The Office

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.656
Поени од реакции
14.512
Многу го мразеше еј, нелогично многу, премногу. А зошто никој не знае, не ни имаше некоја причина за таква омраза. :pos: Јес да е Тоби таков профил у фирма што би го мразел ама ликов реално само си ја работеше својата работа. Има една теорија демек Мајкл го мразеше Тоби ради ќерка му Саша дека расне со разведени родители односно татко и не е тука за неа, ко што и татко му на Мајкл не бил тука за него.
Друга ваква теорија е дека Мередит е портрет на Пем кога би се омажила за Рој.
Мене грев ми беше за Тоби. Стенли е единствен што ме нервира.
Се знае зошто. Дури и мислам дека во една сцена спомна зошто.

Го мразеше зошто само Тоби од цела подружница во Scranton директно не му беше потчинет, туку Тоби беше HR и си имаше надреден директно во централата.
Тоби беше "the corporate guy".
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.133
Поени од реакции
15.973
Гејб не беше лош додаток во серијава, посебно кога почна да носи шишки, сам по себе беше смешна појава. :D

Осма сезона беше катастрофа. Што направи Мајкл што замина од серијава, ужас. Имаше многу лоши кринџ моменти. Енди ми беше ок само измеѓу периодот, кога се глупираше ко вработен, ни ко менаџер, ни претходно пред да го оправат ко лик. А колку ми се глупи со оваа Ерин, невидена нехемија меѓу актери.
Роберт Калифорнија, што беше пак тоа со него, не знам што пробувале со ликов.

Деветта е за нијанса подобра. Се отарасија и од Кели и Рајан, многу досадни станаа тие двајца.
И добро е што ги внесоа новиве двајца, новиот Џим и Двајт.

Досега најЛОЛ ситуација беше оваа.

Last night he was so tired, he just wanted a little mexican brought in. :pos::pos::pos:
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.694
Поени од реакции
4.853
Ми стана традиција во јануари да гледам рандом office епизоди

Од рандом ликови со минимална минутажа би го одбрал ликот Ролф - BFF На Двајт кој го запознал у продавница за чевли кога Ролф барал обувки кои ќе го направат побрз а бесчуен :ROFLMAO:


 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
5та сезона ја завршив на ревачов еве неколку сцени кои не сте ги споделиле, а урлав од смеење

За почеток ова перфектно интроСценава на 2:55Целиот билд ап во епизодава Sexual Harassment заклучно со овај моментИ секако нај кринџ сцената

 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.841
Се спрема reboot на the office со оригиналниот продуцент а со нови ликови најверојатно

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.185
Поени од реакции
56.714
Што ќе му е оваа екскурзија на Рики, ќе упропасти све што градел и све што стекна Офис низ годиниве. Теорија нема у ова мртво модерно вокерско време да извадиш квалитетен хумор без да се навреди некој.

А и што ќе гледаме башка, што ново има да понуди Офис?
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.841
Што ќе му е оваа екскурзија на Рики, ќе упропасти све што градел и све што стекна Офис низ годиниве. Теорија нема у ова мртво модерно вокерско време да извадиш квалитетен хумор без да се навреди некој.

А и што ќе гледаме башка, што ново има да понуди Офис?
Greg Daniels мислев, на американската the office, британската не ја можам ;)

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom