The Sopranos

Член од
17 август 2011
Мислења
8.026
Поени од реакции
13.681
Vo moeto rangiranje wire ja stavam pred sopranos samo radi ova.
Mnogu me nervira koga kje mi ostaat vakov kraj na sopstveno tolkuvanje.
 
Член од
23 мај 2013
Мислења
1.738
Поени од реакции
3.445
Vo moeto rangiranje wire ja stavam pred sopranos samo radi ova.
Mnogu me nervira koga kje mi ostaat vakov kraj na sopstveno tolkuvanje.
Па крајот не е оставен на сопствено толкување.
Тони е мртов, се во серијата насочува кон тоа дека умира таа вечер

А ако мислиш на тоа КОЈ го уби Тони, тоа е веќе друга приказна
 
Член од
17 август 2011
Мислења
8.026
Поени од реакции
13.681
Па крајот не е оставен на сопствено толкување.
Тони е мртов, се во серијата насочува кон тоа дека умира таа вечер

А ако мислиш на тоа КОЈ го уби Тони, тоа е веќе друга приказна
Pa mislam deka prvicno e ostaveno otvoreno, posle izjavuva chase deka e ubien vo edno intervju.
Ja prvicno koa go gleav go svativ kao produzuva prikaznata - megjutoa nie ne ja pratime vekje. U sekoj slucaj mozda e do mene, ja nejkam takvi kraevi :D
 
Член од
23 мај 2013
Мислења
1.738
Поени од реакции
3.445
Pa mislam deka prvicno e ostaveno otvoreno, posle izjavuva chase deka e ubien vo edno intervju.
Ja prvicno koa go gleav go svativ kao produzuva prikaznata - megjutoa nie ne ja pratime vekje. U sekoj slucaj mozda e do mene, ja nejkam takvi kraevi :D
Аха мислиш на онаа the viewer got whacked, не сум застапник на таа теорија.

Убеден сум дека Тони заврши таа вечер, има бројни примери кои го наговестуваат тоа

3 o'clock (убиецот доаѓа од таа позиција), тони веќе 2 пати се спаси 3 пат не, првиот пат пред обидот за негово убиство купува сок од портокал(godfather ref), во последната епизода кога се на beach house-от, лупи портокал - as in something bad is going to happen.

Има и некои други, но прво овие ми светнуваат во глава

Дури би додал дека последната сцена за Тони е всушност пеколот за него, нешто што ќе го повторува доживотно, онака како што го предупреди Крис
 
Член од
23 мај 2013
Мислења
1.738
Поени од реакции
3.445
Capture.PNG

You find a front man to get a line of credit. You buy a couple of million units of time. You become Acme Telephone Card Company.
The business of selling prepaid calling cards.
Immigrants especially, no offense, always call home to wherever the fuck. And it's expensive.
You sell thousands of these cards to the greedy pricks. Cards at a cut rate. But you bought the bulk time on credit.
The carrier gets stiffed. He cuts off service to the cardholders. But you already sold all your cards. That's fucking beautiful!

That's a good one.


Додека Пуси гордо си рецетира на федералците, Тони веќе дефинитивно почнува да сфаќа дека неговиот пријател е навистина станат кодош.
Очигледно беше дека е станат оддамна, но поради пријателството што го имаше со Пуси, не сакаше да верува во тоа... се до овој момент кога ги извади the blinders.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
9.210
Поени од реакции
8.769
рекламата на Шевролет за Супер Бол


коолку е спремна Медоу :ljubove:
Искрено, ако некогаш се снима продолжение на серијава, во продолжението ќе мора ќерката да биде главна улога.

Медоу го наследи Тони во се`, приказната е ептен како Кум, сите ја потценуваат ќерката цело време, а го величат синот наследник, за во пракса ќерката да биде вистинскиот наследник, а синот испаѓа патетичен Фредо кој едвај знае да си ги врзи врвките на обувките, а не па да води фамилија и семеен бизнис.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom