The Last of Us

Член од
13 март 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
1.989
Крв ви еб.м педеромазохистичка нема серија да не ти пропагираат, све по список ви е.ам. Сеа одам на IMDB и има маме да им расплачам со нули, седусмтопеесдевет акаунти ќе напраам им да им го срозам тој рејтингот lgbtq+овски.
Крв ви е.ам
И во играта се геј пар бре неандарталец, или таму се преправаше дека не разбираш?
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.561
Поени од реакции
52.356
Маде од овца придонесоа, епизодата не беше за сите тие работи кои ти сега се обидуваш да ги доловиш, туку беше комплетна stand-alone романтична епизода која има многу малку врска со дејствието. Вакви character development приказни не се прави за луѓе кои умираат на крајот на приказната, туку се прават како составен дел од дејствието. Многу е слична на една епизода од ЛОСТ, еве ќе ти оставам да размислиш која, само што таа епизода имаше смисла затоа што даде одговори кои ги чекавме.

За ова не ми одговори на што мислиш поточно ама во ред. Како stand-alone јас би ја оценил со 9/10. Филмски гледано немам никаква замерка, само ме нервира кога ми ја прекинуваат серијата за ЕПП.

И на крајот стигнавме до делот „нели ти реков“:
Прегледај го приврзокот 365338
Еве јас како некој што ја има изиграно играта 4-5 пати сметам дека целото дејство на епизодата перфектно ја донесе приказната таму кај што требаше, го донесе Џоел на патот кој треба да го оди во остатокот од приказната. Клучно е писмото на Бил. Без да видиме како осамен човек со единствена цел да преживее, најде причина за вистински да го живее животот, немаше да има никаква смисла. Писмото има огромен импакт врз Џоел, како што можеме да видиме на крајот на епизодава, а ќе видиме и со развојот на карактерот до крај на серијата. Малце безвезе ако не ја знаеш целата приказна, да тврдиш дека епизодава нема никаков импакт.

А со оцената на имдб не ја сфаќам поентата. Се собрале 30.000 хејтери и лупнале кецови на некоја страна. Секогаш ептен е лесно онлајн круговите низ кои се движиме да ги сметаме за целосната слика, а во реалноста се минијатурно делче. Милиони гледаат.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.917
Поени од реакции
7.581
Наместо геј пар да беа лезбејки никој немаше да се буни :icon_lol:

Ете нареднава епизода ќе биде поинтересна за гледање така да не напнувајте веќе толку за геј епизодата.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.507
Поени од реакции
33.666
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.618
Поени од реакции
18.091
Де бе да му ебам мајката, уште немала шанса да си го доврши детството, лезбејка била...
 
Член од
13 март 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
1.989
Аjде од мене. Пичка им материна, не може човек да се оттараси од педери и нивната лгбткур агенда!

Прегледај го приврзокот 365498
Ех,ама ги зафркна сега, може нема да ги обноват за втора сезона.. оh wait,nevermind.

Колку треба да ти е кревка машкоста да идеш на IMDB,да се жалиш по форуми за геј сцена во серија?
Ти си најверојатно од оние мажи што не го мијат газот многу блиску до аналниот отвор дека им е страв да не станат геј, ако ти се допадне после што правиме?

67131765-11693365-image-a-8_1675102565006.jpg
 
  • Хаха
Reactions: wot

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.338
Поени од реакции
57.952
Малце безвезе ако не ја знаеш целата приказна, да тврдиш дека епизодава нема никаков импакт.
Don't do that. Јас ја имам читано книгата / играно играта, знам подобро од вас...

Да ти одговорам со оцена колку од еден до десет е валидно тоа што го заокружуваш на слика, со слика би било конкретно толку од десет:

Прегледај го приврзокот 365546
Разбирам, јасно е зошто ќе падне оцената. Контекстот беше дека половина од популацијата што гледа филмови и серии е антагонизирана на дневна база и за разлика од порано, сега реагира. ХБО и останатите можеби треба да разберат дека имаат публика и од другата страна на завесата и ако продолжат да туркаат агенди ќе губат и гледачи и рејтинзи. Никој не очекува Бил и Френк да не се геј или Ели да не е лезбиан, нека си ја тераат приказната како што е, ама цела епизода, неповрзана со ништо а посветена на сексуалната ориентација на ликовите не е ништо друго освен туркање агенда.

И слаб ви е тој аргумент што го форсирате со Донев ама ајде, да не ви кршам филм и да не ја водиме темава во погрешен правец. Серијата е добра и ветува многу, овој мал detour што го направија нема да смени многу.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom