The Last of Us

Ф

Флеш

Гостин
Како фали само Милчо Манчевски да им напраи сцена епизода една :LOL: Горе комшиката како се ебе на покрив ќе напраи погледана епизода :LOL:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.516
Колку вкупно епизоди има прва сезона?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.516
И пола сезона најмалку прикажани се акција борби со тие заразените зомбињата. Во епизода 5 нешто имаше повеќе другото многу помалку. Вака ли е и играта?
Автоматски споено мислење:

Интересно е што ваква анимација има на Google кога пребаруваш за серијата. Кликнав на тоа печурката и се појави ова
Screenshot_20230301-161353_Chrome.jpg
 
Последно уредено:

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.631
Поени од реакции
2.593
Вака ли е и играта?
не брат, у играта има многу многу кликери, ранери, блоатери, други видови зомбиња, луѓе.. само истото не можат да го направат и во серијата, секако има делови во играта и каде се истражува и помалце инфектед.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
И пола сезона најмалку прикажани се акција борби со тие заразените зомбињата. Во епизода 5 нешто имаше повеќе другото многу помалку. Вака ли е и играта?
Автоматски споено мислење:

Интересно е што ваква анимација има на Google кога пребаруваш за серијата. Кликнав на тоа печурката и се појави ова
Прегледај го приврзокот 369659
Зомбиња едвај видовме.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.035
Поени од реакции
28.672
Многу ми се допадна осма епизода и прикажувањето на односот меѓу луѓето во вакви пост апокалиптични сценарија.
Со инфицираните е стрејт форвард ситуацијата кога знаеш дека увек сакаат да те скинат додека кај луѓето не знаеш кои им се задните намери и со какви психопати си имаш работа.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.311
Поени од реакции
57.753
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184

@Zlatikevichius, читај кој е во игра да ја замени Бела Рамзи во втора сезона :D
Oh, my eyes started bleeding!
 
Член од
16 ноември 2020
Мислења
826
Поени од реакции
1.909
Од еден фрик (Bella Ramsey) на друг фрик (Emma D’Arcy).
Sam Smith нема ли да го уклучат? Истата фрик (non binary) секта се.

Каков кретенизам е дошол...:facepalm:
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.631
Поени од реакции
2.593
the-last-of-us-giraffes-scene.jpg maxresdefault-8-scaled.jpg

УШТЕ КОГА СЕ ОТВОРИ ТЕМАВА ЧЕКАВ ДА ГО ОБЈАВАМ ОВА, МОЈАТА ОМИЛЕНА СЦЕНА ОД ЦЕЛА ИГРА А И ЕДВАЈ ЧЕКАМ ДА ЈА ГЛЕДАМ ЕПИЗОДАВА ДА ВИДАМ КАКО ЈА НАПРАВИЛЕ, СПОРЕД СЛИКИВЕ ЈАКО Е. П.С АКО ЈА МЕЊААТ БЕЛА РЕМЗИ ВО ВТОРА СЕЗОНА СЕ ИДИОТИ, МОЖЕБИ БЕВ СКЕПТИК ДЕКА НЕ ЛИЧИ НА ЕЛИ, АМА КАКВА ГЛУМИЦА , АПСОЛУТНО НА ВРВНО НИВО ЈА ИЗГЛУМИ ЕЛИ ДО НАЈСИТЕН ДЕТАЛ. ТАМАН ЗА 2-3 ГОДИНИ ЌЕ ПОРАСНЕ И ЌЕ БИДЕ БАШ КАКО И ВО ВТОРИОТ ДЕЛ НА ИГРАТА.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom