it fair to say we were staring into the abyss?

Каде ли ја видов таа црнина? Многу познато ми делува некако
 
Член од
24 април 2008
Мислења
9.219
Поени од реакции
8.798
поздрав до сите и пријатен викенд да имате...

Кога веќе ја посветуваш сцената за пријатен викенд, треба да го пуштиш и вториот дел, сепак викендот трае два дена. :D

 
Член од
24 април 2008
Мислења
9.219
Поени од реакции
8.798
Член од
24 април 2008
Мислења
9.219
Поени од реакции
8.798
Член од
23 мај 2013
Мислења
1.743
Поени од реакции
3.469
Видов во горенаведената објава ,,punch his lights out" па ме потсети на светилникот.

Светилникот ја претставува смртта и не се појавува само во тие епизоди.
Во неговиот (кома) сон Тони е насочуван цело време кон него, односно кон смртта, но она што го спасува тогаш е плачот на неговата ќерка.
После тоа во неколку наврати се забележува светлина но секое наредно нејзино прикажување таа е се поблиску и поблиску (замислете како светлината на крајот од тунелот)

Тука е прикажана светлината, одма по убивањето на Кристофер


Светлината во Вегас


Во последната епизода, пред случувањата во Holsteins
image_2022-05-31_234231723.png

Бонус:
AJ: I thought black was death.
Meadow: White too.


Имам должност да кажем дека ова не се мои размислувања(не сум умствено толку развиен), размислувањата припаѓаат на овој блогер...многу добро четиво е, топла препорака (y)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom