The Office

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.839
.


Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
16 август 2021
Мислења
29
Поени од реакции
36
05×13 Stress Relief-literally, првите 20 минути непрекинато смеење до степен што морав неколку пати да станам за вода да се напијам убедливо најдобра епизода до сега од серијата. Искрено не ми се верува некоја од следните епизоди да го надмине ова ниво ама фала им и за оваа.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.004
Поени од реакции
55.231
A и што му прочита у продужение :pos: :pos: :pos: :pos:

Коа дојде цел крвав за halloween хахахахаххаа вика perfect timing :D И за таа играта што ја играа, касни Крид и Мајкл внесен во карактерот нешо му вика имаше убиство и ти си првоосомничен... и Крид со шпринт избега од фирмата. :pos:

Крид и Мередит ми се најјаки споредни ликови.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.143
Поени од реакции
35.151

Моментот кога Мајкл сфаќа дека направил грешка што се качи во автобусот и си бараше изговори зашто да се симне. :pos:




Колку го мразеше Тоби. :D

I have cause, it's because I hate him. :pos:
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.004
Поени од реакции
55.231
Многу го мразеше еј, нелогично многу, премногу. А зошто никој не знае, не ни имаше некоја причина за таква омраза. :pos: Јес да е Тоби таков профил у фирма што би го мразел ама ликов реално само си ја работеше својата работа. Има една теорија демек Мајкл го мразеше Тоби ради ќерка му Саша дека расне со разведени родители односно татко и не е тука за неа, ко што и татко му на Мајкл не бил тука за него.
Друга ваква теорија е дека Мередит е портрет на Пем кога би се омажила за Рој.
Мене грев ми беше за Тоби. Стенли е единствен што ме нервира.

АБЕЕЕЕЕЕЕЕЕ КОШАРКА КОА ИГРАА :vozbud::vozbud::vozbud:
Мајкл прв го бира Стенли оф корс, дека е црнец и кошарката кај нив им е вродена у крв. Овој доаѓа на терен како ишијас, шилци и спондилоза да има у цело тело.


Види го Двајт со тоа маската за гњурење :pos:
Иде у соло акција, полага кош и сите му викаат браво Двајт... само Мајкл нервозен DWIGHT I WAS OPEN.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.518
Многу го мразеше еј, нелогично многу, премногу. А зошто никој не знае, не ни имаше некоја причина за таква омраза. :pos: Јес да е Тоби таков профил у фирма што би го мразел ама ликов реално само си ја работеше својата работа. Има една теорија демек Мајкл го мразеше Тоби ради ќерка му Саша дека расне со разведени родители односно татко и не е тука за неа, ко што и татко му на Мајкл не бил тука за него.
Друга ваква теорија е дека Мередит е портрет на Пем кога би се омажила за Рој.
Мене грев ми беше за Тоби. Стенли е единствен што ме нервира.

АБЕЕЕЕЕЕЕЕЕ КОШАРКА КОА ИГРАА :vozbud::vozbud::vozbud:
Мајкл прв го бира Стенли оф корс, дека е црнец и кошарката кај нив им е вродена у крв. Овој доаѓа на терен како ишијас, шилци и спондилоза да има у цело тело.


Види го Двајт со тоа маската за гњурење :pos:
Иде у соло акција, полага кош и сите му викаат браво Двајт... само Мајкл нервозен DWIGHT I WAS OPEN.
Абе Енди кога сакаше да го импресионира новиот менаџер (Вил Ферел) и овој го замараше да му кажува вицови...

1651234882082.png

1651235101179.png

1651234920106.png
1651234935213.png
1651234952705.png



:pos:

Овој не ни знаеше некој виц, ама битно го почна со african-american. хахахаха
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.668
Поени од реакции
4.768
A и што му прочита у продужение :pos: :pos: :pos: :pos:

Коа дојде цел крвав за halloween хахахахаххаа вика perfect timing :D И за таа играта што ја играа, касни Крид и Мајкл внесен во карактерот нешо му вика имаше убиство и ти си првоосомничен... и Крид со шпринт избега од фирмата. :pos:

Крид и Мередит ми се најјаки споредни ликови.
Мередит е гнасна реднек курва

Затоа Крид е цар



Ако веќе ги нема читано ,читај му ги мислите у дневникот,почни хронолошки од првите па до последните ... Рајан бешпе во право.

Некои од моите омилени

Types of girls I like: Brazilian, Ukrainian, South African, Canadian [the further North, the better], short, Wisconsin.

Winning is everything when it comes to Russian Roulette.

Man, what ever happened to Zaire? That place was crazy!

Who decided that pigs are for eating but rats get a free ride?

I wonder if land insects ever get jealous of the flying ones. I bet they do. If I saw a man flying around while I had to walk around like an idiot, I’d be jealous. I’d shoot that guy down the first chance I got.

Number One on my list of changes: Pennsylvania should change its name to Transylvania. Lots of idiots buy all kinds of vampire rings and vampire necklaces and garlic-flavored vampire gum. There’s a lot of dough to be made from these suckers and I’m tired of seeing it go to foreigners. If we change the name of the state, we can probably do away with property tax considering the amount of souvenirs we’re going to sell. Also, vampire fans are notoriously good tippers.

Toes are a luxury, not a right.

I’m Batman. At least that’s what I tell women in bars after a few rounds. It’s a great pick-up line because they have no way of knowing if it’s true or not. Sure, they have a 99% chance of knowing that you’re not Batman, but it’s that 1% that gives you the in.



Крид е ГЕНИЈ :tvg:
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.668
Поени од реакции
4.768
Барем е смешна, во споредба рецимо со Стенли, Филис и Дерил.
Чек Чек .... обичен Стенли е немтур човек у фирма шо последен доаѓа и прв си оди и не му е дојдено до смешки.

ама затоа го имаш Флорида Стенли


Филис е кучка у доста наврати ама школска со шефот.

Дерил е од оние со "директен мртов хумор" ... актерот и у реален живот е таков посебен вид " не е за сите " стенд ап комичар.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.518
Мередит е гнасна реднек курва

Затоа Крид е цар



Ако веќе ги нема читано ,читај му ги мислите у дневникот,почни хронолошки од првите па до последните ... Рајан бешпе во право.

Некои од моите омилени

Types of girls I like: Brazilian, Ukrainian, South African, Canadian [the further North, the better], short, Wisconsin.

Winning is everything when it comes to Russian Roulette.

Man, what ever happened to Zaire? That place was crazy!

Who decided that pigs are for eating but rats get a free ride?

I wonder if land insects ever get jealous of the flying ones. I bet they do. If I saw a man flying around while I had to walk around like an idiot, I’d be jealous. I’d shoot that guy down the first chance I got.

Number One on my list of changes: Pennsylvania should change its name to Transylvania. Lots of idiots buy all kinds of vampire rings and vampire necklaces and garlic-flavored vampire gum. There’s a lot of dough to be made from these suckers and I’m tired of seeing it go to foreigners. If we change the name of the state, we can probably do away with property tax considering the amount of souvenirs we’re going to sell. Also, vampire fans are notoriously good tippers.

Toes are a luxury, not a right.

I’m Batman. At least that’s what I tell women in bars after a few rounds. It’s a great pick-up line because they have no way of knowing if it’s true or not. Sure, they have a 99% chance of knowing that you’re not Batman, but it’s that 1% that gives you the in.



Крид е ГЕНИЈ :tvg:
И ова му беше закон...
Not cool man! :D





Стенли знае на моменти да биде смешен. Особено на состаноците со Мајкл кога ќе решава крстозборките и овој ќе му се обрати "Stanley" и Стенли одма "No Michael" на непрашано. :D


Мене само Пем и Рајан тешко ме смеат. Па и Џим чат-пат знае да биде досаден ама ок е да се има некои ко Џим и Пем за да држат баланс затоа што сите други се ретарди тешка класа. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom